През НОЕМВРИ мама и татко ще си гушкат бебче сладко!!!

  • 14 406
  • 281
  •   1
Отговори
# 60
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Честито бебче на мама Амелия, да и е живо и здраво и много послушно!   bouquet
Добре дошла на Фрики, честита беборанка!  Hug
Цвети, много се радвам, че бебока ще изчака още мъничко  Heart Eyes
Хайде момичета, че идва циганското лято - гответе банските  Mr. Green поясите са си на нас  hahaha
Лек и весел ден на всички!

# 61
  • Мнения: 2 274
   Ха добро ви утро   bouquet!
   Ами аз още миналата седмица си баех за четвъртък, че ще е слънчево, ама не ме слушате  Sunglasses! За събота и неделя пък дават до 25 градуса  Peace! Сега, кажете - в четвъртък след училището, в петък или нещо съботно - неделно! Моят красавец в петък не е на училище, защото имат празник, така че аз ще мога да дойда с него /ако иска, де/ Mr. Green!
   Аз вчера заради гадното време се отказах и на ЖК да ходя, та сега трябва да се замъкна до Студентски град, а така ме мързи  Rolling Eyes!
   Чао и цънки по тумбичките  Hug!

# 62
  • Мнения: 1 986
  Добро утро,мили мамчета Hug След тези септемврийско-ноемврийски и октомврийско-ноемврийски бебчета Wink,влизам във форума с нетърпение да разбера имаме ли още нови попълнения Grinning-най-добре е да си дочакаме горе-долу термините,но влезем ли в 9-ия месец...Божа работа Wink
   При мен няма нищо интересно,другата седмица съм на консултация и едва тогава ще разбера как се развива бебка и кога да очаквам "включване на живо" Laughing Относно превоза до болницата,аз няма да раждам в Търново,и уж имам уговорка с един приятел да ни закара,но той пък зависи от времето-ако заваляло сняг,или било мъгливо,или ...нам какво си-не се наемал ThinkingСега търся друг вариант,а в краен случай ще викаме такси-дано не е през нощта,но и аз като София,все едно такова предчувствие имам,че тогава ще да е....А аз си мислех,че водите плисват и се изтичат Embarassed-не съм и предполагала,че може да си тека още дълго време-в този смисъл и мен ме притеснява возенето в чужда кола,ама... Confused Значи,превръзката не върши работа....то,освен да си подложа някой найлон,друго не се сещам Laughing
   Та,това са и моите "размисли и страсти" Wink-цунки на всички,до скоро Hug

# 63
  • Мнения: 1 064
Добро утро и от мен, бременелки! lovekiss Излюпих се преди малко kyllmg и сега, закусвайки пред компютъра, ви чета eat Май и на мен ми стана навик да хапвам пред РС-то...Ама пусти мерак...не мога да се стърпя и по най-бързия начин гледам да вляза във форума...  typeuu
Аз успях да заразя мъжа си и от вчера и той смърка и секретоотделя горкичкия yu5...Дано бързо да се оправи, че да не вземе и мен да ме повтори... Praynig
МЕРЕЛИН, радвам се, че си се преборила с настинката Simple Smile Ако много те дере гърлото пробвай гаргара с чай от лайка и 1 ч.л.сода. Има добър отхрачващ и успокояващ ефект... Peace
Цветина, стискам палци всичко с малката госпожица да е наред и занапред... Praynig Пожелавам ни поне в ноември месец да влезем, че тогава бебоците да решат да излизат...
ZLATNA, къде го видя това слънце бе, жена?!? cold При нас е студено, в момента е 10 градуса. Вчера към 17ч. ходихме с мъжа ми до BILLA и ми беше студено на носа, както през зимата.Между другото много кофти са я пренаредили BILLA, че един час се лутахме из магазина... newsm71
benighted, а ти оздравя ли? Като се върнеш от ЖК, ще кажеш какво става с бебо, нали? Heart Eyes
SOPHI, къде ще раждаш, ако не е тайна? Wink

Днес съм като една клюкарка и Мара подробната, ама ще ме извинявате Mr. Green...Хубав, слънчев (дай Боже) и спокоен ден на всички!  Nature Sunny Flowers Bouquet

# 64
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Здравейте и от мен!
Първо честити бебчета на Тали, на Фрики и Амелия!  newsm51
Аз съм третата мама, отишла на срещата  Sad Беше ми приятно да се запозная с gadamar, а Ивиче ме изненада чудесно докато чаках горкия ми мъж, който измъкнах от 1 среща да ме взема  Laughing Но пък пицата си струваше! Така че следващия път, ако дойда на лекцията може и да се видим  Grinning Laughing
Днес бяхме на тонове - добре е бебко, доктора от ЖК каза, че може и по-рано да тръгнел да се ражда, а и още си е седалищно. И да се похваля имам си подаръче от ЖК - едно шишенце на Авент и лепенка за колата  newsm44 Много се радвам на такива дребни и мили жестове и да си призная съм доста изненадана, имайки предвид нашето здравеопазване...
Хайде лек ви ден от мен, пазете бебчовците!  newsm03

# 65
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Хей, момичета, я да Ви помоля, ако имате време да ми теглите по едно рамо, че мъжът ми ме е изпратил в една игра  Blush
http://inspiration.abv.bg/picture.phtml?id=15175&p=40
Дени4ka ще има слънце мила, изчакай още ден - два  Hug
benighted пребори ли настинката, че аз все още си подсмърчам и днес самоинициативно си купих капки за нос  Praynig дано да се оправяме бързичко всички!
Хайде успешен ден и благодаря за подкрепата!  newsm51

# 66
  • Мнения: 708
здравейте и от мен,
първо искам да кажа едно голямо 4ЕСТИТО на вси4ки мами с бебоци ве4е.Да се радвате много на сладуран4етата ви.

Цвети радвам се,4е си добре ве4е......ама не се притеснявай отдавна си ве4е в 9 месец и да излезе бебка едва ли 6те има проблеми.Ама аз съм сигурна 4е 6те си устиска6 до края   bouquet

На вси4ки мами с болежки и оплаквания да се държат,4е малко остана   bouquet
Абе Ми6ето не6то не я виждам напоследък....из4езна ли или аз не6то не довиждам  Thinking
Дано да е добре и тя.

Ина4е аз съм добре.На прегледа миналата седмица доки каза 4е бебка е по4нала да навлиза в канала.....дано не я изсипя някъде  hahaha
Ина4е мърда доста и само ми криви корема.За сега контракции само рядко и много незабележимо отминават.....дано да е така пне о6те месец.

У4или6тето за бременни на което ходя ми се отразява много добре.Аку6ерката която го води е много пе4ена мадама и много успокоение ни дава.Да ви кажа малко инфо от нея....то сигурно са не6та които си знаете,ама все пак да споделя.

1.Ако изтекат водите да не се 6а6каме.Имаме време да си теглим един ду6 спокойно и така да тръгнем към болницата,понеже дори и да изтекат вси4ките води,едно определено колиество се формира наново и така бебето може спокойно да си стои о6те мъни4ко......така 4е няма място за паника.

2.Ако водите оба4е за зелени или кафеви е знак 4е бебето се е изакало и има опасност да нагълта акото си,което естествено е опасно,така 4е в такъв слу4ей бързо,бързо към болницата

3.За зърната на гърдите ако се полу4ат рагади (дали така се казват на български  newsm78) много помага намазването с белтък на яйце.Поне аку6ерката се кълне,4е това е лек,несравним с който и да било крем.

4.При кърмене бебето да се държи най_малко по 20 минути на гърда.......понеже тука има разни идеи 4е 10 мин били достатъ4ни,но определено за новородено което не знае о6те как се су4е са малко.

Ох ми засега не ми идва на ум друго ако се сетя пак 6те пи6а,ама то вие сте така информирани,4е аз у4ейки се от вас се налага да у4а аку6ерката,а не тя мен  hahaha

Много цунки и лек ден на вси4ки   bouquet   bouquet   bouquet  

# 67
  • Мнения: 483
Добро утро мамчета!   bouquet

И моите болки в гърлото продължават  Sad а главата ми май се кани да експлоадира.  Close

Цвети, благодаря ти за разясненията относно направлението за хоспитализация   bouquet

Абе мами, имам едно терзание и ви моля да ми разясните, че май нещо съм пропуснала.Ако искате може и на лични.Та въпросът ми е ... Защо не трябва дрешките на бебо да пренощуват на терасата?  Sad Аз не го знаех това и една част от тях ги доизсушавах през нощта и понеже всичко съм изгладила и приготвила, сега не помня кои точно бяха  Sad Сега трябва ли пак всичко наново да пера и гладя  Tired Какво да правя ?

Raliar не мога да ти пиша на лични, тъй като ти е пълна кутията.Моля те, разчисти я малко, за да ти отговоря  Praynig

Лек ден на всички и целувки по тумбачетата  Hug

# 68
  • Мнения: 255
Мамета, стига с тези капки за нос и разни измислени от рекламисти прахчета. Я накарайте мъжовете да ви направят по един масаж на гърба.
От три дни моя Краси подсмърча като вас. Морих го с чай, правих му мед и изцеден лимон (загряти) - много помага за гърло, ама без резултат. Препоръчах и малко коремни преси, лицеви опори и подскоци.. ама не ме слуша (така най-бързо се вдига вътрешна температура и организма сам се преборва с настинката).
И снощи.. му направих едно масажче на гърба - то си показва къде да се прави масаж - мястото веднага става розово-червено. Не съм го щипала с пръсти, нито съм ги забивала във врата и раменете - масаж с цяла длан, може и на юмрук - все едно месите тесто (който е правил скоро банички - знае Simple Smile ). Като се загрее добре - завит в чаршафите, да спинка по гръб, докато е топло мястото. И днес мъжо е по-добре. Мисля че ще помогне и на бременни - така че подложете гръб на кинезитерапевта в къщи, и утре - оздравели.
По-късно днес ще ви пусна един почти безкраен постинг от нашите лекции по пренатално възпитание (една мама попита, а на всички ще досаждаме).. само чакам редакционните материали на сирените от Варна (или може би китове) Simple Smile.
Ligthblue, Рени беше писала в предната тема.. ще цитирам по памет, но ако нещо бъркам - ще ме поправите. Това поверие е останало от стари времена, когато хората са живеели по дворове, и до прането е можел да стигне всеки, който е в двора. Понеже хората са си правили шеги, магии и магарии - по -добре прането да не нощува навън, за да не му се случи нещо от съсед доброжелател. Ние както си живеем по блокове, вероятността някой да докопа прането и да му направи нещо клони трайно към нула. Мисля че на Рени го беше обяснил един поп.
И една добавка - вярата на човек в нещо, дава сила на това нещо. Тоест ако вярваш че това с прането е вярно - изпери ги пак, да не притесняваш. Ако не вярваш - няма нищо страшно...

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 11:44 от Вени

# 69
  • Мнения: 483
Благодаря Вени!  Hug

Явно съм го пропуснала докато траеше лудницата в къщи покрай мебелите и подреждането  Embarassed Може би този път ще ги оставя така дрешките, защото не съм знаела, но занапред ще го имам в предвид.  Thinking

# 70
  • Мнения: 2 274
   Eййй, Вени, правилно си запомнила  Mr. Green! Тя една позната мама от форума ми го разказа това по повод, че свеки я карала да прибира вечер прането! Мацката се ядосала и ходила да говори с поп, за да затвори устата на свеки! Ние с Роси това го обсъждахме в една тема и стигнахме до извода, че трябва да има зли баби алпинистки, за да се покатерят до 20 етаж за да ми омагьосат прането  Mr. Green! Малкия като се роди живеехме при свеки и тя все вечер се падаше да простира, а живее на 2 ет. над магазини, където беше по-лесно за злите баби  Joy!
   Аз сега се върнах от ЖК и съм бясна на тъпата акушерка! В микробиологичните ми изследвания пише коки и аз я питам к'ви са тия коки - стафилококи, стрептококи - какви, за да знам как да ги лекувам, а тая трътка ми вика - "Ма не са притеснявай, само коки са, слагай си Полижинакс."  #Crazy Е, да ама Полижинакса е за гъбички, а не за бактерии, а бактериите се лекуват с антибиотик! Добре че утре съм при моя доктор  ooooh!!
  Даде ми документите и съм на ЖК пак на 01.11, ако не родя до тогава  Mr. Green!
  Иначе вече съм 63 кг.  Sick - 15 кг. от началото! Бебо му слушаха тоновете и е добре! За килограмите му и други подробности около раждането - утре след обед!
   Слънчев ден от мен / поне в София е слънчево /   bouquet!

# 71
  • Мнения: 2 332
   ...
 Аз сега се върнах от ЖК и съм бясна на тъпата акушерка! В микробиологичните ми изследвания пише коки и аз я питам к'ви са тия коки - стафилококи, стрептококи - какви, за да знам как да ги лекувам, а тая трътка ми вика - "Ма не са притеснявай, само коки са, слагай си Полижинакс."  #Crazy Е, да ама Полижинакса е за гъбички, а не за бактерии, а бактериите се лекуват с антибиотик! Добре че утре съм при моя доктор  ooooh!!
  Даде ми документите и съм на ЖК пак на 01.11, ако не родя до тогава  Mr. Green!
  Иначе вече съм 63 кг.  Sick - 15 кг. от началото! Бебо му слушаха тоновете и е добре! За килограмите му и други подробности около раждането - утре след обед!
   Слънчев ден от мен / поне в София е слънчево /   bouquet!

Най-вероятно твоя д-р ще ти предпише АБ - а за акушерката... но комент Wink. Рени, за килограмите - нали знаеш като те завърти въртележката - поне при мен миналия път беше така - един затворен кръг от цедене и кърмене (дано сега не е точно така, че не знам) - пък като решиш да се правиш и на домакиня и неусетно сваляш килограмите...

Хайде казвайте как беше на лекцията - след това ядохте или ходихте на тонове? Брех, че съм любопитна... Напоследък спя до късно - днес ми беше своеобразен рекорд - до 11 почти... Embarassed Докато мога ще е така де Wink.
Мда, обичам да си хапвам сладки неща... и да изкушавам бременни мами Wink.
Целувки от мен и приятен ден!

П.П. Забравих да се похваля - вчера водих Йоана на зъболекар - държа се много геройски, като се има предвид че още като я взех от ДГ ме посрещна с думите: "Не искам да ходя на зъболекар! Това е гадост!". Но като влязохме в кабинета каза на д-рката че иска да и дръпне зъбчето (2-то за смяна) - много лесно излезе - преди това ме караше мен, но ме е бъзе да правя такива неща... Embarassed Та - сега си имаме вече 2-ро паднало зъбче; а от панорамната снимка личи, че нямаме извънредни постоянни зародиши (за разлика от млечните  Wink).

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 13:44 от Роси74

# 72
  • Мнения: 2 332
Момичета - преди няколко дена се сетих за Tanija - термина и е 05.11., обаче от август не е влизала във форума... Писахме си и на ЛС с нея - затова и пратих едно, засега без отговор. Стискам палци просто да няма и-нет всичко да е наред с нея!  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 3 064
И аз да се оплача, стафилококите пак са се появили, а за капак и гъби Sad Ще ходя тия дни да видим как ще ги морим... Така се надявах да ми се размине, ама не! Нищо, и това ще мине. 

Аз се поразходих, купих си три чифта голеееми  китайски гащи по левче Mr. Green

Навън е много приятно, нищо че е студено, слънцето е много зареждащо!!!

# 74
  • Мнения: 73
Момичета, и аз по темата с превоза! Аз съм на Лозен, и ще трябва да звънна на таткото - тук няма много таксита.  newsm78Но аз се чудя ми ако имам болки без да е изтекла водата, или може ли да има разкритие без да са изтекли? То при всяка мама е различно, и ще почакам още 1 месец. И аз влизам днес в 9я месец newsm10. Много съжалявам че не можах да дойда на срещата, но толкова ми беше студено cold и се уморих- ходих да си нося болничния за майчинството. Вече съм в очакване че всеки ден може да стане нещо и да родя. По принцип съм абсолютно спокойна и мисля че всичко ще мине бързо и леко. Пожелавам на всички мами леки последни дни и скоро ще се виждаме сигурно с бебоците на срещите smile3541!!! Само че аз ще съм при мойто свеки на апартамент с парно 3-4 месеца, че тук е зверски студ. Та ще ви видя чак на пролет sun...Да ви споделя от извесно време ме е обсебила идеята да си купя цифров фотоапарат, да направя много снимки photo на бебчо...Но незнам докъде ще стигнат финансиите...Както и да е да сме живи и здрави пък другото е лесно...чао за сега.  Nature Partly SunnyМного слънчеце на всички...

Общи условия

Активация на акаунт