Има ли запалени по плетенето?

  • 196 858
  • 286
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 498
Оказа се, че нямам снимки на плетивата си Sad Намерих една откъслечна, но тъй като се справих с плетката ми се искаше да ви я покажа


Много хубава! Тези "пчелни килийки" са страхотна плетка, но става бавно, ходи много прежда. Но ако вземеш да ми я припомниш тази плетка ще ти бъда благодарна и може да я пробвам за един шал примерно.

# 181
  • Мнения: 791
Мили мами, благодаря за помощта! Точно така си мислех и аз като варианти, но все пак не съм плела с 2 цвята досега и е хубаво човек да се допита. Снощи го плетох и после разплетох, а то се оказа, че така си се правело  hahaha

# 182
  • Мнения: 3 595
Sneji и аз самата съм забравила ще си издиря записките и ще ги пусна  Mr. Green С такава любов я плетох за племенника си  Hug че нямаше значение колко бавно ще стане  Blush

# 183
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Момичета как правите илици за копчета при плетене Embarassed

# 184
  • Мнения: 791
Иликът: в едната посока свиваш 2-3 бримки /според големината на копчето/, а в другата посока наддаваш толкова, колкото си свила! Така се получава дупчица!

# 185
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
ribkata, благодаря за бързия отговор!

# 186
  • Мнения: 355
Нещо се поизгубихме, но най-вероятно е, защото сме се отдали на плетене  Joy

Аз днес завърших вторият чифт терлици. Те са по схемата на тити и се получиха по-добре от първите. Скоро ще кача снимки.

Сега започвам шапка по схемата на Снежана. Ще видим какво ще се получи.

http://images11.snimka.bg/001487529.jpg

А това трудно ли се плете? Триъгълно деколте как се прави. Помагайте, че като свърша шапката искам да продължа с него.

# 187
  • Мнения: 498
Браво за терлиците. И аз ще започна една шапка, след като си свърша сегашното плетиво (а то от 2 дни не е мръднало щото само плета и разплитам). За триъгълното деколте ще ти пиша допълнително. Не е трудно. Като изплетеш гръбчето и ръкавките ще кажеш. Много са готини тия джобчета на предничката. Тях ще ги сложиш ли?

# 188
  • Мнения: 355
Много са готини тия джобчета на предничката. Тях ще ги сложиш ли?

Ами, иска ми се, ако дадете идеи как да стане. Но си права, че първо трябва да стигна до тях.

Сега имам друг проблем, свързан с шапката. Нали реших да е на обръч и да изплета първата и последната бримка заедно, за да няма ръб. Да, обаче, как да ги изплета заедно, като обрачът е по-голям от плетката и краищата не се събират? Ако го скъся, което е възможно, когато започна да свивам бримките ще станат по-малко и пак ще е невъзможно да се плете. Сега обмислям вариант да я плета на 5 куки. Дали ще стане? Или да не се мъча, а да си я изплета с шишовете и после да я зашия. Чакам съвети. Спешно е! Ето, тази вечер ми е пропиляна, защото вместо да плета, се чудя как да я започна тази прословута шапка.  Joy

# 189
  • Мнения: 3 550
Отговарям веднага, защото аз те насадих на тия пачи яйца с обръча.  Joy Обръчите са със стандартна дължина. Просто го прибутай малко, нали е гъвкав. Бримките се разполагат по дължината на едната игла и се спускат надолу по гъвкавата жица. Плете се с другата игла. Постоянно се въртят в кръг. Удобното е, че можеш да движиш тая жица, както ти е удобно. Не знам дали ме разбра. Няма ли някоя съседка, която да ти помогне.
Ще взема аз да се вдигна. В кой край си?

А си права, че съм се отдала на плетене. Преполовила съм един пуловер на хлапето. Планирам и втори. И двата са от остатъци, вдъхновени от жилетката на Лулуто. После ще се заемам с реглана.  Grinning

# 190
  • Бургас
  • Мнения: 6 286
Това наистина е много сладко



и мен малко ме затруднява деклотето,но мисля да намеря по списанията някой модел с остро деклоте и да го използвам за свивките и за ръкавите , джобчетата някак си ще ги "натъманя" и тях,но това като свърша пончото ,шала и шапката за мен

# 191
  • Мнения: 4 406

Сега обмислям вариант да я плета на 5 куки. Дали ще стане? Или да не се мъча, а да си я изплета с шишовете и после да я зашия. Чакам съвети. Спешно е! Ето, тази вечер ми е пропиляна, защото вместо да плета, се чудя как да я започна тази прословута шапка.  Joy


ще стане, но е по- пипкаво

# 192
  • Мнения: 3 550
Ех, чак сега видях, че си от Пловдив.  newsm78 Ако Бу спретне някоя среща на Ла Лече Лига, ще съчетая идването, но иначе едва ли ще се вдигна.

# 193
  • Мнения: 498
"V - образно" деколте:

Пресмятане:1. Трябва да се определи дълбочината на деколтето, като се има предвид, че допълнително се наплитат около 2 см бие.
2. Определя се средата на предницата. Ако бримките са четен брой в средата се свиват 2 бр., а ако са нечетен се свива 1 бр. (Свиването става като 2 бр. се изплитат заедно).
3. Определя се дължината на рамото, това е броя на бримките, които свършват плетивото на рамото. При достигане на този брой бримки се спира свиването и се плете право до завършване на предничката.

Изплитане на предницата:При достигане на нивото, на което ще започне оформянето на деколтето плетивото се разделя на 2 части, които се доплитат поотделно. Когато се плете първата част бримките за втората стоят нанизани на обръча без да се минава през тях. Свива се на всеки втори ред по 1 бр. При достигане на броя бримки за рамо се спира свиването и се доплита право. Плетивото се завършва, конеца се завръзва за втората част и тя се плете огледално на първата.

Оформяне на бие:Съединяват се предница и гръб на раменцата. Изваждат се бримки за бието. На предницата в острата част се изплита една лицева водеща бримка. От двете и страни на всеки 2-ри ред се свива по веднъж. Плете се в кръг безконечно или разделено на две като зашиването се прави отзад или при едното раменце. След 2 см. бримките се завършват.

# 194
  • Мнения: 355
Steisi, както разбрах ще я шия шапката, или пак не съм разбрала?  newsm78 Обяснявайте като за лаици, че нищо не схващам  Embarassed

Галахен, ако намериши модел, сподели го с нас. Тя Снежана много хубаво го е написала, ама аз чак като стигна до там, тогава ше разбера дали съм го схванала.

Общи условия

Активация на акаунт