пластилин за две годишните

  • 2 245
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 406
питам дали е достатъчно голям - две години и 3 месеца, за да играем с пластилин?
с какво да започнем- примерно само мачкане и правене на топчета?

# 1
  • Мнения: 3 211
Ако има желание, давай смело.
Моят съвет е да купиш моделин, има го в Метро, той не цапа, не мирише гадно като палстелина и е по-мек

# 2
  • Мнения: 1 113
Ако не слага разни неща в устата, може да му вземеш. Лили беше долу-горе на възрастта на твоето дете, когато й взех първия пластелин - правеше топченца и змийчета, а после ги лепеше върху дъската. Аз й правех разни животинки с формичките към пластелина. Сега вече се научи сама да ги прави, а гледам, че от известно време си прави и цели картини от пластелин - тревичка, слънце, дърво и др.

# 3
  • Мнения: 5 877
А ако слага в устата си, му направи домашен  Laughing
чаша сол, две чаши брашно, две лъжици олио, малко сладкарска боя, малко вода (да речем половин чаша), бъркаш на котлона, докато се сгъсти като парено тесто. После поомесваш малко.
Научи го да прави топчета и пръчици, от тях после много неща могат да се правят.

# 4
  • Мнения: 4 406
А ако слага в устата си, му направи домашен  Laughing
чаша сол, две чаши брашно, две лъжици олио, малко сладкарска боя, малко вода (да речем половин чаша), бъркаш на котлона, докато се сгъсти като парено тесто. После поомесваш малко.
Научи го да прави топчета и пръчици, от тях после много неща могат да се правят.
това втвърдява ли се като изстине?

# 5
  • Мнения: 1 237
Днес за първи път си игра с пластелин.Направих й топчета и тя си ги нареждаше,даже сега заспа с  него в ръцете.Голяма радост,не че ще направи нещо смислено от него,но важното е ,че й е интересно.Само гледам да не го налапа.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз на Калина й давам тесто - тестото на Мис Каприз е много подходящо за целта - не полепва и същевременно е достатъчно твърдо, за да прави разни "фигурки" от него, макар че тя основно ме имитира като меся и разточвам  Grinning

# 7
  • Мнения: 365
Моята дъщеря беше на същата възраст, когато за пръв път си игра с пластелин и оттогава много обича. Отначало и тя не се разделяше и дори заспиваше с него. Лошото беше, че  навсякъде го ръсеше и ни залепваше по обувките  Grinning

# 8
  • Мнения: 8 505
А ако слага в устата си, му направи домашен  Laughing
чаша сол, две чаши брашно, две лъжици олио, малко сладкарска боя, малко вода (да речем половин чаша), бъркаш на котлона, докато се сгъсти като парено тесто. После поомесваш малко.
Научи го да прави топчета и пръчици, от тях после много неща могат да се правят.

Анда,златна си Hug
Моята калпазанка е от "ядящите" и именно това ме спираше да я запозная с пластелина.

# 9
  • Мнения: 1 263
В Хиполенд (в Пловдив) гледах различни видове - немиришещи на гадно и едни такива ярки цветове.....имаше и такива в бурканчета, а към тях ножче, дъска и формички разни (като тези за сладки). Това ще й взема на моята дъщеря. Струва ми се най-подходящо за 2 годишни.

# 10
  • Мнения: 5 877
това втвърдява ли се като изстине?
ами не, продължава да е меко като пластелин. Не съм сигурна само за количеството на водата, но ако го бъркаш достатъчно дълго на котлона, излишната ще се изпари така или иначе.
Ако искаш да се втвърди резултатът, ще трябва да си го опечеш. като й писне да играе с него, правя мини-гевречета, които използваме за синци.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
И моя мъник вече моделира топчета и червейчета с пластелин и страшно се забавлява
В Бенетон има много хубави и ярки цветове,но нетсва за мъниците че мирише на дъвкаи със сигурност ще ги изкушида го опитат и на вкус:)

# 12
  • Мнения: 4 406
снощи запознах малкия с готов пластилин- ограничи се само с мачкането и ме юркаше да точа и изрязвам фигурки с формичките. май не беше много впечатлен, ще го оставим за по- късен етап

# 13
  • Мнения: 1 114
поръчах един комплект с формички, точилка и ... като ги получим ще се плескаме... Grinning
чудя се, дали моделина се печеше, за да се втвърдят фигурките?  или греша? Thinking

# 14
  • Мнения: 1 403
Хубава идейка ми дадохте   Hug Аз мислех, 4е е малка за пластелин  newsm78 Утре отиваме да купуваме  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт