Фреш - годност , дозировка и лечение !!!

  • 7 570
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Искам да ви разкажа как излекувах малката си дъщеря с -ФРЕШове . Преди една седмица се събуди със запушен нос , отпаднала и леко прокашляше ...виждаше се , че се разболява . Реших , че няма да я тъпча с никакви лекарства и от сутринта започнах да изтисквам каквото се сетя . И така на другия ден нямаше и помен от хрема ......Сега като го пиша ми звучи невероятно - но действа Peace
Искам да ви попитам:
Колко време след като е изтискан сока е годен за консумация?
Има ли ограничение?Колко най много сок може да изпие ? Притеснявам се дали не й давам прекалено много 1л -1,5л !!!

# 1
  • Мнения: 2 839
Фреша трябва да се пие веднага. Иначе в момента в който е готов, започва да се окислява.
Не виждам защо се тревожиш от количеството  Thinking Приема ли го тя, наливай  Mr. Green
И аз съм им голяма фенка. На кой му трябват аквасорс помия, имуностимуланти, готови витамини, когато си пие по един поне фреш грейпфрут, портокал, лимон, на ден  Party

# 2
  • Мнения: 1 883
Фреша трябва да се пие веднага. Иначе в момента в който е готов, започва да се окислява.

Лелееее , ами аз като го изтискам 0.3 л - тя не го изпива на веднъж , ами в продължение на час .... ooooh!

# 3
  • Мнения: 14 654
браво, браво, поздравления за бързото оздравяване!
имам едно малко въпросче:
когато даваше усилено фрешове, детето хапваше ли някаква друга храна?
аз също правя всеки ден фрешове на дребния
когато е болен давам и неограничени количества билков чай с мед- също е прекрасно средство за по-бързо оздравяване

# 4
  • Мнения: 1 883
когато даваше усилено фрешове, детето хапваше ли някаква друга храна?

Ами старая се да давам само " полезна" храна докато е болна . Чай с мед също . Но нашия мед не е от магазина , а е домашен , от работливи пчелички  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 883
Някой знае ли все пак колко е годноста на фреша? newsm78

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Някой знае ли все пак колко е годноста на фреша? newsm78
Това е отговора:
Фреша трябва да се пие веднага. Иначе в момента в който е готов, започва да се окислява.
30 мин. след приготването на сока не остава нищо от витамин Ц.

# 7
  • Мнения: 1 883
Благодаря  Peace

# 8
  • Мнения: 704
Някой знае ли все пак колко е годноста на фреша? newsm78

Мисля, че е най-добре да се консумира веднага.  А със сокоизтисквачка ли ги правиш?
Срещала съм определени твърдения, че сокът започва да се окислява още от металните части на сокоизтисквачката  Rolling Eyes

Лично аз в момента използвам чудесното грозде за фрешове  Simple Smile  + мъничко ябълка...

# 9
  • Мнения: 2 839

Срещала съм определени твърдения, че сокът започва да се окислява още от металните части на сокоизтисквачката  Rolling Eyes
Има логика да е така. Какви са тези сокоизтисквачки с метални части  newsm78 И двете, които съм ползвала са с пластмасови външни части.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 857
Искам да ползвам темата и да попитам нещо Grinning-какви са предимствата на фрешовете пред суровите плодове?Проблемът е,че моите деца фрешове отдавна не искат да пият,но за сметка на това ядат плодове в промишлени количества-поне по три ябълки на ден,по едно -две бананчета и задължително по едно киви.

# 11
  • Мнения: 2 839
Не мисля, че има предимство на сока пред суровия плод, но определено има предимство на цитрусите пред всички други плодове по отношение на съдържаните витамини. Само това е, мисля. Но пък ябълката не им отстъпва особно. От бананите май файда много няма.

# 12
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Предимствата на фрешовете са че децата ги пият с удоволствие, а не всички ядат плодове  Simple Smile, още при фрешовете се избягват хербицидите, които се отлагат в целулозата на плода  Peace ...

# 13
  • София
  • Мнения: 9 857
Предимствата на фрешовете са че децата ги пият с удоволствие, а не всички ядат плодове  Simple Smile, още при фрешовете се избягват хербицидите, които се отлагат в целулозата на плода  Peace ...
Явно моите деца са от тези,които ядат плодове,но не искат сокове Wink.А за целулозата-тя явно е и вредна,и полезна,защото пък действа добре на чревната перисталтика,а при деца със запек/като моето/ това е от голямо значение.

# 14
  • Мнения: 704

Срещала съм определени твърдения, че сокът започва да се окислява още от металните части на сокоизтисквачката  Rolling Eyes
Има логика да е така. Какви са тези сокоизтисквачки с метални части  newsm78

"Ножовете" на сокоизтисквачката  Simple Smile; ползвам такава, която е и за по-твърди плодове или зеленчуци като напр. моркови, червено цвекло...

А, някои меки плодове - като малини /ммм - вкусно  Heart Eyes/, могат да се изцедят и през марля, на ръка...

Общи условия

Активация на акаунт