Едното тестистче не беше слязло при раждането

  • 1 246
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Моето бебче се роди с едно тестисче и ми казаха в болницата че се случвало често и трябвало с операция да го оправят.
Сега е на 1 месец и се чудя дали на някой му се е случвало да слезе само тестисчето, а не с операция и кога?

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз някъде съм чела, че се случва и сами да си слезнат. Всъщност да се движат нагоре - надолу до определена  възраст, но за съжаление не помня къде. Попитай педиатъра ви като отидете на консултация. Надявам се, да не се налага операция.

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
На племенника ми му правиха операция,когато беше на 5г.(стеснен канал).Има шансове да се оправи,т.е. да слезе сам тестиса в торбичката,но трябва да ви покаже лекар лечебен масаж.До 2 годишна възраст има шанс сам да падне тестиса.Когато го водиха на лекар,той каза че е опасно само ако се подуе мястото.Незнам,нека се включат и други мами да споделят,мисля,че не е опасно това.Не съм сигурна дали при раждането трябва да са паднали тестисите или падат после?Също така каква е диагнозата,поставена от лекарите?

# 3
Аз някъде съм чела, че се случва и сами да си слезнат. Всъщност да се движат нагоре - надолу до определена  възраст, но за съжаление не помня къде. Попитай педиатъра ви като отидете на консултация. Надявам се, да не се налага операция.

съществуват така наречените "асансьорни тестиси", които се движат нагоре-надолу при смях или просто когато детето се напъне или напрегне  се местят. Мисля, че няма повод за притеснения, но все пак задължително се консултирай с лекар-специалист.   Hug
Виждала съм  точно такива тестисчета на 7 годишно дете...

# 4
  • Мнения: 27 524
Не знам защо в България не знаят, че тестисите на момченцата слизат до 1-годишна възраст  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 705
         Ако не се лъжа става въпрос за крипторхизъм. Пусни си търсачката за него. Дано не съм те подвела. Нека и други майки споделят.

# 6
  • Мнения: 6 164
Не знам защо в България не знаят, че тестисите на момченцата слизат до 1-годишна възраст  Rolling Eyes

 Peace
Знаем, знаем. Grinning

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Точно това казах-до 2г.възраст има шанс сам да падне! Peace

# 8
  • Мнения: 5 178
моето момченце е с асансиорни тестиси, педито каза, че няма нищо страшно и е нормално до 6м да се движат...
До 2 години не се предприема нищо, после се правело някакво хормонално лечение, ако и то не даде резултат се прави операция..
Инфото потвърдиха една акушерка и една мед сестра от урологично отделение.. така, че чакане му е майката ..90% от случаите слизат самички

Общи условия

Активация на акаунт