Разстройство без други симптоми?

  • 2 531
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Детенце е с разстройство от три дена. Няма абсолютно никакви други признаци - хапва си , жизнен е, няма температура.
Само че го чувам че му къркорят червата и има доста газове.
Като отиде до тоалетна - чиста вода.
Казва че не го боли корема.
Да му дам ли нещо профилактично или да изчакам още?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не виждам колко сте големи,но при нас започна същото в началото на седмицата.Минахме на диета-лечебна Хумана,Ентерол прахче,изкиснато сирене с варени картофи,банани и обикн.бисквити.Всичко това обаче след консултация с лекар.

# 2
  • Мнения: 242
да забравих - на 3 и половина е.
май сме големи за лечебна хумана ?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 133
И ние сме така вече шести ден (само първия ден вдигна температура), от вчера му давам хомеопатично, предписано от лекар. Сок от дренки помага (но аз чак днес се сетих). Според нашия д-р колкото повече храна поема, толкова по-бавно ще мине, (макар и само хляб, обикновени бисквити и ориз, които аз давам  Embarassed). Сега се чудя къде сбърках - много дълго продължава вече Sad

# 4
  • Мнения: 242
И ние сме така вече шести ден (само първия ден вдигна температура), от вчера му давам хомеопатично, предписано от лекар. Сок от дренки помага (но аз чак днес се сетих). Според нашия д-р колкото повече храна поема, толкова по-бавно ще мине, (макар и само хляб, обикновени бисквити и ориз, които аз давам  Embarassed). Сега се чудя къде сбърках - много дълго продължава вече Sad
Чувала съм за компот, ама от къде да го намеря? И то от дренки? Продава ли се, щото нашите баби не правят компоти.
Прав е доктора, ама... той е постоянно гладен и ми се моли за ядене.  Simple Smile
Даже тази вечер вика : "Моля ти се мамо дай ми манджа, дай ми дай ми пък после ще я изакам!"  Simple Smile Embarassed

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз сварих сушени дренки, по по-големите пазари е най-вероятно да се намерят... Вече пресни май няма (на мен ми ги дадоха нашите).
Компоти съм виждала по супермаркетите, но май все праскови.
И моят все ме врънка за ядене, явно огладняват, ама...
Хайде, да оздравяват всички!

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 00:49 от malina_m

# 6
  • Мнения: 511
явно е вирус,а те по бавно отшумяват,повече течности и лека храна

# 7
  • Мнения: 3 456
Лори я хващаха такива разстройства , без други симптоми), когато й никнеше зъб. Давах й ябълка, морков и оризова вода , но тя обикновено нямаше апетит.

# 8
  • Мнения: 397
Преди една седмица и ние бяхме с разстойство без други симптоми,
педито ни каза, че е вирус - каза ни да пием Ентерол и Хидрасек /редувайки ги/,
повече течности и стриктна диета няколко дни - само солети, бисквити, сухари...
Отшумя ни за 2-3 дни и после постепенно се захранвахме с др. храна!
 

# 9
  • Мнения: X
С разстройство сме от около 4- 5 дена, без абсолютно никакви други симптоми, жизнена е, не  е отпаднала... Ходеше по 3- 4 пъти на ден. От понеделник е на диета- оризова вода, солети, обикн. бисквити, сухари, солети.... Обаче- сутрин и вечер не може без мляко, особено вечер, на Фризо 3 сме. От понеделник разстройството й вече не е такава вода, по- гъстичко е, а и ака вече само по 1 път( в понед. и вторник) и вчера- два пъти. Днес сутринта със събуждането -пак... Дадох Ентерол с млякото- едно прахче, довечера ще дам пак. А мисълта ми е: трябва ли да спра да й давам и мляко??? Че не знам какво ще правим тогава.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 383
Моите и двамата го изкараха това. Ентерол и диета - леко мина. Лечебната Хумана може да се дава и на по-голямо дете, ако я хареса. Моят 6-годишен батко я яде.

# 11
Би трябвало да го спреш,поне докато отшуми разтройството.Синът ми веднъж/от многото пъти/му предписаха едно лечебно мляко АЛ 110-от него нещата се влошиха започна да ака слуз и кръв направо се бях побъркала.От тогава никакво мляко когато е с разтр-во.Миналата седмица се събуди със страшно р-во до обяд ака 5 пъти само вода.Ето кок действах-1прахче Ентерол за закуска бисквитки сухари, на обяд 1 смекта,печени картофи и моркови намачкани с малко сухар компот от дренки.След като се събуди на обяд акото се беше сгъстило.Знам че е гадничко но пък се оправи бързо.При нас подейства,а вярвай ми какви ли не р-ва съм видяла.По едно време не можехме да се отървем от тях.Дано се оправи бързо.

# 12
  • Мнения: X
Благодаря! Hug

# 13
  • Мнения: 3 211
Щом продължава толкова дълго най-вероятно е вирус, диета и повече течности и дано скоро се оправи

# 14
  • Мнения: 2 700
Не следих кое дете на колко е, но когато дъщеря ми беше в месечната възраст изкара две страшни разтройства. Едното се дължеше на нитрати в морковите, от които й правих сок. За целта ако ползувате моркови купувайте възможно най-малки и по възможност български / от баби/. Другото й разтройство беше реакция от ваксина. И в двата случая бабините рецепти не помогнаха и единственото нещо, което я спаси беше лекарството ЛИНЕКС, което обаче, доколкото знам вече не се внася в БГ / произвежда се в Словения/.

Общи условия

Активация на акаунт