Партията на кафеджийките и кафеджиите

  • 9 768
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Та....след като  се преброихме и строихме по градове, държави, цветарки, готвачки, клюкарки, .....и, и ииии...т.н., предлагам да си основем подпартия на....кафеджийките и кафепийките. В която да си споделяме различни сортове кайвета, било то инстантни, на зърна, колко пъти пиете, как овкусявате и т.н.
Почвам първа аз.
По прицнип съм фен на Лаваца и Лазарин, но за ежедневна употреба вземам ЕЛИТ КЛАСИКо.
Сутрин без кафе-двойно, шварц-не отлепям.
Сега, отскоро, увеличих дозата и пия още два пъти почти двойно шварц със захар.
У дома-с кафява, на работа-за жалост, бяла.
Вие сте.

# 1
  • Мнения: 242
Спетема - Уникато.
Любимо кафе. Само това пием вкъщи.
Сутрин - задължително двойно КЪСО еспресо.

# 2
  • Мнения: 520
Якобс- разтворимо
Обичам много фрапе, но сега вече само с мляко и кафява захар.
Но по принцип пия всякакво кафе и шварц и турско и еспресо, винаги със захар Peace

# 3
  • Мнения: 6 167
Ма ти па с тоз ник ша ма умориш  Mr. Green
добре, че си запазила двете неща, които си правят нещо...

айде и аз се записвам в Партията! ( ама искам и в Централния комитет, от първите в темата се разписвам все пак) Mr. Green


ми пия Лаваца клуб. ежедневно, нонстопно.пия ги такива по 4-5 на ден.


това е засега , минах през Илли, Сплендид... ама Лаваца Клуб ми е най-сърдечен така да се каже. 100% арабика. в Италията се пие кафе, все хубаво, от хубавки машинки. С 'каймак'.
нищо общо с родната действителност.
мога цяла дисертация да напиша по въпроса, а капучиното ми става със сърчице отгоре, като на картинките.


в българията пиех накрая в офиса Нескафе еспресо, страааашно кафе!

# 4
  • Мнения: 5 370
Ма ти па с тоз ник ша ма умориш  Mr. Green
добре, че си запазила двете неща, които си правят нещо...

айде и аз се записвам в Партията! ( ама искам и в Централния комитет, от първите в темата се разписвам все пак) Mr. Green


ми пия Лаваца клуб. ежедневно, нонстопно.пия ги такива по 4-5 на ден.

това е засега , минах през Илли, Сплендид... ама Лаваца Клуб ми е най-сърдечен така да се каже. 100% арабика. в Италията се пие кафе, все хубаво, от хубавки машинки. С 'каймак'.
нищо общо с родната действителност.
мога цяла дисертация да напиша по въпроса, а капучиното ми става със сърчице отгоре, като на картинките.


в българията пиех накрая в офиса Нескафе еспресо, страааашно кафе!
Офтопик-тоз ник е специален, ша знаш, ако се поразровиш в една конкретна тема, ще разбереш даже коя ми е кръстницата.
Ади ся по същество пак за кафетата и кафепийците! Party

# 5
  • Мнения: 4 068
Умирам за кафе. Поради здравословни причини обаче вече пия безкофеиново, но все пак е кафе. Поне две кафета на ден мяткам. Пия го със сметана и повечко захар. Предпочитам Лаваца, но и Мулинари ми харесва. У дома пия Спетема, но аз принципно рядко пия кафе у дома.

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Обичам да пия кафе, ободрява ме, съживява ме, дава ми настроение.
А и ми вдига кръвното - абе, животоспасяващо е на моменти...
Обичам разтворимите (инстантни ли се казваха newsm78).
Но и на еспресото и на кафето от джезве не отказвам. Виж, туй шварц/филтър, хич не ми е на сърце (нали то е от каната).
Преди да забременя, еспресото го пиех чисто, но сега нещо хич не мога... поне малко захарчица (каквато дойде - и кафява, и бяла ползвам) трябва да сложа вътре.
А в разтворимото задължително сметанка... Simple Smile


# 7
  • Мнения: 5 593
Умирам без кафе. С ниско кръвно съм, освен това ме тинизира и подобрява настроението. Напоследък прекалявам и ми докарва сърцетуп.  Embarassed
Предпочитам шварц. От известно време си купувам жълтото Дау егбъртс. Него го пия чисто, без захар. Но не отказвам и разтворимите. Любимо ми е прясно мляко /домашно/ с каймак, разтворимо кафе и лъжичка мед. Ммммм.  Laughing

# 8
  • Мнения: 413
Веднага се записвам в партията  Peace

Кафето - Лаваца, черно, чисто, силно и горещо...

There's no life before coffee !

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лаваца и Спетема, мда... Но у дома си пия Якобс Арома - кафеварка. Шварц-марц не тача много... макар че някой ден кой знае.
Разтворимо и 2в1, 3в1 - само ако няма как.
Без захар, но пък с повечко мляко го обичам кафето Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 161
Пия само Лаваца.

# 11
  • Мнения: 1 938
Обожавам кафе!    food010 kaffeetrmker_2 morning
Обичам го черно, без захар и други примеси. Мога да го пия с кофи... Embarassed

# 12
  • Мнения: 3 098
Sтрастна любителка на кафето съм аз.
Сутрин запо4вам с него деня си.
Ето тези марки кафе ми са любими:


и

# 13
  • Мнения: 1 006
  Това е любимото ми кафе.  newsm10

Кандидатирам се за...аре не чак за почетен председател, но със сигурност за член на управителния съвет на НАШАТА партия. bowuu Имам кафеобръщение, а не кръвообращение.Мога да пия кафе и веднага да си легна да спя.Сутрин се събуждам с мляко с нес /горното/.На път за работа пия в колата кафе еспресо, което си купувам от точно определено място, защото го правят уникално.В офиса започвам работния ден с кафе, което купуваме на зърна, което ни приготвят от пет различни вида. ooooh! Ако държите ще ви ги напиша, но в понеделник, защото "рецептата" ми е в офиса.Иначе обичам и кафе приготвено в метална кафеварка, от онези дето са от две части и едната се навива върху другата.Уважавам мляното кафе Якобс и 2 в 1 нес кафе пак на Якобс.

Нещо мило, което са ми казвали - очите ти са топло кафяви, като кафето, което толкова много обичаш.

# 14
  • Мнения: 258
Обичам кафето във всичките му превъплъщения, но предпочитам тези съдържащи мляко и/или сметана. Харесвам го и с уиски, коняк или ликьор. И задължително със захар. А най-любимата ми марка кафе е Карт Ноар.

Общи условия

Активация на акаунт