Какво ще дадете на едногодишно дете от празничните трапези, които предстоят?

  • 1 090
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 368
Мили мами, какво ще дадете на едногодишно дете от празничните трапези, които предстоят? Знам, че е малко рано, но аз лично непрекъснато се чудя как да й дам, да речем от пуйката, като не знам с какво е натъпкана или от свинското, ако съм го купила от магазина? А не върви детето да бъде на масата и непрекъснато да му казвам "Това не може"...

# 1
  • Мнения: 46 434
От пуйката може. С каквото и да е натъпкана, след топлинната обработка изчезва. От плънката също може, ако няма гъби.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Абсолютно нищо не и дадох.Носих и бананче и солетки.Нямаше нищо подходящо за нея,пък и тя не даде вид че иска да яде от нашето.

# 3
  • Мнения: 368
Е, да, ама моята дъщеря все напира към нашата храна, въпреки че апетитът й бързо угасва, но все пак, ако има нещо безопасно за нея, ще се радвам да й го дам!

# 4
  • Мнения: 8 917
Без пържено и без много подправки бих дала почти всичко - зависи какво е, разбира се Peace

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз на Ивайло миналата година нищо не дадох от Бъднивечерската трапеза. Хапна си от "мамините манджички" - т.е. моите ястия - предимно супички и нишестета. Много го пазих. Сега вече - на 3 години - няма да му откажа нищо, каквото и да поиска...

# 6
  • Мнения: 4 564
може да хапне от питката , от баничката , от плодовете
зависи кое дете с какво е захраненно вече
и ако е без подправки и запръжки

# 7
  • Мнения: 178
Зависи кое как е приготвено.Но това,че са на 1година според мен не означава ,че могат да ядат от всичко и непременно от това което е сложено на масата трябва да опитат.Може би питка,плодове,месо /ако е домашно/,картофки печени или варени.

# 8
  • Мнения: 1 448
Което е подходящо за възрастта му  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Опс,нещо съм подразбрала празнична трапеза от рожден ден/нали имахме наскоро/ Laughing.А от предстоящите и аз не знам-може би ще сложа за нея чинийка с нейни неща за хапване.Тя все още не отбира само да и дам.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Смятам да хапне, каквото поиска- вече е достатъчно голяма, яде обща храна. Дори и да има "забранени" храни, ако много настоява, ще й дам  Grinning Пък честно казано не се сещам какво непозволено за нея ще има на масата, като изключвам разбира се алкохолът  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 428
Маги ще е на 9м по Бъдни вечер и Коледа, но въпреки това мисля да й дам нещичко. Ще й дам от питката, малко сиренце, ябълки, банани, малко сок от сушените плодове, от постните чушки с ориз. Всъщност, като се замисля, май няма да й дам от боба, тиквеника /слагам повечко захар/ и ядките. Останалите неща ще е пробвала вече.
Но от Коледната маса май нищо няма да мога да й дам Rolling Eyes Там всичко ще е по-мазничко и няма да рискувам.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 19:59 от veselina_s_p

# 12
  • Мнения: 1 149
Без пържено и без много подправки бих дала почти всичко - зависи какво е, разбира се Peace
Точно така  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 885
AnnaGaudi, не сте ли с алергия? Или аз грешно съм запомнила от друг клуб...?!
Детето яде храна от кухня и ще ми дам подходящото за възрастта му.

# 14
  • Мнения: 368
AnnaGaudi, не сте ли с алергия? Или аз грешно съм запомнила от друг клуб...?!
Детето яде храна от кухня и ще ми дам подходящото за възрастта му.


Съвсем правилно сте запомнили. Но... децата с алергия са също деца, нали? Мисля, че е повече от здравословно такова дете да почувства част от общото празненство, без това, разбира се, да застрашава здравето му. Но ще попитам Вас, Вие какво (и) бихте дали на детето си, което е с алергия от празничната трапеза?

Общи условия

Активация на акаунт