Уред за отопление

  • 1 773
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 144
Моля,  да ми препоръчате уред за отопление! Пространството не е много голямо, но засега сме без външна изолация и зимата ще е доста студено. Гледах конвекторни,  халогенни печки, маслен радиатор, но не зная кое е най-доброто.

# 1
  • Мнения: 7 474
Това се води най-икономично след климатика.Освен това си нагласяваш темп., която да поддържа http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=39&f=3816

# 2
  • Мнения: 953
Аз съм за климатик.

# 3
  • Мнения: 144

То, хубаво, ама много скъпо, бе!

# 4
  • Мнения: 721
Миналата зима се топлихме с конвекторите на Airelec. Апартаментът ни е доста студен, 3 стаи и плащахме по 170 лева ток макс. Наистина са най-икономични след климатика. Тези на фирма Адакс - не купувайте!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 893
Климатик  Peace
Първоначално даваш повече пари - но след това сметките са по-ниски  Wink

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Климатик  Peace
Първоначално даваш повече пари - но след това сметките са по-ниски  Wink

напълно съгласна  Peace

# 7
  • Мнения: 6 461
Климатик във всекидневната ,а в спалнята маслен радиатор Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 244
Най-добре е климатик. (и най-евтино като консуматор)
След него са конвекторните радиатори.
Но при всички случаи поне си уплътнете прозорците, ако по някаква причина не можете да си изолирате на този етап стетените.

# 9
  • Мнения: 1 925
Климатик  Peace
Първоначално даваш повече пари - но след това сметките са по-ниски  Wink
Peace

# 10
  • Мнения: 5 679
 FlutterАз доколкото разбрах става дума само за една стая /"пространството не е голямо"/. Лично аз например за кухнята мисля да използвам от тези малките печки-духалки. Бързо затоплят, а пък и на мене кухнята ми е южна и през деня ще е топла. Дано това да ти е добра идейка Flutter  Party

# 11
  • Мнения: 144
FlutterАз доколкото разбрах става дума само за една стая /"пространството не е голямо"/.
 Не, става въпрос за 3 стаи и една малка кухня без коридори помежду им, но досега е отоплявано с печка на дърва и всичките помещения са еднакво топли.

# 12
  • Мнения: 4 068
Ние миналата година си сложихме климатик в хола. Топлеше добре, но само хола, а е 12-ка и хола не е никак голям. Плащахме сметки от порядъка на 160 лева месечно за една стая само. Тази година мислим да се топлим на дърва, защото малката вече ходи и е изключено да я затворя в една стая цяла зима, а 200 лв. ток месечно нещо не ме привлича като сума.

# 13
  • Мнения: 5 362
Климатик.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ние миналата година си сложихме климатик в хола. Топлеше добре, но само хола, а е 12-ка и хола не е никак голям. Плащахме сметки от порядъка на 160 лева месечно за една стая само. Тази година мислим да се топлим на дърва, защото малката вече ходи и е изключено да я затворя в една стая цяла зима, а 200 лв. ток месечно нещо не ме привлича като сума.
а каква Т поддържахте?

сори за спам-а  Embarassed

# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Миналата зима се топлихме с конвекторите на Airelec. Апартаментът ни е доста студен, 3 стаи и плащахме по 170 лева ток макс. Наистина са най-икономични след климатика. Тези на фирма Адакс - не купувайте!

Защо? Смятам точно от тях да купя newsm78

# 16
  • Мнения: 634
Тази зима се топлихме с маслен радиатор-излезе ни икономично, а не съм спирала радиатора и съм се разхождала само по потник и къси панталонки baby_neutral

# 17
  • Мнения: 1 925
Плащахме сметки от порядъка на 160 лева месечно за една стая само.
Какъв е този климатик, харчи повече от духалка ?   Shocked
И ние през зимата държим постоянно включен климатикът в спалнята, защото там стоим по принцип повече и общата сметка за целия апартамент, като сме и на бойлер е най-много 80 лв.

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 19:27 от Stra4iatela

# 18
  • Oslo
  • Мнения: 659
И аз питам какъв е тоя 160 лв са страшно много, денонощно ли работи? смятаме да купуваме и ние, че парното много скъпо, ама ме уплаши с тая сума! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт