Пъпки по лицето на бебето

  • 35 420
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Моето бебе има малки гнойни пъпчици по лицето казаха ми че ще изчезнат но още има.След 3 дни става на 1 месец.Мажа го с един кред "Тридерм" но неизчезват.Кажете Вие при Вас как са изчезнали и с какво сте мазали лицето му.Дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 468
Тридерм съдържа кортикостероид, не трябва да се използва продължително, особено при малки бебета. Вероятно се касае за "бебешко акне", получава се от хормоните на мама, минава само. Ако пък се касае /съмнявам се/ за кожна инфекция лечението е различно, обикновено в болница. Вяра ги имаше до към 4-ия месец, изчезнаха без да мажа с каквото и да е.

# 2
  • Мнения: 476
След като използваш този крем сигурно е, защото е предписан от педиатъра, който ти е казал какви са тези пъпки. Не вярвам да го правиш на собстевена глава това нещо, нали?

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 20:57 от baumy

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Ако бебето е на кърма, трябва да спреш да ядеш шоколад и шоколадови изделия, прясно мляко, грозде, праскови, кайсии, цитрусови плодове. Спри да пиеш кафе - изобщо храни, които са  алергени. Те се предават чрез кърмата. Ако и след това, пъпките не се приберат най-добре се консултирай с дерматолог, ако се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 1 448
Най-вероятно е бебешко акне, което си минава само след месец-два, но най-добре се консултирай с лекар  Naughty

# 5
Ох и ние сме така от 1 седмица отложиха ни ваксината заради тези пъпки само 4е при нас има и на вралето педито преписа един гел за мазане но не минават  Sad Ще следя темата с интерес

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
За акнето докторът ни предписа Зимерит, но не трябва да се ползва повече от 14 дни. Но е добре да говориш с лекаря си.

# 7
  • Мнения: 601
    Крем за лице на бебе на 1 месец,ако не е някое по-упорито и сериозно акне не бих се хванала на въдицата да го мажа.То няма нужда от крем.
    По принцип много често на по-малките бебета им излизат пъпки по лицето,тъй като в такава крехка възраст бебешката кожа не е свикнала още със циркулиращият прахоляк наоколо
,вероятно това е вследствие имунната реакция на бебето.
   Ние също сме имали пъпки,помогна ,а и педито препоръча да го мия с напоено памуче от лайка-при нас помогна на няколко мазания -поне ако не ви помогне няма и да навреди

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Мазах само със цинкова паста,но е необходимо време за да минат.Ние бяхме така почти до втория месец.

# 9
  • на село
  • Мнения: 1 028
Имахме такива пъпчици до края на втория месец. Мазах с какви ли не кремове, но нищо не помогна. Стигнахме дори до кожен лекар. В крайна сметка, когато спрях да я мажа с каквото и да е било, изчезнаха сами.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 056
Няма нужда да го мажеш с каквото и да било, както са ти казали, тези пъпчици са от преминали хормони от майката. ЩЕ изчезнат сами до 4-тия месец!
Ние също имахме и изчезнаха сами.
Не се безпокой, няма да останат така!

# 11
  • Мнения: 4 358
Няма нужда от Тридерм! Това е силен кортикостероид, спирай го!
Пъпчиците може да са бебешко акне или да са запушени мастни пори. И двата вида пъпки минават за 1-2-3 седмици, много е индивидуално.

Не ги пипай и не ги мажи с нищо (дори с отвара от лайка)!!!
Педиатър виждал ли ги е?

# 12
  • Мнения: 2 000
И Пламен имаше такива пъпчици първите 2 месеца. С нищо не ги мажех, сами си минаха.

# 13
  • Мнения: 133
Почти всички бебета имат такива пъпчици, прилични на акне. Организмът им се чисти. Ще минат сами.
Аз съм мазала само с крем съдържащ цинк, който ги изсушава.
Не се притеснявай. аз си мислех, че не го гледам аз добре, че сигурно не е достатъчна хигиената, но не.

# 14
  • София
  • Мнения: 369
а аз ги мажа с кърма и те си минават за ден

Общи условия

Активация на акаунт