Въпрос за кръщене

  • 1 373
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 564
Момичета, искам да ви попитам нещо:трябва ли и двамата родители да са кръстени в църква,за да могат да се кръстят и децата?

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не, не е задължително, важно е кръстницата да е кръстена, родителите може и да не са!

# 2
  • Мнения: 86
Ами и аз това се чудя,защото искам да кръстя дъщеричката,а нашия тати не е кръстен.Всички около мен(уж по-запознати)казват,че не може,задължително е и двамата родители да са кръстени,но най-добре е да одидеш в някоя църква и да питаш.

# 3
  • Мнения: 259
Не, не е задължително, важно е кръстницата да е кръстена, родителите може и да не са!
newsm10

# 4
  • Мнения: 8 505
Може,да.
Единственото задължително нещо е кръстникът да е кръщаван.

# 5
  • Мнения: 1 564
Питам,защото моя позната ми каза,че трябвало родителите да са кръстени,а мъжа ми не е.Искам скоро да кръщаваме децата,а като ми каза така,направо  Sad.Могат ли и двете ми деца да бъдат кръстени от един човек? newsm78

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Искам скоро да кръщаваме децата,а като ми каза така,направо  Sad.Могат ли и двете ми деца да бъдат кръстени от един човек? newsm78
Мога, да. Аз и брат ми сме така.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не, не е задължително, важно е кръстницата да е кръстена, родителите може и да не са!
Точно Peace.Искат кръщелното само на кръстника

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Flowers SunflowerДецата могат да имат един и същ кръстник
 Flowers SunflowerНяма условие родителите да бъдат кръстени,за да могат да се кръстят децата
 Flowers SunflowerНеобходимо е кръстникът да е кръщаван

# 9
  • Мнения: 1 564
Момичета огромно благодаря.  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 059
Според мен навсякъде е различно. На едни познати им казали че първо трябва да сключат църковен брак и тогава само можело да се кръсти детето. Но и аз знам че трябва само кръстникът или кръстницата да са кръстени.

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Някой някъде се е престарал явно иса_  #Cussing outНяма такова нещо-най отговорно го заявявам като презвитера  Hug

# 12
  • Мнения: 8 917
Единственото задължително нещо е кръстникът да е кръстен. Peace

# 13
  • Мнения: 1 883
Не, не е задължително, важно е кръстницата да е кръстена, родителите може и да не са!

 Peace

# 14
  • на Север
  • Мнения: 503
Аз пък ще ставам кръснтица  Grinning и да попитам в тази тема, трябва ли да изпера дрешките на детето преди кръщенето ?

Общи условия

Активация на акаунт