Българските деца втори по затлъстяване в света

  • 4 051
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз пък непрестанно виждам затлъстели деца. Даже на един детски рожден ден, 6-ти клас, преброих само 3 момиченца слабички, останалите поне 5-6 бяха наднормени... Чак се удивлявам колко много на брой дебеланчовци срещам! Апропо, висящите паласки на ученичка 5-ти клас много ме трогва и го смятам също за дебеланчески проблем!
И аз винаги съм била с проблемно тегло. Confused
Най-големият проблем, според мен е първо- липсата на движение и след това храненето. Днешното дете, освен, че не играе физическо както трябва, ами и не се занимава с каквато и да е физическа дейност във времето извън училище. И как няма да тлъстее? Телефони, компютри, таксита, други времена са, не е едно време, когато обикаляхме махалата като мухи без глави, играехме народна топка и на въже скачахме, ластик, туй-онуй...
А храненето е много сложно нещо. Не знам има ли оправия, обаче съм виждала 10г момиченце с целулит и бях потресена. Сетне се оказа, че е нещо нормално.

Апел към родителките: Информирайте не само себе си, но и децата си подробно за здравословните основи на храненето. Нека знаят, защо ги лишавате, до най-малката подробност, за да могат сами да се контролират. И им давайте личен пример - много е важен!

# 16
  • Мнения: 1 116
Тоз фас и той много лошо влияе на обмяната.     Laughing

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Сигурно местните са на първо  Laughing
Не мога да се съглася с подобно твърдение или може би това, с което съм се сблъскала и видяла тук и в Родината, не е представителна извадка  newsm78

# 18
  • Мнения: 4 392
Чакайте и аз да изровя нещо от моите папки! Wink

Епидемията от затлъстяване обхваща и Източна Европа
 
 

Наднорменото тегло постепенно става водещ здравен проблем след политическите промени в региона.
13 юни 2006, здраве.bg

Според данните на американски учени, публикувани в юнския брой на Europian Journal of Public Health, затлъстяването в страните от Централна и Източна Европа, в момента се разпространява значително по-бързо, отколкото на Западна Европа и САЩ.
Учените твърдят, че всички страни от бившия комунистически блок са достигнали, а някои дори и изпреварили по ниво на затлъстяване останалите страни.
Изследователите са си поставили за цел да установят връзката между затлъстяването и такива фактори на външната среда като икономическата ситуация, гастрономическите предпочитания на населението, степента на урбанизация на страната и стабилността на нейния политически режим.
Според техните данни, водеща позиция сред всички европейските страни по броя на страдащите от затлъстяване и наднормено тегло заема Унгария (19%), а на последно място е Норвегия (6%).
Според мнението на координатора на проекта Борсика Рабин (Borsika Rabin), повишеното ниво на затлъстяване е свързано с продължителния стрес, който преживява населението от регионите, които бързо преминават към западния начин на живот, негативното влияние на “бързата храна”, по-голямата достъпност на обществения транспорт и намаляването броя на хората, водещи активен начин на живот.
С особено бързи темпове затлъстяването са разпространява при жените, които са подложени в по-голяма степен на негативното влияние на факторите на външната среда, сочи още докладът.(а)


# 19
Нямаме култура на хранене за съжаление.И последствията са такива.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
повишеното ниво на затлъстяване е свързано с продължителния стрес, който преживява , негативното влияние на “бързата храна” и намаляването броя на хората, водещи активен начин на живот.





Според мен тези неща се подреждат- стрес ( децата са нещастни в училище, това е една от причините да  съм" за "униформите, защото облеклото също е причина, някои деца да се чувстват зле ) липса на движение ( няма физическо, няма истински училищни отбори и мачове, отношението на децата към спорта в училище е негативно ) , кофти храна ( това си го знаете)................

# 21
  • Мнения: 4 150
Корените са според мен много дьлбоки.
ОЩе  самата кухня,zаведението,столовата zа хранене на децата в уЩе или детска градина е иzвратена сама по себе си.Продават се кексове,марс,чипс,баници с иzвара,сладки тестени иzделия ,фанта,кола и тн.Не се продава например пресни сокове,наряzани моркови и ябьлки в кутйики,салати с домати и краставици с една филйика пьлноzьрнест хляб в вид на "Snack" и тн...
А е много лесно и напьлно осьЩествимо,и евтино Grinning
НО не искат да е така.Искат да е точно така както е в момента.
От предлаганата храна не само се трупат иzлиШни калории,а и са праzни.Не дават никакви есенциални (необходими или неzаменими) веЩества на органиzма,с които да гради истинска енергия.Това е праzна енергия,която zамьглява ума,прави децата по мьрzеливи,агресивни,слабоумни,неzдрави и дебели.
Теzи деца се подготвят zа работническа класа,да бьдат роби,да нямат претенции zа иzдигане в обЩеството,да бьдат zависими от по високи чинове и от медицината,да бьдат част от хранителната верига.
Колкото и да се говори,че децата не се хранят zдравословно ниЩо пове4е не се прави,а може и не е трудно.
Но промяната,която Ще настьпи в едно zдравословно хранеЩо се дете,жиzнено и zдраво,умно и добре раzвито фиzическо,няма да е благоприятна zа други.Затова всичко което е в момента не е случайно,а напьлно нарочно/умиШлено zамислено и иzпьлнено.Здравословна култура и информация няма.И не е само в БГ.Всеки тьрси сам такава информация и ако не е достатьчно "омагьосан" намира пьт да се освободи.
И предполагам някои веднага Ще "конспирират" постинга ми.Не,няма конспирация.
Това са обикновени ,добре zамислени планове,от много умни хора. Peace

# 22
  • Мнения: 11 003
Не съм съгласна!  Naughty В Западна Европа какви тлъсти хлапета и тийнейджъри има  #Crazy

# 23
  • Мнения: 446
Всичко прочетено тук е точно така, само статистиката не знам дали е вярна, но пък тенденцията я има. Да сте виждали скоро училищен стол, в който да сервират супа и основно? Въведоха допълнителен час по физическо, точно за да се борят с този проблем, обаче салони няма. В училището на сина ми няма и съблекални, затова през цялата година ритат топка в двора, както са с дрехите за училище. Като оставим настрана, че не е хигиенично и се разболяват често, как да имат интерес към физическото... Миналата година предложих част от часовете по физическо да ги провеждат в басейна на Морското училище, имаше такава възможност, обаче в програмата по физическо нямало плуване  #Crazy А да не би да има само футбол, както са с дънките. Правя всеки ден сандвич с ръжен хляб и контролиран произход на съставките, обаче синът ми не иска "летящи" сандвичи. Защо летящи ли, защото съучениците му ги вземали и си ги подхвърляли с подигравка. После ставали само за коша. Затова сега предпочита или на барчето да се тъпче с гадни хамбургери, или да стои гладен. Кое е за предпочитане, при положение, че има наднормено тегло и висока кръвна захар. Какви мерки още да взема, ако в обществото и в държавата няма нагласа? И в конспирацията на Кристиан вярвам ...

# 24
  • Мнения: 1 425
И аз мисля, че не е вярно.......

Аз също така мисля,защото незнам как ги правят тези статистики.Да ли вземат под внимание и ръста на децата.Ако гледат само на хартия например ,че 4годишните деца тежат еди колко си.........,ами ръста им???????????Например сина ми е на 4г. и тежи 23кг.-звучи много нали Rolling Eyes ,но е висок 116см така че...............А и като гледам сегашните деца просто са мнаго,много по- едри от преди. Peace

# 25
  • Мнения: 704
Дали вземат под внимание и ръста на децата.
Например сина ми е на 4г. и тежи 23кг.-звучи много нали Rolling Eyes ,но е висок 116см така че...............

berina   bouquet

Дъщеря ми ще навърши 4г. другия месец, висока е 120см. и тежи 22кг. НЕ ЯДЕ нищо от храните-причина затлъстяване... нищо.

Освен ако не включвате меда и суровите ядки, защото съдържат много калории  Sunglasses

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дали вземат под внимание и ръста на децата.
Например сина ми е на 4г. и тежи 23кг.-звучи много нали Rolling Eyes ,но е висок 116см така че...............

berina   bouquet

Дъщеря ми ще навърши 4г. другия месец, висока е 120см. и тежи 22кг. НЕ ЯДЕ нищо от храните-причина затлъстяване... нищо.

Освен ако не включвате меда и суровите ядки, защото съдържат много калории  Sunglasses
Леле  ooooh! Моето колко е по-дребно - на 5 и половина е и няма 110 см. и 14 кг... Някои са затлъстели, пък моето има голяма нужда да качи някой килограм  Crazy

# 27
  • Мнения: 6 461
Да ,бях чула по телевизията нещо такова за затлъстяването при децата.
Много е важен хранителния режим да се спазва при подрастващите за да може да си изградят навик и когато са вече големи.Разбира се и здравословното хранене ,за да се избегне затлъстяване и хипертония при деца.

# 28
  • Мнения: 7 474
Не ми се вярва да са на второ място, но след време с това хранене може и да станат Tired

# 29
  • Мнения: 1 942
Е, чак пък втори в света  newsm78
Май не са виждали германчета, американчета.... те държат определено първенството

Да бе, а те къде са в статистиката?А австрийчетата?  Айде моля ви, там на 10 деца едно да е с килограми в нормата.
То не е толкова просто - яде нездравословни храни и не спортува и ето станало дебеланче...

Общи условия

Активация на акаунт