Кашлица, сополи и от този сутрин Т

  • 866
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
За София става въпрос... Кашля от десетина дена - пи Бромхексин, правихме инхалации, пие Вентолин. Преди 3 дена сменихме Бромхексина с Бронхикум. Кашлицата намаля, но от вера й потечуе носа, а днес е с 38 градуса Т. Много ме е страх от пневмония...  Sad На дежурен лекар няма да я водя, защото веднага предписват АБ, утре ще я види нашето педи. Но до тогава какво да правим? Изобщо какво мислите за ситуацията? Доли пък все пак да не я заведа да я чуят на слушалките... ама нали вирусната пневмония  не се чува на слушалки... И аз не знам вече...

Дайте някакъв съвет, моля  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 577
Иван и той е така, кашля от повече от 10 дена даже. Миналата Неделя имаше висока Т. Пие други сиропи, тези не са ми познати твоите.

Има ли за кашлица сироп сред тях? Мисля, че трябва да се дава такъв.
И за Т до утре може да редуваш Панадол и Нурофен на 3 часа, докато идете на лекар. Явно гърлото прави инфекция.

Не помогнах много, и не съм запозната, но отворих темата и исках да ти пиша нещо, защото и Иван беше така. Пи Суметролим, и не е вдигал повече Т.

# 2
  • Мнения: 1 753
Ами да, тези сиропи са против кашлицата. Гледах й гърлото и не ми се стори червено... Иначе от сутринта ги редувам панадола и Нурофена, ама не помагат...  Sad Температурата си държи м/у 37.8 и 38.1  Sad

то това е от яслата на каката - тя непрекъснато ги влачи вирусите... Ама на Ани й понасят по-добре - най-много някой сопол да завъди. Притеснявам се за Софето...

Благодаря ти за отговора!   bouquet

# 3
  • Мнения: 5 577
 Sad Че  е и мъничко Софето ... ами със свещичка Ефералган или компрес опитвала ли си? Щом не помагат Нурофена и Панадола ... притеснително звучи. Дано не съм права, разбира се.

Да пишеш утре след лекаря.

# 4
  • Мнения: 3 089
кашлицата може да е от сополите - нали се стичат назад към гърлото. ама чак пък 10 дни да не можете един нос да оправите  newsm78
а зъбите как са? мойта кифла на всеки зъб е със сополи и кашлица, предизвикана от сополите. Т обикновено нямаме или е ниска, но пък повечето деца качват точно по около градус.
дано леко мине, каквото и да е  Peace

# 5
  • Мнения: 1 753
Да, пред 1 седмица изби 1 горен зъб. Сега пробива втория... Може и от това да е...  Thinking

Но пък е доста отпаднала и само й се спи... Което пък може и от сиропите да е. Иначе има апетит като за световно. Изяде пълна купа зеленчуково пюре на обяд.  Simple Smile

Реших - ще я заведа на дежурен поне да я преслуша и да си каже мнението. Пък утре педито ще каже какво да правим.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
В момента има точно такъв вирус и то с доста упорите кашлица. У дома моите мъже пък бухат като за световно. Трети сироп сменяме и не се оправят. На малкия намалява, че той ИАБ пи - удари го в ушите. Ама таткото кара само на сиропчета и не се оправя. Просто сега е времето на вирусите. А имате и кака.... Оправяйте се бързо. Praynig

# 7
  • Мнения: 1 753
В момента има точно такъв вирус и то с доста упорите кашлица. У дома моите мъже пък бухат като за световно. Трети сироп сменяме и не се оправят. На малкия намалява, че той ИАБ пи - удари го в ушите. Ама таткото кара само на сиропчета и не се оправя. Просто сега е времето на вирусите. А имате и кака.... Оправяйте се бързо. Praynig

Точно от ушите мисля, че идва температурата. Ревеше доста следобеда и като й сложих капки в ушите се оправи и Т спадна.  Confused Дробчетата са й чисти - водх я на дежурния лекар, ама не се сетих да му кажа да й види ушите. Чак после се усетих...  Confused А лечението на ушите винаги ли става с АБ? Защото преди месец пак се бяха възпалили и минахме само с капки... да не би сега да е някакъв рецидив? Уфф, верно че е сезона на вирусите, ама то сега се почва...  Sad

# 8
  • в баира
  • Мнения: 861
В момента има точно такъв вирус и то с доста упорите кашлица.
Да, и двете ми деца го минаха. Но се разминаха без антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт