Забранените храни при кърмене?

  • 1 303
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте, зная че по време на кърмене не се препоръчва да се пие прясно мляко и да се яде мед.Има ли и други такива забранени храни? Чух нещо че и цитросови плодове също не трябвало.Споделете инфо

# 1
  • София
  • Мнения: 481
Храни може всякакви, но с мярка (освен ако детето не е с доказана алергия към нещо).
Може и прясно мляко, но до чаша на ден. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
На мен  ми казаха да не ям колбаси, ядки, люто, подправки, шоколад, варива, зеле..... Хм, общо взето само варени картофи и ориз ми остана Crazy.

# 3
  • Мнения: 267
Леле, това ако е вярно май наистина ще отслабна от кърменето! Joy
На мен ми казаха, че ядките са много полезни при кърмене и увеличавали кърмата ! Кое ли е вярно?!

# 4
  • София
  • Мнения: 369
а някои твърдят, че си зависи от бебока....(включително и аз де Wink )

и аз не знам кое е вярно... затова си наблюдвам детенцето и гледам да следя какво ям Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз знам, че ядките помагат на кърмата, пък и са много полезни - сурови разбира се. Изключение правят фъстъците, които освен трудно смилаеми са и токсични.

Не бива да се прекалява с лютото. Лукът и чесънът могат да променят вкуса на кърмата и бебко да не я хареса, но повечето бебета не протестират.
Магданоз и мента в по-големи количества пречат на лактацията - това го научих от този форум Wink

# 6
  • Мнения: 6 461
До колкото знам не се препоръчна люто,шоколад, това не съм го хапвала когато кърмех. Naughty
От всички останали храни не съм се ограничавала включително и прясното мляко . Simple SmileОт него пиех по един литър на ден ooooh!
Но това е бил моя начин на хранене докато кърмех ,разбира се всеки има предпочитания. Peace

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Всичко може Simple Smile само с мярка и се следи детето.
Ядките са полезни, но също умерено, т.к. са високобелтъчна храна.
Кафе, шоколад, цитрус, люто - може, но първите седмици по-умерено, да се види как е.
Колбаси и прочие преработени храни по принцип не са особено полезни, тъй че за тях умереността (ако не пълното избягване) си важи и за некърмещи, мъже и жени.

# 8
  • Мнения: 185
И аз мисля, че всичко е индивидуално, ще ти споделя как е при нас:
Постепено, наблюдавайки бебка, забелязах, че я дразнят (причиняват й газове) боб, леща, зеле, лук (дори и в ядене - започнах да готвя без лук), колбаси, наденици, подправки, кисели плодове. Избягвам купешки сокове заради консервантите, изобщо много внимавам какво ям. От ядките: фъстъци - не, но бадеми и орехи са супер. За млякото, шоколада, меда - въпросът е, че са силни алергени и могат да причинят алергия. Моето мнение е да опиташ по малко поотделно, за да рабереш ако има проблем от какво е. Бебчето като порасне се научава да се надува и да пръцка и затова вече газовете не са толкова притеснителни. Ние сме на този етап и започвам по малко да си връщам нормалното хранене. Успех!

# 9
  • Мнения: 8 917
Позволявах си всичко, но с мярка Peace

# 10
  • Мнения: 267
Момичета, благодаря за отговорите! Ще пробвам да си хапвам всичко с мярка пък ще видим!Аз по принцип в последно време само с плодове се тъпча при това не нарочно, просто това ми се яде, така че само да не го направя вегетарианче без време! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 106
Леле, това ако е вярно май наистина ще отслабна от кърменето! Joy
На мен ми казаха, че ядките са много полезни при кърмене и увеличавали кърмата ! Кое ли е вярно?!
За ядките че увеличават кърмата си е вярно.Аз и до момента не съм отказвала да си хапвам ядки и кърмата ми направо потича.Знам че може да се получи някаква алергия от тях,но аз постоянно наблюдавах бебо и нещата са си о.к. и до този момент и дано и занапред да е така newsm17.Ям доста неща и се ограничавам от люто,ориз,алкохол,цигари и наблягам на плодовете и по-леките храни.Ако започна да се съобразявам с всичко,което казват лекарите за позволените храни при кърмене,то менюто на кърмачките ще е доста оскъдно не мислиш ли?А на бебо му се иска да вкуси от всичко newsm32.

# 12
  • Мнения: 1 559
Аз ям абсолютно всичко....и мед и мляко и ядки,абе всичко и нямам проблеми Peace

# 13
  • Мнения: 3 500
За пръв път чувам, че не може мляко.Аз пиех страшно много.Не съм яла лук, чесън, защото кърмата променя мириса и вкуса  си, зеле, грах, боб, царевица - образуват газове, кафе, кола и шоколад -защото съдържат кофеин, праскови, кайсии, ягоди - защото са алергени.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
За пръв път чувам, че не може мляко.
Мляко може, но не по литър на ден, както пише в стариото издание на Спок. Ако детето се случи чувствително към кравия белтък, може да развие АБКМ заради това, че майката приема повече прясно мляко. Това не важи за храни, където белтъкът е повече или по-малко пресечен/променен (айрян, кашкавал, сирене).

Не съм яла лук, чесън, защото кърмата променя мириса и вкуса  си
Променя и мириса даже Grinning Но бебетата нямат против. Има един експеримент - две групи кърмачки, едната плющи яко чесън, другата - никак. Оказало се, че в 'чесновата' група кърмата добила мирис и вкус на чесън... и бебетата я харесвали още повече  Laughing

зеле, грах, боб, царевица - образуват газове
Газове - най-вече у майката. Ако детето няма проблем, спокойно могат да се консумират - а по-често няма проблем.

кафе, кола и шоколад -защото съдържат кофеин, праскови, кайсии, ягоди - защото са алергени.
Умерена консумация обикновено не е проблем. Ако детето е нервно, то не задължително е заради кофеина (който преминава в минимални дози); ако е алергия, е сравнително лесно да се разбере дали е от нещо, което е яла майката (ако е консумирала алерген).

Вкусът на храната преминава в кърмата, но не чак да я овкуси изцяло; неща, които потенциално могат да раздразнят бебешкия стомах, преминават в много минимални дози, не е като да яде директно храната то.

Умереност и наблюдаване на бебето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт