Имам нужда от помощ, не мога да спя и кърмата намалява

  • 694
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 686
Момичета, вече не знам какво да правя. Бебето почна да си спи горе-долу добре нощем, аз обаче не мога да мигна. Явно тотално си разбих нервите. Общо взето по 1 нощ в седмицата спя горе-долу добре, сигурно защото тогава вече тялото ми не издържа физически. През останалото време или придремвам, или не мога да мигна изобщо. В петък и събота майка ми го взима да спи при нея, за да мога аз уж да се наспя, обаче аз пак не мигвам. За това пък колко съм изнервена от цялата ситуация няма да говоря. Знам, че не е добре за бебето да съм нервна, но просто няма как. Ето тази нощ не съм мигнала и за секунда. Сутринта от нерви и умора така креснах, че бебето се стресна и заплака така жално, че ревнах с глас и аз.
Пробвах всякакви чайове и билки за успокояване на нервите, които мога да пия, както и разни бабини илачи - нищо не помага. Лошото е, че май и кърмата ми намалява. До скоро нямах проблеми, гърдите ми често дори се препълваха, но вече не. От време на време не му стига млякото от едната гърда и давам и от другата. Наливам се с лактогонни чайове и течности, но нещата май се влошават.

Моля, дайте съвети! Благодаря.

# 1
  • Мнения: 942
Много добре разбирам какво е да си постояно нервна(и аз съм така ,но по други причини).Аз открих своя лек вечера вечерта-взех си една вана(която напълних с онези ароматни соли),след нея изпих един ароматен билков чай и мога да ти кажя,че на мен това ми подейства като вълшебен лек.(Всичко това го свърших,като приспах Ники).Надявам се и при теб да подейства.Успех Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Мила, докато не премахнеш вътрешната причина, която провокира нервността ти и хиляда чая за успокоение да изпиеш, ефект голям няма да има. Зная го от опит. Проблемът с безсънието е по-скоро психологически. Затова, според мен, е по-добре да поговориш със себе си, да разбереш какво точно те тормози и да се размислиш как може да игнорираш дразнителя. Това изисква време, но помага.
Замисли се какво не ти дава мира, коя е онази гадна мисъл или усещане, която така пречи на съня ти. И когато я откриеш, започни да работиш по отстраняването й.
А за кърмата не се притеснявай, щом Вики папа редовно, значи стимулира производството. Само ти се опитай да си по-спокойна!

Желая ти от сърце повече хармония!  Hug

# 3
  • Мнения: 942
Мила, докато не премахнеш вътрешната причина, която провокира нервността ти и хиляда чая за успокоение да изпиеш, ефект голям няма да има.
Това наистина е така.Но релаксацията е също вид терапия. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 686
Ох, то вътрешни причини колкото щеш  Cry

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Ами почвай ги, една по една и да се махат!  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Може да звучи идиотско, но поне няма да ти навреди да пробваш. Ароматотерапия. Аз не вярвах, но........... горе-долу действа. Капвам по две-три капки лавандулово масло на памучен тампон (такъв за грим) всяка вечер и го слагам до възглавницата.

# 7
  • Мнения: 2 567
Тинтири, вземи се в ръце, мила! Heart Eyes Отиди на кино, на сауна, пий един коктейл с приятелка....все ще немриш нещо, което да те отпусне. И стига си се тормозила с "многото вътрешни причини"!
Целувки, ще се справиш!  Hug

# 8
  • Мнения: 1 072
Отпусни се, мисли си кое е най-добре за детето. Всеки си има проблеми - големи и не чак толкова, много добре те разбирам, обаче те са толкова маловажни в сравнение с това да имаш здраво и спокойно детенце, а това става само със здрава и спокойна майка. Наитина намери начин за релаксация и не обръщай внимание на нерви, скандали и т.н.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
Благодаря ви!

Малко по-добре съм. По препоръка на джипито почнах да пия Дормиплант вечер и спя малко по-добре. Дано да се нормализират нещата.

# 10
  • Мнения: 131
чаша вино,чай от маточина и ласки с любимия

# 11
  • Мнения: 422
Сама трябва да се успокояваш...другите неща са временни.И аз имах такива моменти, докато не си въздействах сама на нервите нямаше кой знае какъв успех.Пих и едни билкови хапчета Мента,Глог и Валерян.Пожелавам ти бързо да се справиш с този проблем, наистина е много гадно! Hug

# 12
  • Мнения: 372
Я горе главата  Naughtyи не се тормози с излишни неща, нали няма умрели хора, а и да има светът не свършва с това. Тогава няма за какво да се мъчиш излишно, то проблемите никога няма да свършат. Затова игнорирай ги и си гледай бебо.
И аз бях така докато бях бременна само се тормозих с това и онова, докато дойде момента с болестта на мъжа ми след лекарска грешка и от тогава  гледам философски на нещата и се радвам на живота.  Радвай се на бебо, говори му  и ще видиш как ще се поуспокойш малко по малко  
Прави са хората, че човек трябва да се сблъска с най-лошото, за да оцени и малкото добро.Heart Eyes

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
аз ще те посъветвьм нещо далеч по-просто -лактогонен чай ХИП-винаги ме спасява!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 686
аз ще те посъветвьм нещо далеч по-просто -лактогонен чай ХИП-винаги ме спасява!

Пия по няколко чаши лактогонен чай на Хип на ден.

Иначе тъпото е, че не се чувствам изнервена точно поради някаква причина. Да, проблеми колкото щеш, но нищо, което чак пък толкова да ми разбие нервите. Нищо чааак толкова сериозно, нищо, за което мисля постоянно, да речем. Но явно без да съзнавам ми се е струпало в повече. Но както и да е, малко по-добре се чувствам вече. Явно тези билкови хапченца помагат, пък и майка ми взе няколко нощи Вики да спи при нея, което също си оказва влияние  Grinning Явно всичко това има ефект, защото гърдите ми пак почнаха да се пълнят порядъчно.
Благодаря на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт