...за наддаването...

  • 1 442
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 258
Здравейте,мами!Току що се прибрахме от консултация и съм притеснена.Деничка е наддала само 130гр за един месец.Чудя се защо е така като тя се храни много добре-досега проблеми не съм имала....Сега този месец се чудя с какво да я храня ,за да наддаде повече....Помагайте:)

# 1
  • Мнения: 673
Не се притесняавай, щом си хапва Деничка с апетит, няма нищо притеснително в 130-те грама. След 6-я месец започва по-бавно наддаване.
Вие сте госпожици, а и Коледа мина.
Не знам какво има за радване на дебелите деца. Това обикновено (разбира се не е правило) става тенденция и в детска възраст започват проблеми. Наднормено тегло не е за предпочитане.
Имам много познати, които са се радвали на апетита на бебетата си, а после вече хич не е за радост като видиш тресящо се детенце, а после и девойка, и жена.

# 2
  • Мнения: 7 106
И според мен е по-важно общото състояние на бебето.Да е жизнено, весело, здраво, а наддаването от тук нататък няма да е все с по килограм на месец.Моята дъщеря един месец наддаде 300 гр. на следващия 500 гр, и после пак 300 гр.Тя обаче не се спира по цял ден - лази, изправя се, движи се непрекъснато, дори когато пие чай от шишето си тактува с левия крак Wink .Просто няма и пет минути да стои мирно.Е, с тази енергия, която изразходва, няма как да качи кило, нали?
Не се тревожи и не се опитвай сега да я тъпчеш, храни си я нормално, колкото и се папка, те си знаят по-добре от нас от какво и колко имат нужда.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз имах притеснения в 5-тия и 6-тия месец, защото бебо беше наддал малко (е, не толкова малко като твоята госпожица). А иначе има завиден апетит, затова спрях вече да се притеснявам, явно наистина при всяко бебе е индивидуално. Каката например много ми наддаваше и при нея също се притеснявах.
Щом беба е жизнена и с апетит, не се притеснявай!
А какво каза педиатъра за малкото грамове?

# 4
  • Мнения: 2 529
Емо ми беше наддал също така за един месец 200 гр, но пък беше дръпнал с цели 5 см. Да не е отишла храната на Деничка в растежа Wink На другия месец добутахме до 300 гр и по принцип и на снимките се вижда, че детето ми е доста "стройничко" Wink, но за сметка на това е жилав и пъргав, не е чувал за болест и аз хич не му се притеснявам
 Grinning

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: бубулечка
След 6-я месец започва по-бавно наддаване.
Вие сте госпожици, а и Коледа мина.
Не знам какво има за радване на дебелите деца. Това обикновено (разбира се не е правило) става тенденция и в детска възраст започват проблеми. Наднормено тегло не е за предпочитане.
Имам много познати, които са се радвали на апетита на бебетата си, а после вече хич не е за радост като видиш тресящо се детенце, а после и девойка, и жена.



Да, по- бавно се наддава след 6- ия месец, но се има в предвид, че вече не е по кило, а примерно по половин.
Тя хубаво е госпожица, но 130 грама както и да ги гледаш- малко са. Не е на кърма, нали.
За наднорменото тегло ясно, но ако бяха 500 грама, а не 130 не може да се говори за наднормено (за справка- снимките на Дени)
И аз се радвам на апетита на децата си, обаче никога не са се тресяли... Shocked това пък как ти хрумна- да не е задължително като детето яде с апетит, да стане дебело?!?!

Сайо, мила, 1 месец не е показателен, нека си хапва колкото иска, вече на следващото мерене ще се види колко е качила.

# 6
  • Мнения: 2 258
Благодаря за успокоението:)Тя още откакто се е родила не наддава много на кг.Най-голямото и качване е било 800 първия месец и после все се върти около 500....Но сега направо ме изненада...Иначе на височина наистина дърпа много-след два дни прави 7 месеца а е 72см(роди се 51).....Манекенка ще я правя тази моя госпожица:)Преди малко се върнах от пазар-накупих най-различни каши да помъча да и давам поне по мъничко...Докторката каза  да не се притеснявам ,но все пак да увелича храната,за да наддаде повечко другия месец.

# 7
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Не се притеснявай - и ние имахме такъв период - в продължение на два месеца - само 200 грама. Лошо ми стана. Обаче сега пък май взе да наддава повече. Отдадохме забавянето в качването на теглото със криза на растежа /при нас беше преди да навършим шестте месеца/, зъбоникнене и голямо киселеене вследствие на комбинацията от тези две неща. Щом расте на височина, не се плаши, няма страшно!

# 8
  • Мнения: 196
Няма нищо страшно, щом детето си се храни нормално. Коко точно по същото време се харанеше по 5 пъти на ден и на всяко хранене по 200гр. Мислех, че доста ще е качил и какво ми беше учудването като видях че е наддал само 200гр, но беше дръпнал 4 см. Педиатърката каза, че щом се храни добре няма нищо тревожно! Пък друг е въпроса,  че ака по четири пъти на ден Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт