спагетите-болонезе и карбонара

  • 14 107
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Доволни ли сте от Маги-фиксовете за спагети болонезе и карбонара мисля, че бяха? По принцип не им ползвам смесите, но обичам спагети иииии......

# 1
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Вече ги обсъждахме тези фиксове Grinning. За съжаление в момента сървърът е претоварен и търсачката не работи но би могла да я пуснеш и да видиш мнения. На мен лично ми харесаха само едните а на семейството и другите. Стават Laughing

# 2
  • Русе
  • Мнения: 659
Пробвахме Болонезе, много са хубави и става бързо

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Пробвахме и двата варианта , на децата повече им хареса белия сос , а на нас червеният.Не знам точно кои са Карбонара и кои Болонезе затова така ти ги описвам .

# 4
  • София
  • Мнения: 35 919
не ни харесаха Confused

# 5
  • Мнения: 1 064
Пробвахме "Болонезе" и ни харесаха. Добро и бързо решение са, ако нямаш време да приготвиш сос...  chef

# 6
  • Мнения: 323
не ми харесаха.не си заслужават парите!

# 7
  • Мнения: 953
и двата варианта са много вкусни.ние сме много доволни.

# 8
  • Мнения: 1 187
Мъжът ми одобри и двата варианта, но сякаш повече му допаднаха Болонезето. Наистина стават бързо и си заслужават парите  Mr. Green

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Пробвахме и двата варианта , на децата повече им хареса белия сос , а на нас червеният.Не знам точно кои са Карбонара и кои Болонезе затова така ти ги описвам .
бял - Карбонара
червен - Болонезе Peace

аз не харесвам фиксовете по принцип;
и без тях правя страхотни спагети Болонезе  chef  chef  chef
а Карбонарата са ми тежки нещо;

фиксовете, по желание на мама, ги пробвахме; не ми допаднаха

# 10
  • София
  • Мнения: 4 575
Ние пробвахме Карбонара, че нямаше Болонезе. Хареса ми, но моят сос е по-бърз и по-вкусен. Мислех, че ще е нещо различно...

# 11
  • Мнения: 5 299
Доволни ли сте от Маги-фиксовете за спагети болонезе и карбонара мисля, че бяха? По принцип не им ползвам смесите, но обичам спагети иииии......
И аз не ползвам фиксовете им, но точно тези за спагети ги кпробвах и двата вида. МНого приятно изненадана съм Grinning

# 12
  • Мнения: 2 609
И аз взех и от двата вида, да опитам. Wink Пробвах първо Карбонара, не ми харесаха, много тежък соса нещо. Rolling Eyes Разочаровах се и така и не опитах Болонезе.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 13:31 от Кари

# 13
  • Мнения: 6 039
болонезе много, много ми харесаха, като им добавя и малко чесън на прах

# 14
  • Мнения: 3 537
Правих фикса "болонезе".Ами хубаво става,хареса ни,но си добавих допълнително подправки.Взех един път ,само да го пробвам,но предпочитам честно казано за същите пари да си купа доматено пюре и да си го права соса както до сега Wink
Другия път ще пробвам и Карбонарето...който го е пробвал да казва как е

# 15
  • Мнения: 319
Харесаха ми, соса става бързо и не се мотаеш много около тенджерата. Wink
А иначе от другите фиксове ползвам за винен кебап и за пилешка кавърма Naughty

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Най после и аз пробвах болонезе/червения/.
Повече ми го похвалиха от карбонара. Доволна съм, хареса ми, защото може би никога не съм опитвала спагети по истинска италианска рецепта. Сложих в соса и малко бяло вино. Много се сгъсти.
До сега съм пробвала спагети по моя си рецепта, която много ми харесва.  Grinning Ще продължа с нея.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Приготвяла съм спагети "Болонезе" - мноого вкусни, по-малко време стоя край печката.
А иначе от другите фиксове ползвам за винен кебап и за пилешка кавърма
Аз използвам същите фиксове, когато разполагам с малко време за готвене.

# 18
  • Мнения: 1 353
Фикса за "Карбонара" е просто супер. Само дето вместо прясно мляко сложих сметана, защото това имах, но направо са превъзходни.

# 19
  • Мнения: 14 486
Фикса за "Карбонара" е просто супер. Само дето вместо прясно мляко сложих сметана, защото това имах, но направо са превъзходни.


и аз така мисля да направя - с готварска сметана ми се струва че по-хубаво ще стане

# 20
  • Мнения: 983
Пробвала съм само фиксът за спагети Болонезе, много хареса на всички в къщи  chef

# 21
  • Мнения: 819
Не ми харесват,предпочитам сама да се справя

# 22
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
 NaughtyКатегорично НЕ!
Спагетите са ми страст, а тези фиксове дори бегло не се доближават до това, което аз наричам - хубав сос!

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Харесаха ни. Малко ги ъпгрейдвам и резултатът е чуден  Grinning

# 24
  • Мнения: 819
Давам веднага рецепта за страхотни спагети-трябва ни кайма,малко риган,мащерка,чубрица,2-3 глави лук,1-2ск.чесън,може и гъби.Освен това 3-4 домата.
Запръжваме в малко зехтин,че е по-здравословно каймата и добавяме лука,чесъна и подправките +солта.Като се поприготви каймата,слагам гъбите,след малко и доматите и след като поомекнат и те,изсипвам всичко това в_у спагетите и обътквам.
Запичам за малко във фурната,после стържа кашкавал отгоре и когато той лекинко се постопи... Hug smile3501 feeding newsm74

# 25
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Пробвах фикса за спагети Болонезе, хареса ми и става мнооооого бързо.

# 26
  • Мнения: 2 697
Пробвахме тази вечер фиксът за сос Карбонара...ужасен е, поне по мой вкус... Sick  Майка ми е невероятен майстор на сосовете за спагетки и просто...много бозав и безвкусен ми се стори този сос, да не говорим, че направо си ми приличаше на подобие на супа. Naughty (Иначе някои от другите фиксове на Маги страшно често използваме и ни харесват - за пиле в сметанов сос, пилешка кавърма, така че към фиксовете по принцип не сме предубедени...)

# 27
  • Мнения: 1 153
ужасни са Sick

# 28
  • Мнения: 1 215
А някой би ли ми дал рецепта за сос карбонара. Пуснах го на търсачката, но излезе само тази тема

# 29
  • Мнения: 14 486
на нас пък ни харесаха много. карбонарата повече просто защото може би и дмата с мъжа ми повече харесваме сметановите сосове

# 30
  • Мнения: 732
На нас ни харесаха много  Crossing Arms
Наистина Карбонара са малко по-тежички, но пак са вкусни. Фен съм на Болонезе  Naughty

# 31
  • Мнения: 1 117
И двата вида ни харесаха , но ги купих просто да ги опитаме.
Предпочитам аз да си приготвя сосовете, без тези фиксове.

# 32
  • Мнения: 3 360
От всички фиксове съм доволна-особено за пил.кавърма! LaughingА от тези -"Болонезе"ни допадна повече,но всичко е въпрос на вкус bowuuмисля....

# 33
  • Мнения: 22 867
А някой би ли ми дал рецепта за сос карбонара. Пуснах го на търсачката, но излезе само тази тема

Ето рецепта от форума, на цветеслава:

"Ето оригиналната рецепта за карбонара,правила съм я хиляди пъти,докато работех в италианска кухня.Без мерки ще я представя,защото всичко зависи от вкуса ви.
Спагетите след като се сварят се измиват със студена вода, за да не се слепват се разбъркават със малко зехтин,по този начин могат да се съхранят поне 4-5 дни в хладилника.и така -
Карбонара: бекон и шунка на парченца се запържват,прибавят се спагетите,жълтък-на порция по един и течна сметана,разбъркава се и воалла.На дъното на чинията се настъргва малко пармезан,може и кашкавал и горещата карбонара се изсипва отгоре.Това е оригиналната рецепта,но всеки може да си добавя каквито продукти си иска,стига да му харесват."

А иначе с google можеш да намериш още рецепти за този сос в нета.

# 34
  • Мнения: 1 215
Мерси много!  chef Grinning

# 35
  • Мнения: 2 591
аз съм любител на спагети Карбонара, но сосът на Маги е отвратителен и няма нищо общо с истинскя вкус

# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тц, не съм доволна.  Sad

# 37
  • Мнения: 3 647
 Naughty  от нито един от фиксовете им не съм доволна

Общи условия

Активация на акаунт