искам да спра кърмата си

  • 2 096
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
мамчета преди близо 3 месеца спрях да кърмя защото кърмата ми намаля много ,около месец след това се поинтересувах как да я спра и отговорът беше с хапчета които 1-са скъпички, 2- имат най-дългия списак за нежелани реакции.Разбира се отказах се,мина доста време и продължавам да имам по малко ,но...Притеснението ми е да не направя някои мастит.Даите ми съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 790
Най-добре си задай въпроса в Кърмене и захранване на бебета

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Има хомеопатични лекарства. То вече е късно, но защо не му даваше да изсуква малкото,което имаш?

# 3
  • Мнения: 3 499
Спираш да цедиш и да даваш да суче, защото колкото повече се прави това, толкова повече количеството на кърмата се увеличава.Ако гърдите ти са много напрегнати стискаш съвсем малко колкото да ти се освободи напрежението.Така малко по малко кърмата ще спре напълно.Но аз не мога да разбера няколко неща: казваш, че не кърмиш от три месеца, то би трябвало тогава кърмата ти да е спряла, ти цедиш ли се, суче ли детето, какво правиш, та мислиш, че имаш още кърма?Защо мислиш, че ще направиш мастит, мастит по-принцип можеш да направиш, ако имаш много мляко и гърдите ти се препълват, ако имаш няколко капки такава опасност няма.Няма смисъл да си копуваш хапчета, т.к. не кърмиш  от 3 м. а и кърмата ти най-вероятно е много малко.Те се купуват когато имаш много кърма.Така поне знам аз.Друг е въпроса ако искаш да кърмиш.Тогава ще ти помогнат майчетата тук.Нещо не доразбрах аз, дай подробности.

# 4
  • Мнения: 168
гърдите ми не са напрегнати , нямам много кърма , не се цедя  и не я кърмя ,но като вляза в банята и се стисна пак имам . Да не станат бучки или незнам точно как да я спра напълно , но с хапчета не ми се ще , кажете някой бабешки лек

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Няма да станат бучки най-вероятно, щом вече 3 месеца не кърмиш. Нормално е да има капки, като стиснеш, месеци и даже години след края на кърменето.
Не се тревожи излишно.
Капките не се броят Simple Smile Виж, ако имаше повече кърма, която да налага спиране - природен лек е отвара от градински чай (салвия), може смесен с мента, по-силна, няколко чаши дневно. Но ми се струва, че при теб няма нужда от това Thinking

# 6
  • Мнения: 3 499
гърдите ми не са напрегнати , нямам много кърма , не се цедя  и не я кърмя ,но като вляза в банята и се стисна пак имам . Да не станат бучки или незнам точно как да я спра напълно , но с хапчета не ми се ще , кажете някой бабешки лек
ООООООО, нямаш никакъв проблем!Няма да получиш мастит, споко!Няколко капки е напълно нормално, тя кърмата ти е спряла напълно.Някои жени дори година след като са спрели да кърмят изтискват по няколко капки.Няма нужде да пиеш нищо.Не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 168
благодаря ви момичета за съветите  Hug

# 8
  • Мнения: 1 615
Бабешки лек: стегнати превръзки с пресен магданоз. Но е влудяващо, предупреждавам те. В раздела за кърмене току-що видях и нещо за зелеви листа. Има хомеопатични средства. Аз ползвах тях след като не издържах на магданоза - "предписа" ми го педиатърката, та не е съвсем бабешко, де Wink Тя ми предписа и хомеопатията. Бяха някакви 4 вида топченца, които се редуваха през час-два по някаква схема до изчерпането им. Но не съм запазила рецептата, за съжаление. Толкова пъти са ме питала за тях след това... А лекарката се пенсионира и нямам връзка с нея. Обаче вече много лекари се занимават и с хомеопатия, така че потърси! Ето ти един възможен, само съм чувала за него, но пък съм чувала само добри неща:
д-р Кирил Стоянов - Консултациите се извършват на телефон 868 02 69, сутрин между 8 и 9 часа.
Имай предвид, че информацията ми е малко стара, но се надявам телефонът да е актуален.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бабешки лек: стегнати превръзки с пресен магданоз.
Магданозът действа потискащо на лактацията в големи количества, казват, но ако ще се прилага - по-добре под формата на силни отвари (това, за да не реши някой, че не трябва да яде магданоз изобщо на салати и манджи - няма такова нещо).

Но превръзването на гърдите е опасно - може да доведе до запушени канали и мастит. Отрича се от години, а и травмира гърдите.

# 10
  • София
  • Мнения: 109
Не знам какво да те посъветвам, само искам да ти кажа, че аз съм по същия начин - 3 месеца от както не кърмя и още пускат по малко.
Пих на 2 пъти по 11 от българското лекарство за спиране на кърмата - Бромокриптин - само ми беше лошо по цял ден и ми се повръщаше и в момента, в който го спра пак тръгва.
Преди едн седмица пих скъпото - Достинекс - 2 хапчета по 1/2 на 12 часа - нищо. Генекологът ми ме предупреди, че с него "било сигурно", но пак не спря.
В аптеката видях, че има и някакво трето, но честно да ти кажа няма да пия нищо повече! Ще чакам да си спре сама.
Просто да имаш впредвид, ако решиш да пиеш нещо.

# 11
  • Мнения: 145
Аз я спрях с Достинекс - пие се по едно на 24 часа. Нямах никакви странични ефекти, нито ми беше лошо. Но при всички случай попитай акушер - гинеколог.

# 12
  • Мнения: 3 425
И аз си мисля,че е нормално да ти прокапват гърдите и щом досега нямаш бучки едва ли сега ще се появят!

Аз само мога да допълня,че съм чувала за РИЦИНУС КОМУНИС СН30(хомеопатично) за спиране на кърма!Контрентрация СН5 е за стимулиране!Даже тук съм попадала на теми,че в стимула си да засилят кърмата взимат по-голямата концентрация на Рицината и кърмата чувствително намалява!
Допитай се и до хомеопат!В някои аптеки даже правят безплатни консултации(поне аз в Бг имам една такава до вкъщи)!

Успех!!!

# 13
  • Мнения: 1 615
Приемам критиката за стягането Simple Smile Друго да ви кажа:
Аз бях точно като Darling - кърмата ми намаля така, че бебето вече изобщо не искаше да се мъчи и се отби, но не спря съвсем. Тогава (прескачам магданоза) с хомеопатичните я спрях за няколко дни, но капчици все избиваха и избиваха. Все по-малко и по-малко, но ги имаше. Взех да се притеснявам. Питаш гинеколожката си и тя ми каза, че това може да се случва до 4 години!!! Мислех, че преувеличава. Уви, не... Наистина имах по някоя и друга капка до 3 и половина годишна визраст на дъщеря си.
По-горе писах, че не помня кои бяха хомеопатичните. Kaлa(Bella13) е казала "РИЦИНУС КОМУНИС СН30(хомеопатично) за спиране". Сега като го видях, да, това е едното. Но то се редуваше с още 3 по схема през ... примерно 2 часа: едното - РИЦИНУС - второто - РИЦИНУС - третото - РИЦИНУС. Нещо такова беше. Като се напъвам да се сетя, от другите едното беше нещо 

# 14
  • Мнения: 1 615
Ох, без да искам го пуснах посред изречението Grinning
... беше нещо "кучешко", напр. мляко... не съм сигурна. Абе, нещо си CANNINA или CANNIS. Lactis Cannina е добро предположение, но за съжаление малко импровизирам... Sad
Ако ми "светне" още нещо, ще допълня!

Общи условия

Активация на акаунт