Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в Лувъра

Полазват ли стафилококите и останалите 4ленове на семеството?
Цитирай

софия

и ние сме с тези гадни коки днес ни изписаха бактробан да си мажем пъпките, гадна работа дано да минават по бързо че само се мъчи бебчето, има и запушено носле Sad
Цитирай

Все на втория етаж

Ако искате се смейте ама само аз не ги знам какви са тия стафилококи.Та бихте ли ми обяснили? Embarassed  Embarassed  Embarassed
Цитирай

Sofia

Цитат на: irenka
Ако искате се смейте ама само аз не ги знам какви са тия стафилококи.Та бихте ли ми обяснили? Embarassed  Embarassed  Embarassed

И аз, и аз Embarassed
Ама, доколкото разбирам са пъпчици с гнойни връхчета, предизвикани от какво?! Rolling Eyes
Обяснете, моля, на несведущите по въпроса  Embarassed
Цитирай

Банкя

Емо не е имал стафилококова инфекция, Слава Богу, но аз съм чела някакви неща и ги пускам по-долу. Той имаше пъпчици само по лицето, но се оказа, че това е хормонално прочистване, т.нар. "бебешко акне", което отшумя за кратко време.

Стафилококите са патогенни микроорганизми, които предизвикват страшно много болести. Те могат да се пренасят с храна и какво ли още не. Много са упорити и устойчиви. В родилните домове специално много често се пренасят от майките и детето се заразява при раждането, може и от мръсотия, от други деца и от какво ли още не.

При новородени се среща Pustulosis neonati - повърхностна стафилококова инфекция при която се образуват малки мехурчета с големина 2-4 мм изпълнени с бледожълтеникава гной.
Другото възможно състояние е Impetigo neonetorum bullosa - пак повърхностна стафилококова инфекция на кожата на бебето , но там мехурите са много по-големи. Мехурите се появявят около първата седмицаслед раждането и се образуват върху нормална кожалАко са много и се разкъсат се стига до оголване на големи участъци от кожата като остават кръгли червени петна .
Може да се установи дали има някакъв причинител в мехурчетата като се вземе със стерилен тампон секрет от мехурчето и се изследва в микробиологична лаборатория.
Това не се поема от здравната каса.
Освен това се засягат най-често носа и очите - има секрет.

Ами това е, което имам като информация Embarassed
Цитирай
Здравейте любознателни майчета!
Стафилококите са едни гадинки, които често полазват новородените бебчета. Те са чести причинители на т.нар. вътреболнични инфекции. Бебоците се заразяват най-често от други заразени бебета, от персонала в родилното, при неспазване на хигиенните изисквания при хранене и обслужване на бебетата, от външни посетители в болницата. Стафилококите могат да причинят инфекции с различна локализация - кожни инфекции, които се проявяват с характерни пъпчици като мехурчета, изпълнени с мътен ексудат; възпаление на пъпния остатък със зачервяване и гноен секрет; възпаление на лигавицата на носа с хрема и запушен нос; конюнктивит; в по-редки случаи при недоносени бебета или такива с ниско тегло може да се развие пневмония или даже сепсис (попадане на стафилококите в кръвта), но последните са много редки случаи.
Цитирай

София

Моето бебе се зарази със стафилококи в родилното. При него имаше силен жълтеникав секрет, който се сгъстяваше всеки ден, от едното оченце. Нямаше пъпки. Установиха се с микробиологично изследване на секрета.
Това само за сведение на майките, които не са чували за тези гадини.
Цитирай

Sofia

#Crazy  #Crazy
Много страшно!
Ами, има ли начин да се предпазим?!  Shocked
Цитирай

Ottawa, Canada

Цитат на: Gena
#Crazy  #Crazy
Много страшно!
Ами, има ли начин да се предпазим?!  Shocked

Миене на ръцете и премахване на източника (най-често в носа).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.