Капки за нос по време на бременност

  • 12 376
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Момичета нападна ме някакъв вирус, който уж преборих с Оксцилококциум, но ми остана хремата и ме мъчи ужастно. Някой знае ли дали могат да се ползват капки за нос. Снощи ползвах виброцил, защото не издържах, по-късно ще се обадя и на доктора, ама все пак, Вие как процедирате в тези случаи?

# 1
  • София
  • Мнения: 718
Не може. Stop

# 2
  • Мнения: 2 849
Пробвай със стеримар . Мисля ,че има хомеопатични капки за нос .

# 3
  • Мнения: 375
Аз ползвах правени капки - солеви, за  дъщеря ми и много физиологичн разтвор. От готовите не съм слагала.
Витамин Ц също става.

# 4
  • София
  • Мнения: 969
направи си морска сол разтворена във вода и си капи в носа или шмъркай. на мен ми мина за 2 дни само

# 5
  • Русе
  • Мнения: 659
Капките, които ми изписаха като бях бременна бяха Мукосептонекс Е, катои в тях слагаш една ампула адреналин. 3 различни лекари ми казаха, че са безопасни и ги ползвах без да има проблеми. Но най-добре ти лично питай лекар за да си спокойна. А на Виброцила май пише да не се ползва по време на бременност

# 6
  • Мнения: 1 064
Когато бях най-зле два пъти си слагах капки за нос "Ксилометазолин", защото не бях спала поче4е от 24ч. заради запушения нос yu5, а после по съвет на една мама минах на физиологичен разтвор smile3545 Днес ми е трети ден с хрема и бих казала, да чукам на дърво, че нещата отиват на добре... Praynig Peace

# 7
  • Мнения: 5 026
 Ползвала съм Ксилометазолин. Може да пробваш и Стеримар.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 893
и аз препоръчвам ксилометазолин  Peace по принцип само него ползвам и е много ефикасен, а на листовката пише че няма установени противопоказания при бременност и кърмене  Peace

# 9
  • Мнения: 168
капки за нос Олинт много са ефикасни ,не лютят и стават за бременни

# 10
  • Мнения: 1 165
Аз съм слагала ксилометазолин,но по-малкия процент.А ако се притесняваш можеш да пробваш и с хомеопатични.

# 11
  • Мнения: 1 101
Ползвала съм спрей за нос Nisita, който е абсолютно безвреден за плода. След като си го купих разбрах, че съдържанието му е същото като на физиологичния разтвор  Shocked  Така, че спокойно можеш за си вземеш физиологичен разтвор от аптеката  Peace

# 12
  • Мнения: 9 990
Всъщност Олинт= Ксилометазолин, ако прочетете на шишенцето.Аз съм ползвала през първата си бременност много.Вит. Ц само изсушава, не отпушва, както и Стеримар-само промива, но не отпушва.

# 13
  • Мнения: 1 666
За хрема при беременност - таблетки Коризалия. Хомеопатични са и не вредят, почваш ги от сутринта и до вечерта вече забравяш какво е запушен нос.
Тук из форумите бях чела и за някакви хомеопатични капки за нос, но не съм сигурна за името. Върти ми се нещо като Еуфорбиум ли, какво ли...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз от Стеримар съм много доволна. Купих го като бременна именно за запушен нос. Със сигурност е безвреден, може да се ползва дори за бебета.

Общи условия

Активация на акаунт