маслен радиатор?

  • 11 195
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Какво да гледам при купуването?Колко ребра за 20кв.?Колко харчи горе-долу?Безопасен ли е за през нощта?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 893
Да - всичко...и ако те устройва го вземаш  Grinning

# 2
  • Мнения: 352
Ок.Ама кажи нещо де?Марка туй-онуй.

# 3
  • Мнения: 52
Не мога да ти кажа какво точно да гледаш, мощността си я пише обикновено в обясненията към уредите, аз смятам че са напълно безопасни за през нощта.  Ние си купихме миналата зима радиатор на Tesy, много съм доволна от него. Ето ти линк.
http://www.tesy.com/household_bg.php?catid=25
Нашия има теймер, който според мен е хубаво нещо, можеш да го настроиш да се включва и изключва за цялото денонощие. Например да се вкл. в 6ч вечерта, да се изключи в 12ч, после да се включи в 6ч сутринта и т.н.

# 4
  • Мнения: 2 407
Теси, много съм доволна.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
galinela, и аз искам да се намеся с един въпрос в темата ти:  кажете, моля, за колко време ви затопля стаята радиаторът? Tesy например? (Да речем, от 15-16 градуса до 20?) Иначе това, което знам, е, че с колкото повече ребра - по-добре и да се обръща внимание на кубатурата на стаята (в листовките пише за до колко кубика помещение е подходящ). През нощта е безопасен, да, но много рядко съм го оставяла включен тогава.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 21:48 от malina_m

# 6
  • Мнения: 9 074
Не очаквай маслен радиатор да е икономичен.
Вече масово хората са супер доволни от един радиатори, конверторни, в стената се слагат, плоски са...за огромна стая, според кубатурата, разбира се, цената е 176 лв. от Техномаркет. Икономичени и отопляват идеално. Марката е Airlec.
Моят съвет е да си вземете такова.

# 7
  • Мнения: 4 390
Детската стая отопляваме с маслен радиатор през нощта и с духалка през деня. Нашият е с 13 ребра, казва се Тропик.
Работи цяла нощ - с реле е - включва се и се изключва. Харчи около 40-50 лв на месец. Един час след включване, вече е доста топло в стаята.

# 8
  • Мнения: 3 164
Не очаквай маслен радиатор да е икономичен.
Вече масово хората са супер доволни от един радиатори, конверторни, в стената се слагат, плоски са...за огромна стая, според кубатурата, разбира се, цената е 176 лв. от Техномаркет. Икономичени и отопляват идеално. Марката е Airlec.
Моят съвет е да си вземете такова.



 Peace Peace имаме точно същата марка, купен е преди 4г и нямам за сега оплаквания.затопля много бързо стаята, но дали е икономичен Thinking сметките за ток ни бяха високи Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 13 512
Не очаквай маслен радиатор да е икономичен.
Вече масово хората са супер доволни от един радиатори, конверторни, в стената се слагат, плоски са...за огромна стая, според кубатурата, разбира се, цената е 176 лв. от Техномаркет. Икономичени и отопляват идеално. Марката е Airlec.
Моят съвет е да си вземете такова.


Аз пък имах такива във всички стаи/ в хола -2/ и ги махнах ,защото не ми вършеха работа.С климатиците се родих- топло и икономично!

# 10
  • Мнения: 52
Нашият радиатор с в спалнята, според мен я стопля доста бързо, като се има предвид, че е северна. Но денем не го пускаме, а само нощем. Не мога  да кажа колко точно гори, защото в другата стая се топлим с ТАП, който определено гори доста и сметките ни за ток за декември и януари бяха по 200 лв! А за конвекторните радиатори и аз чух наскоро добри отзиви, че топлят добре и са икономични.

# 11
  • Мнения: 2 040
Нашия радиатор е в спалнята ... за 5-10 мин. е стоплил стаята като сауна, но щом го изключа и ми става студено ... имам чувството че много бързо изстиват ... а може и от това да е че е с 10 ребра само ...
За сметките незнам какво да кажа, че много уреди работят у нас нон- стоп, но януари (най- студения месец), сметката ни мин. година беше 204лв., но + климатик в хола и + още куп дом. уреди ... като детето не ходеше на ясла тогава и през деня климатика в хола не се изключваше, а през ноща радиатора в спалнята не се изключваше ...  А по- предната година бяхме само с радиатора + една духалка, която направо ни разката фамилията и сметката януари удари 300-те ... така че само радиатора незнам колко ще изгори ... но невярвам да е малко ..

# 12
  • Мнения: 953
За тези пари или малко повече вземете климатик по-икономичен е и повече топли. Аз от радиаторите не съм доволна.

# 13
  • Мнения: 3 268
Нашия в къщи е на Теси с 12 ребра.Много съм доволна-топличко и икономично.Иначе за климатика спор няма,че е най-добре,но там и цените са други.Ние в две от стаите сме с климатик,в две с радиатори.

# 14
  • Мнения: 9 074
Аз пък имах такива във всички стаи/ в хола -2/ и ги махнах ,защото не ми вършеха работа.С климатиците се родих- топло и икономично!

Е, то е ясно че от климатика по-хубаво няма Grinning
Ама нали жената пита за радиатори...
Специално преди да се насочим към тези, за които писах, искахме да си купуваме маслен радиатор.
Ами то в характеристиките си пише колко гори, съответно останахме изумени че не са никак икономични, особено ако основно с това ще се отопляваш. И ни насочиха към тези Еърлек, познат който си сложи във всички стаи по един, каза че сметките му за ток са намалели осезаемо. В Техномаркет ни препоръчаха също този тип радиатори, не е било за да ни примамят, защото си бяхме набелязали радиатор за около 300 лв Shocked
Та така..

Общи условия

Активация на акаунт