кастриране на дом.котка

  • 48 275
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
моля споделете кастрирали ли сте си котката и тя разгонва ли се и след кастрацията newsm78
позната сподели ,че кастрирана и котка продължава да се разгонва и за това се чудя имали смисъл newsm78
предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Sf
  • Мнения: 808
Нашият Хорейшио, бяс кастриран, добре му дойде кастрацията. Стана дебел и спокоен, котки не поглежда, въпреки че го занесохме при майка ми в Търново, където тича на воля с птички и пчелички и си има приятел, друго мъжко коте, по-малко от него...

Пролет гледа на котките с недоумение Simple Smile Ококорен котарак, ако не сте виждали, ще ви пратя снимков материал Wink

За женски котки наблюдение след кастрация нямам.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Предишната ми котка Джеси  роди със секцио.Направиха и кастрация при операцията.Не се е разгонвала след това.Много нАПЪЛНЯ И ВСЕ ПО  ЛАКОМО   ХАПВАшЕ.

# 3
  • Мнения: 521
Имаме четири котки и едно кученце. Двете са мъжки и са кастрирани. Едното коте надебеля само. Другото не. Много са спокойни, игриви бих казала и щастливи. Не са се разгонвали след това. Не виждам как. Ето и снимки, ако някой иска да гледа:

<цензурирано по молба на авторката>

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 12:56 от T3-M4

# 4
  • Мнения: 2 237
Да,аз кастрирах моята котка докато я гледах у дома (сега е на село)
След кастрацията продължи да се разгонва още 4-5 месеца,но ветеринаря ми обясни че това е напълно нормално докато се наместят хормоните.След това изведнъж спря и повече котарак не погледна.И отслабна много.И до сега е слаба.Така че това с надебеляването не е гаранция.
Много добре си решила да я кастрираш,аз те поздравявам  Peace
Не ти трябва да мъчиш животното да се разгонва и ражда а ти да се чудиш какво да превиш котенцата.
Ами действай,на прав път си ! Peace

# 5
  • Мнения: 2 237
Имаме четири котки и едно кученце. Двете са мъжки и са кастрирани. Едното коте надебеля само. Другото не. Много са спокойни, игриви бих казала и щастливи. Не са се разгонвали след това. Не виждам как. Ето и снимки, ако някой иска да гледа:

<цензурирано по молба на авторката на цитата>


Да знаеш че вече съм ти върл фен ! Толкова са сладки,дъхът ми спря !
Поздравления за хубавите животинки,толкова ти завиждам !
Да са ти живи и здрави и все толкова сладки ! Моля те обещай да ги прегърнеш и намачкаш от мое име  Hug
Ех,става ми готино като открия че има и други котколюбители като мен     Grinning

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 12:55 от T3-M4

# 6
  • Мнения: 992
и моята джеси е кастрирана, но се е разгонвала след това

# 7
  • Мнения: 9 061
Вчера оперираха котенцето ми, женско е...махаха му киста и го изчистиха вътре. Не искам да го преживявам отново, беше шок за цялото ми семейство - още не може да се съвземе съвсем след упойките (които са били три общо, събуждала се е по време на операцията). Излизането от упойка беше най-страшно, напъваше се да повръща и същевременно нямаше какво да повърне, не се контролираше, не даваше да я пипна. НО! За добро е кастрацията, въпреки мъките. След това не се разгонва - не е възможно, нали се премахват матката и яйчниците.
Искам да помоля всички, които имат женска котка (а и мъжка): моля ви, не убивайте животинките си с хапчета против разгонване, рано или късно последствията са ужасяващи и рискови ! Или ги кастрирайте, или изберете по-лекият (но също вреден) вариант: боцкане срещу разгонване, трае 5 месеца.

Вчера, когато я прибирах от лекаря, след операцията. една жена беше там точно за да купи хапчета за двете й женски котки и за мъжкия...като видя в какво състояние беше моята, напълниха й се очите и каза: "дотук съм с хапчетата."

Ако знаех че хапчетата ще доведат до тази киста и въобще, ако знаех че всичко това може да се случи, по-добре да беше забременяла или да я оставя да си се разгонва на воля.

# 8
  • Мнения: 1 806
  Моята котка е женска, не е раждала и е кастрирана. Преди да я кастрираме се разгонваше едва ли не всеки месец. Мъкаа! Но , откакто я оперирахме няма никакви проблеми. Така че спокойно Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
мОЯТА дЖЕСИ  СЕ  РАЗГОНВАшЕ,НАКРАЯ  ЗАБРЕМЕНЯ.НО НЕ  МОЖА САМИчКА,ДА РОДИ.ЗАВЕДОХ Я НА ВЕТЕРИНАР ОПЕРИРАХА Я .ПРИ КОТКИТЕ  ПО ВРЕМЕ НА ОПЕРАЦИЯ СЕ ОТСТРАНЯВАТ ВСИчКИ ВЪТРЕшНИ ОРГАНИ.мНОГО СЕ МЪчЕшЕ.ИЗЛИЗАЙКИ ОТ УПОЙКАТА  ЛюЛЕЕшЕ  СЕ,НО ОТИВАшЕ ПРИ КОТЕНЦАТА СИ БЕшЕ СТРАшНА КАРТИНАКА.пРЕМАХВАТ ИМ МАТКАТА И ЯЙчНИЦИТЕ.
ОТСКОРО СИ ВЗЕХМЕНОВА КОТКА,ОТНОВО ЖЕНСКАСМЯТАМ ПОНЕ ВЕДНЪЖ ДА РОДИ,И СЛЕД ТОВА щЕ ВИДИМ

# 10
  • Мнения: 521
ТОВА ЗА ХАПЧЕТАТА Е АБСОЛЮТНО ВЯРНО!   Подкрепям напълно! И аз ви моля, никога ама никога не давайте от тях на котетата. В нашия ветеринарен магазин, собственичката не продава нарочно от тях. Веднъж (когато не знаех) я попитах и тя подскочи направо от яд! Рано или късно ще страдате заедно с тях, но може и да не им помогнете. В същото време ще изразходвате много повече средства, нерви и мъка отколкото веднъж да кастрирате котето и да забравите.

# 11
  • Мнения: 504
Кастрацията е за предпочитане пред хапчетата. Не би трябвало котката да се разгонва след това. Това се случва когато, например, яючникът при ваденето не е отстранен целия. Понякога при кастрация се изпуска яйчникът, той попада в коремната кухина, там си се имплантира и кръвоснабдява и пак може да доведе до разгонване.
но в болшинството от случаи такива проблеми няма.

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 472
И ние със любимия изчакахме Фродо да премине указаната от чичо доктор възраст и го клъцнахме.Хапчета не съм давала на котките си-ветеринарите ми обясниха,какво им причинява това.
Аз от малка се грижа за купища домашни и улични писанки и много ги обичам.Спрях да давам гранулирана храна също така след,като един от котаците издъхна в мъки от запушен уретер.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 244
Не знам как е при женските котки.
Аз имам котарак, кастрирах го на около годинка май  newsm78 Или пък по малък, но май още не се беше разгонвал. Не се е разгонвал и след това. Не е надебелял и продължава да си е същия дивак.

# 14
  • Мнения: 1 393
Имам две котки- една мъжка и една женска. И двете бяха подложени на въпросната процедура още през първата си година.
Не са се разгонвли след това ( няма начин как), не са надебелявали, щастливи са, гонят се насам натам из къщи, миризма- 0... въобще горещо го препоръчвам на всеки!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт