второ бебе, но кога??

  • 731
  • 8
  •   1
Отговори
Има ли някой представа колко време след употреба на противозачатъчни може да се забременява. Или по-точно имам предвид трябва ли да мине някакъв период през който организма да се пречисти от хормоните в хапчетата. Предварително благодаря за отговорите ви.
П.п. И още един въпрос - лесно ли се решихте на второ бебе? Аз винаги съм искала да имам две деца, но се страхувам, като знам вече колко трудно се гледа едно дете, а пък две.... Ама искам пък  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 902
Можете да започнете опитите веднага. Ако хормоните са се объркали, просто няма да стане.
Късмет.

# 2
имам предвид толкова скоро не е ли вредно за бъдещия плод??  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 35 919
На теория - 3 месеца след  прекратяване на приема на оралните хормонални  контрацептиви може да започнат опитите за зачеване.
Поддържам  white, може да започнете веднага - ако има хормонален дисбаланс - просто няма да стане /няма да има овулация/

# 4
  • Мнения: 231
До колкото знам 3 месеца е срока след като си спрял противозачатъчни

# 5
  • Мнения: 1 004
За второто дете се реших без да се замислям, за разлика от първото - тогава мислих доста време докато се реша да си отдам времето на някаква си мръвка  Grinning А сега какво да му мисля, къде 1 там и 2. А за гледането - незнам, аз си мислех че ще е  по-сложно и повече финанси ще ми гълта, но засега не е така.
Може би ако детето порасте още няма да съм толкова навита, затова и предпочитам сега, дай Боже.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 303
Здравейте, за пръв път пиша в този клуб. И аз искам още едно бебче (първото е на 2.5 години). Но още не се решаваме на бебеправене. Таткото миналия месец пи 2 силни антибиотика, а аз имам някакво възпаление на шийката на матката, което в момента лекувам с Клион Д, отделно раничка, която докторът ме уверява, че не трябва да се гори преди 2-ра бременност. И аз се чудя колко време трябва да мине, за да се изчистят организмите ни от тези гадости.... Отделно прочетох противоречиви неща за раничките и се чудя да я горя или не.... ooooh! Май се поотплеснах. Извини ме, че се намесих в темата ти, но реших, че и аз ще мога да намеря отг. на въпросите си в нея.  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравейте, за пръв път пиша в този клуб. И аз искам още едно бебче (първото е на 2.5 години). Но още не се решаваме на бебеправене. Таткото миналия месец пи 2 силни антибиотика, а аз имам някакво възпаление на шийката на матката, което в момента лекувам с Клион Д, отделно раничка, която докторът ме уверява, че не трябва да се гори преди 2-ра бременност. И аз се чудя колко време трябва да мине, за да се изчистят организмите ни от тези гадости.... Отделно прочетох противоречиви неща за раничките и се чудя да я горя или не.... ooooh! Май се поотплеснах. Извини ме, че се намесих в темата ти, но реших, че и аз ще мога да намеря отг. на въпросите си в нея.  bouquet
Раничката, задължително трябва да се махне преди бременността.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 303
Мерси за отговора denis_d. Но имаш ли идея каква е причината за това, при положрние, че се следи раничката? Все пак споделям мнението на завеждащия гинекологията на Онкодиспансера.  Confused Изрично ми го натвърдна, а тук прочетох съвсем различни мнения. Sad С какъв лекар да се консултирам пак? ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт