Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Какво да ви кажа-мъжа ми няма да е много доволен! Днес сме на постна картофена яхниика. Много бързо се готви и е подходяща за вече започналите великденски пости(не че ги спазвам ама така се случи). Та яхнииката ми съдържа картофи,моркови,кромид лук,домати(в случая от бутилка),малко олио и подправки-който каквито харесва! Понеже с мъжа ми си имаме стомашни проблеми та затова не пържа нищо.Слагам малко олио,лука и морковите нарязани наситно в около литър вода,оставям ги да поврят малко и добавям нарязаните на кубчета картофи. Като омекнат картофите добавям доматите и след десетина минути свалям от котлона. Не съм написала всичко като рецепта защото слагам на око.Ако се окаже че яхнииката е рядка добавям малко размито във водичка брашно.
  Това аз готвих днес! Сега е ваш ред!
Цитирай

при ОП

А, пък моят мъж е на картофена супичка, сигурно всички я знаете, ама аз я правя така: картофи, моркови, лук, грах /много го обичам и навсякъде го слагам, е където може, де Wink /, ориз - съвсем малко, босилек, розмарин, мащерка, чер пипер, сол, зехтин и магданоз. Много ароматна става с тези подправки, ама как си я хваля само Embarassed Дано ви хареса и Бон Апети Wink  Exclamation
Цитирай

София

И ние днес бяхме на картофи, ама картофени кюфтета. Въпреки че пърженото не е много здравословно... Сигурно знаете как се правят, но все пак: сварих картофите, намачках ги горещи, сложих нарязани на дребно сирене и кашкавал, 2 яйца, чубрица, сол, лук, оформих кюфтета и ги овалях в галета, след което - в тигана.
Цитирай

Sofia

Chovek kato vi slusha i shte kaje, che jiveete v Smoliansko Laughing Vsichki ste bili na kartofi  :turn-l:
Az pak gotvih vchera leshta, niama da vi kazvam kak se pravi, zashtoto predpolagam znaete. Ot edna godina ne biah iala leshta i poneje sam si mnogo pushtenliva reshih da si nagotvia edna tendjera za ciala kazarma Razz Utre shte pravia torta za neia shte vi kaja receptata, no kato se sabudia utre i kato sedna na drugoto pc, che tuk niamam bg i moje da stane razminavane v gramaja Wink
Цитирай

Варна

Nie pak sme na zelenchukova supa.Mnogo barzo stava i e mnogo vkusna.Neobhodimi produkti katrofi,az lichno izpolzvam zamrazenite zelenchuci (miks ot morkovi,carevica,grah,piper),domati(moje i ot shishe),ako imate prqsno zele sashto se slaga malko ,vsichko tova se vari kato se dobavq malko olio i sol. Sled kato se svarqt zelenchucite supata se maha ot kotkona i se dobavq edna vrazka celina.Po vashe jelanie moje da se slojat vsqkakvi zelenchuci koito sa vi pod raka.Supata ne se zastroiva.Dobar apetit i dano vi haresa  Wink
Цитирай

В японски любовен филм

Замислих се аз как правя картофена яхния...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.