Захар във водата?

  • 3 916
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Защо педиатрите препоръчват да се слага захар във водичката, която пие бебето /поне нашата така каза от самото начало/?  newsm78 В началото слагах 1 ч.л. на 100 мл. вода, но престанах /не че много пие, но има пристъпи на жажда понякога/, защото знам, че може да предизвика кариеси в бъдеще...

# 1
  • Мнения: 46 486
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.

# 2
  • Мнения: 8 917
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Никол както винаги е абсолютно права Peace!Като раждах даваха само АМ,вода никой не е предлагал.Някои родилни домове започват да влизат в час.

# 4
  • Мнения: 6 461
На големия ми син съм слагала само в първия месец и после реших ,че не е нужно. Simple Smile
На мъничкия никога не съм слагала.
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink
точно  Peace

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 958
Заради жълтеницата. Но аз отказах да слагам, а той и без това не искаше да пие вода. Като му дойде времето пропи без захар.

# 6
  • Мнения: 2 849
Захар във водата  ThinkingНапоследък много я отричат  за деца до 1 годинка .

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 745
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.
Peace!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 805
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink

Всъщност физиологичната жълтеница минава, когато се изхвърли мекониумът, който се натрупва в червата на бебето. Първите катранено-черни изпражнения са тези, с които се изхвърля.
А за да се изходи детето, има нужда от храна - не вода, била тя и със захар.

# 10
  • Мнения: 46 486
... Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!!

Прекрасно се чувстваше цели 2 лета, предлаганите шишета с вода (след като е нахранена, разбира се), биваха избивани от ръцете ми, а ако случайно се е прекарала да дръпне веднъж го плюеше.


Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

Мнение на практикуващ педиатър:

*не даваме и не препоръчваме да се дава вода на деца кърмени или на АМ. Освен в много горещите месеци тук (45-50 градуса), но дори и тогава малко деца (0м-6м) желаят и пият.
*абсолютно забранено е да се дават подсладени водни разтвори на бебета. Нито за жълтеница, нито за утоляване на жажда. Още по-малко да се оставят биберони с вода -"на поискване".
*водата, която е нужна на детето се доставя от кърмата или АМ. Единствената причина да е жадно наистина едно бебе (0м-6м) е или опити да давате подсладени разтвори, или да приготвяте АМ по неправилен начин (твърде концентрирано->>не "режем" мезурата с нож, а я "уплътняваме"), или детето да има температура. Здраво дете, поемащо нужното количество кърма или АМ, без повръщане и диария НИКОГА не може да се дехидратира. Е, ако го обличате като за Сибир, а в помещението е 23-24 градуса-но това е друга история...

Тъжно е да се чува че педиатър препоръчва водни разтвори на деца (0м-5.5-6м) за задължителна употреба. Още по-малко-сокчета и др. подобни преди 5.5-6 м.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 203

Мнение на практикуващ педиатър:

*не даваме и не препоръчваме да се дава вода на деца кърмени или на АМ. Освен в много горещите месеци тук (45-50 градуса), но дори и тогава малко деца (0м-6м) желаят и пият.
*абсолютно забранено е да се дават подсладени водни разтвори на бебета. Нито за жълтеница, нито за утоляване на жажда. Още по-малко да се оставят биберони с вода -"на поискване".
*водата, която е нужна на детето се доставя от кърмата или АМ. Единствената причина да е жадно наистина едно бебе (0м-6м) е или опити да давате подсладени разтвори, или да приготвяте АМ по неправилен начин (твърде концентрирано->>не "режем" мезурата с нож, а я "уплътняваме"), или детето да има температура. Здраво дете, поемащо нужното количество кърма или АМ, без повръщане и диария НИКОГА не може да се дехидратира. Е, ако го обличате като за Сибир, а в помещението е 23-24 градуса-но това е друга история...

Тъжно е да се чува че педиатър препоръчва водни разтвори на деца (0м-5.5-6м) за задължителна употреба. Още по-малко-сокчета и др. подобни преди 5.5-6 м.

Незнам този "педиатър" от къде ги знае тези интересни неща???
Който иска да му се доверява. Аз съм изгледана с вода, голямото ми дете пиеше също много вода, колкото и да се страраех да я ограничавам. Сега не виждам защо трябва да "мъча"/ ако така мога да се изразя/ бебчо, след като я приема с охота и се успокоява от нея. Всеки има право да избира кое е най-добро за детето му. smile3521

# 12
  • Мнения: 46 486
Думите на този педиатър са 1:1 с тези на педиатрите от всички други държави.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.
Peace!
Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз мисля,че за да накарат бебетата да пият вода ни карат да слагаме захар.Аз не съм слагала и тя не искаше вода.Може би със захар щеше да пие,незнам.

Общи условия

Активация на акаунт