Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 окт. 2006, 18:52 ч.

къна за коса

• 4 729
  • 18
  •   1
Отговори
  • Sofia
някой да знае къде се продава къна за коса?
имам предвид истинската хънна /къна/ която представлява стрит треволяк, а не козметични бои с името къна

# 1
Zdraveite,

predpolagam, che ako namerite magazin za arabski stoki (hrana i tem podobni) e mnogo verojatno tam da ima i kuna. Az taka vednuzh namerih plikche s istinska kuna (tochno stritija trevolak, za koito govorite) redom s lokumite i chaja v edin podoben magazin. Uliza i nomer ne moga da posocha, zashtoto za suzhalenie ne sum v Sofia.

Uspeh,
Klamercheto

# 2
  • София
В индийските магазини - има доста такива в София - на "Пиротска" и на "Граф Игнатиев". Там къната е внос от Саудитска Арабия. Има и за коса и за рисуване Simple Smile.

# 3
Ползвам Eagle,черна,индийска.Доволна съм.Има ги в почти всички парфюмерии.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
индийската не е лоша. в Пазарджик  я има и на пазара. циганките я продават+съвети за употреба Laughing . това лято разбрах, че мешат черна и червена и се получава супер цвят.
не са ли открили метод за сваляне на черна Cry много искам д а си направя малко по-червеникава, но не ми се ходи 6 месеца с различна в корените коса Sick

# 5
  • Sofia
Чудя се дали къната на Eagles наистина е натурална. И аз съм си почернявала косата няколко пъти и бях много доволна. Дори ми намали косопада и косата изглеждаше страшно гладка, мека и лъскава. Но честно казано имам подозрения, че не е много истинска.  Thinking Повечето къни доколкото знам се варят, стоят с часове на главата и са доста големи количества, а тази - точно обратното...

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 09:22 от Darvulia

# 6
Аз също се чудя за Eagle.Нямам в момента пакетче,но там пишеше нещо като...по-малко от 1%някакъв химикал.Иначе къната е зелена,като след 2 часа става черна,което е нормално.Преди ми носеха от Турция-Golden flash,страхотна,с треволяците,клонките,че и бадемово масло в шишенце,но с нея се стоеше по 5-6 часа.Ще продължавам с Eagle,не ми пада косата от нея,става.

# 7
  • Sofia
А, как така зелена  Shocked Доколкото си спомням беше кафеникава и като се смеси с вода ставаше червеникаво-черна на цвят. А къде си я държала 2 часа? Аз само я разбърквах с топла вода и после веднага я нанасях и то на нечиста коса, стоях с нея към 30-40 минути и готово - после отмиване. Помня, че на опаковката нямаше изписан начен на употреба и една приятелка ми каза да я слагам така, както описах. Цветът си хващаше идеално.

# 8
А, как така зелена  Shocked Доколкото си спомням беше кафеникава и като се смеси с вода ставаше червеникаво-черна на цвят. А къде си я държала 2 часа? Аз само я разбърквах с топла вода и после веднага я нанасях и то на нечиста коса, стоях с нея към 30-40 минути и готово - после отмиване. Помня, че на опаковката нямаше изписан начен на употреба и една приятелка ми каза да я слагам така, както описах. Цветът си хващаше идеално.
А,има си описание-на английски,турски и йероглифи някакви.Аз веднага я нанасям след приготвянето й.Пише,че трабва да престои на косата до пълно изсъхване,което при мене е над 2 часа,но аз издържам само 2.Може да използваш сешоар за по-бързи резултати.А за химикала пише следното:Paraphenylene-diamine content after dilution not more than 1,5%.Ако може някой химик да ни разясни,ще разберем кое е по-вредно-къната или боята.И да,като я отворя ,е светло,землисто зеленикаво.Като я смеся с топла вода(слагам минерална,че и малко бадемово масло),става тъмно-кафява.

# 9
  • Sofia
За последно съм купувала преди 3-4 години и съм убедена, че тогава нищо не пишеше на опаковката. Може вече да са го направили по-цивилизовано  Laughing  Аз обаче я слагах така, както писах и нямаше никакъв проблем. Иначе, ако някой каже какъв е този химикал, наистина ще е добре. Но дори и да е някой гаден, по скоро бих потърсила друг вид къна, но не и боя. Не си слагам редовно и затова ми харесва, че къната се отмива постепенно и израстването на корените не си личи особено.

# 10
  • Sf
През 90-те години все къна ползвах. Слагах бадемово масло/зехтин в зависимост колко ми беше дълга косата, после сместа я варях на водна баня. Като  поизстине, добавях жълтък, хубаво се разбърква, назава се на леко мокра коса, завива се с найлон, после с кърпа и се стои 2 часа поне на топло Simple Smile

Казвам на топло, че така веднъж жестоко изстинах, все пак тая смес може и да позамръзне на главата Ви... Къната е полезна, ако наистина е натурална! Затова не се полъгвайте по българските, в тях има бои на прах...

Но забелязвах, че къната лесно се отмива. Не че боите не се отмиват също, но последния ми опит с Wella ми показа друго Simple Smile А и ползвам шампоан оцветител с къна вътре, съвсем да запазя дЕфекта Simple Smile

# 11
През 90-те години все къна ползвах. Слагах бадемово масло/зехтин в зависимост колко ми беше дълга косата, после сместа я варях на водна баня. Като  поизстине, добавях жълтък, хубаво се разбърква, назава се на леко мокра коса, завива се с найлон, после с кърпа и се стои 2 часа поне на топло Simple Smile

Казвам на топло, че така веднъж жестоко изстинах, все пак тая смес може и да позамръзне на главата Ви... Къната е полезна, ако наистина е натурална! Затова не се полъгвайте по българските, в тях има бои на прах...

Но забелязвах, че къната лесно се отмива. Не че боите не се отмиват също, но последния ми опит с Wella ми показа друго Simple Smile А и ползвам шампоан оцветител с къна вътре, съвсем да запазя дЕфекта Simple Smile
Жълтъкът не смъква ли боята,т.е. не се ли конфронтира с къната? newsm78З Киселото мляко,например,смъква.
О,и аз стоя на топло с къната.И изобщо зимата я спирам,защото апартаментът ни е леден.Мацам корените с черна боя(даже 1/2 кутия ми стига),и мия след 20 мин.Пък като се запролети,се връщам към къната Laughing

# 12
  • София
А и ползвам шампоан оцветител с къна вътре, съвсем да запазя дЕфекта Simple Smile
Какъв е този шампоан оцветител с къна?

# 13
  • Германия
Купувам си къната от индийското магазинче на малките 5 кьошета Simple Smile

# 14
  • Sf
[Жълтъкът не смъква ли боята,т.е. не се ли конфронтира с къната? newsm78З Киселото мляко,например,смъква.
О,и аз стоя на топло с къната.И изобщо зимата я спирам,защото апартаментът ни е леден.Мацам корените с черна боя(даже 1/2 кутия ми стига),и мия след 20 мин.Пък като се запролети,се връщам към къната Laughing

Жълтъкът не, но бадемовото масло да!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт