Доктор Тодоров?

  • 8 603
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 285
Някой може ли да каже своето мнение за д-р Иво Тодоров, който има частна ин - витро клиника "Братя Тодорови"?
На мене ми го препоръчаха и като за 1преглед съмдоволна, обаче видях че е попаднал в "черния списък",и това ме разтревожи?

# 1
  • Мнения: 7 716
На едни един им харесва, на други - друг. Важното е ти да му вярваш, да ти обяснява, да има добра апартура, да ти объща внимание.

# 2
Цитат на: gabi
Някой може ли да каже своето мнение за д-р Иво Тодоров, който има частна ин - витро клиника "Братя Тодорови"?
На мене ми го препоръчаха и като за 1преглед съмдоволна, обаче видях че е попаднал в "черния списък",и това ме разтревожи?

Познавам 3 момичета които са ходили при него.2 от тях направо искаха да го съдят.Взима им куп пари и им приказва само само глупости!

# 3
  • Мнения: 7 716
Само да доуточня, че нямам лични впечатления от него.

# 4
  • Мнения: 285
Привет!

 Въпросът е че отскоро и аз попаднах при този лекар.
На мен ми го препоръча моя приятелка, която е имала 1 спонтанен аборт и при второто забременяване е започнал нов аборт.Обиколила какви ли не доктори и само д-р ТОдоров открил причината -пиелонефрит. Тя твърди, че дължи на него детето си и горещо ми го препоръча.
Моята диагноза от д-р Илиеваот 25 та поликлиника беше че имам миома- 2/2 см, и нарушен хормонален баланс.
Предписа ми Дуфастон, без всякакви изследвания и ме прати "да забременявам". Тогава ходих при нея защото б месеца преди това правихме напразни опити, и имах силни болки в гърдите преди менструация. След нейния преглед и прием на дуфастон - 3 месеца и надежди и т.н. продължихме с опитите още година. Сега потърсих д-р Тодоров. Припрегледа установи че нямам никаква "миома", а слепване на матката. Веднага ме попита заболки в гърдите и назначи изследване на 2 хормона, единия от които пролактинбеше доста над нормата. ПРедписа ми същите хапчета - 8 на брой и ми предстои другия месец цветна снимка на тръбите, която според него ще помогне и за отлепване на слепването на матката.
Ето до тук стигнах, когатовзех да търся мнения за доктора и то - все отрицателни.... А сега? НА кого давярвам?

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Погледни какво написах в "инсеминация", мисля че точно за клиниката на д-р Тодоров става вьпрос.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Zdrawejte! Аз съм с много противоречиви чувства към този човек....Признателна съм му, че ми постави диагноза/ след 2 год ходене по доктори/, отпуши ми тръбите, които бяха абсолютно непроходими и се отнесе много добре с мен....но.....Точно когато трябваше да се направи план за действие започнах да се чуствам като опитно зайче....Експериментираше със скъпи инжекции и лекарства и като видя, че си плаштам ми каза, че понеже съм на 35 год. няма за кога да ме чака...трябва инвитро. А вече ми беше спряла менструацията от лекарствата....Почуствах се глупаво и благодарение на форума го смених с д-р Коларов. На третия месец бях бременна....Всичко стана много внимателно, планирано и с много малко пари...И аз си мисля, че Тодоров е много добър доктор,но при него печалбата е по-важна,отколкото отношението към проблемите....Но това е мое мнение.Просто трябва да се внимава и да се има едно наум.... Simple Smile

# 7
Цитат на: bg_paint
Zdrawejte! Аз съм с много противоречиви чувства към този човек....Признателна съм му, че ми постави диагноза/ след 2 год ходене по доктори/, отпуши ми тръбите, които бяха абсолютно непроходими Simple Smile


Моля те,кажи по какъв метод ти отпуши тръбите.Писах ти на лични,но не е изпратено.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравей, Елфи, С цветна снимка....звучеше ми странно в началото, но е факт....Това е т. н. продухване....Болеше доста, защото налягането има значение-колко атмосфери ще ти пуснат....Питаха ме дали ще издържа Grinning . Но то е няколко минути....Щом после си отидох на работа..... Grinning . Но мисля, че Тодоров го бива много за такива процедури...На мои приятелки също помогна за разни неща....Ако на беше толкова комерсиален и такъв конвейр при него-сигурно щеше да е страхотно за жените с проблеми......

# 9
  • Мнения: 1 497
Ми значи тръбите не са били запушени.С цветна снимка не се отпушват тръби. Ако е имало нещо много незначително -да. Но се радвам,че на теб ти е подействало по този начин! Grinning

# 10
  • Мнения: 126
Аз вече написах мнението си за д-р Тодоров, разбира се всеки има право на личен избор, но съветът ми е - по-далеч от него и прословутата му клиника. Може да е добър в диагнозите, но е алчен и това определено надделява. Като е толкова добър защо според теб не лекува в държавна болница, където определено ще е в помощ на много повече хора?
В една друга тема бях писала, че 1 година ме лекува от стерилитет без дори да пусне задължителната при такава процедура спермограма на партньора ми! За какво изобщо говорим!!! Аз също бих го осъдила.
Определено също се чувствах като опитно зайче докато той ме "лекуваше" - експериментите със скъпи хормонални препарати нямаха край. Докторът дори се опита да ме опипва и ни в клин ни в ръкав ми правеше комплименти за тялото ми. Не знаех как да реагирам и си мислех, че нещо си въобразявам, не беше възможно, все пак разчиташ, че човекът е гинеколог и професионалист... Докато един ден директно не ме попита колко пари ми дава шефа ми, за да ме чука и че той щял да ми дава повече...
Без коментар.

# 11
  • Мнения: 1 002
има и отваряна на тръбите с хистероскопия , но не знам подробности, а и не става във всеки случай , явно нещата са индивидуални ...аз съм чела за отваряна с мушкане на катетър , но страницата беше английска , и не знам дали това се прави у нас
 само давам името на сайта( не знам как да се сложи картинката ) , можете да го разгледате целия , процеса е описан , а аз давам точно как се слагал катетърът ...
http://www.lakeridgehealth.on.ca/patient_care/interventional_rad … ility/slide14.htm

# 12
  • Мнения: 4 324
Ето я картинката

# 13
  • Мнения: 1 002
браво на теб  Laughing
само да кажа, че такива процедури се правят , след хуубави изследвания - ако има някаква инфекция , запушването може да стане и по-голямо , ( а по принцип непроходимостта се причинява  от инфекция ) , така че , изследвайте се ...

# 14
  • Мнения: 272
здравейте,
извинявам се, че пиша в "чисто женска област" от форума, но със съпругата ми ходихме 2 пъти при въпросния доктор и имам някъкви впечетления от него.
Да разкажа изцяло: от миналата есен правим опити за забременяване, но съпругата ми имаше доста нередовен цикъл. Дори пропусна 2. Потърсихме лекар и след няколко кошмарни диагнози и прегледа на 23.12 ни беше казано, че тя страда от поликистозни яйчници и ще забременее трудно. Познати ни препоръчаха д-р Тодоров и на 04.01.2005 г. колективно отидохме на преглед. Първите впечетления от клиниката са прекрасни - на центъра, изискано, учтиви сестри и т.н.
Прегледа продължи 40 мин. - тодоров беше безкрайно учтив и отзивчив. Категорично отхвърли поставената ни диагноза. След хормонално изследване изписа 4 таблетки Достинекс.
Дотук всичко добре.
Миналата седмица съпругата ми си направи тест и .... 2 чертички. Ще ставам ТАТКО Simple Smile
Днес отиваме при Тодоров за потвърждаване.
Естествено почахаме 2-3 часа. Влязохме и обяснихме така и така май сме на път и т.н
Този път беше коренно различен човек. Когато ми показа тупкащия бебо се разтреперих целия. Дотогава като, че ли не съм съзнавал. че ще имам дете. Не знам какво съм казал, но той ми хвърли такъв пренебрежителен поглед, че.....
И тука става интересното - по развитие зародиша се оказва 7-8 г.с. - тоест има вероятност още на предишния преглед жената да е била бременна #Shocked  #Shocked  #Shocked
Когато се опитах да попитам как е възможно на 20.01 да сме имали отрицателен тест, на 04.01 сме били на преглед и същевременно да е 7-8 седмица д-р Т. ми отговори (цитирам):"Аз не обичам мъжете, който искат да знаят всичко. Ако продължаваш в същия дух ще Ви изгоня и двамата. Не съм тук да обяснявам, има достатъчно гинеколози със свободно време за това"
 #Sniper  #Sniper  #Sniper
 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Имам 2 послания към тебе докторе:
1. Може за теб да сме поредния банален случай, но на нас ни е за пръв път
2. Тия пари дето ни ги взимаш аз работя 1 ден за тях - е хайде поне да разбираме какво си видял

сега така и не стана ясно кога е забременяла жената и дали не е пила лекарството бременна.
изобщо станах
 #Crazy  от цялата работа.


п.с. Ако съм обидил някой - не е било нарочно
п.с. Осъзнавам, че цялата работа не може да се сравнява със факта че ще си имаме бебо - то нищо не може да се сравни Simple Smile

# 15
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: gabi
Някой може ли да каже своето мнение за д-р Иво Тодоров, който има частна ин - витро клиника "Братя Тодорови"?
На мене ми го препоръчаха и като за 1преглед съмдоволна, обаче видях че е попаднал в "черния списък",и това ме разтревожи?

Ли4но аз никога не бих стъпила пове4е при него.
бях на друг преглед в Маи4ин дом и после  му се обадих по телефона, отговориха ми 4е мога да отида , но Ще се наложи да по4акам докато свърШат записаните със 4ас.След като ми дойде реда(бях последна и ве4е наближаваШе 5 ) Иво Тодоров говореШе по телефона( не го нари4ам доктор, заЩото поведението му не беШе като на такъв) разговорът явно беШе за много пари и Тодоров  креЩеШе.След като приклиу4и запо4на да ме навиква(бях за първи път в кабинета му) кой ме бил пуснал ,кои ме изпраЩал, 4е ве4е било 5 4аса..., отговорих му 4е Щом  няма време да ме прегледа е дойда друг ден, и станах да си ходя на което той оЩе пове4е избесня и изпадна в истерия каза ми 4е които ме е пуснал да вляза в апартамента тои да ме пусне да изляза..., (тогава, той не разреШаваШе на съпрузите да влизат в апартамента на , където беШе кабинета.)Мъжът ми 4ул отдолу крясъците( ап беШе на 2 етаж)  по4удил се какво става и се ка4и да провери, Щом Тодоров отвори вратата аз излетях пла4ейки по стълбите...
Когато моята позната,която ме насо4и към него го запитала дали е слу4илото се е вярно, тои и казал 4е е истина, но трябвало да му кажа, 4е тя ме праЩа.
Тя беШе негова пациентка, прави и лапаро и лекуваШе стерилитет после тя ми каза 4е слу4айно е до4ула разговор между Тодоров и друг лекар(тогава Тодоров РаботеШе в Тина Киркова) 4е лекарствата които са и предписани, няма да и помогнат, в отговор на което Тодоров казал 4е съпругат и е митни4ар и могат да прежалят доста пари.отделно за сумата за лапаро, която тогава била уговорвна в марки, в момента на плаЩането поискал съЩата цифра, но в долари(тогава един долар се разменяШе за горе долу 2 марки)
Една година след неговото ле4ение, тя си осинови едно сладуресто беб4е.
Имам и познати които са ходили при него на профилакти4ен преглед и са споделяли 4е са доволни.
Но ли4но аз бях толкова разстроена 4е не спрях да пла4а 4ак до Пловдив

# 16
  • Мнения: 272
явно доктора е много добър специалист, но му са слаби нервите, заламтял е за пари и определено не може да работи с чувствата и трепетите на пациентите си

# 17
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Като чета какво сте написали #Shocked , си мисля, че този човек има някакви психически отклонения.
 Crazy
 Whistling
Мъжът ми е доста избухлив за такива неща,
и сигурно би го натупал   newsm66 bash   ,
което, разбира се, не е най-добрия вариант.
Със сигурност бих минала през всички други варианти,
но трудно бих отишла при него.  Naughty
Brandt, наистина, най-важното е, че бебчето ви е избрало,
това с доктора са бели кахъри - желая ви щастие и здраве.

# 18
# 19
  • Мнения: 285
Здравейте всички имащи отношение на темата.
Та ето го прадължението на моята история....
Във форума се бях поинтересувала за добърдоктор.. и се спрях на д-рГунев.
Да, обаче сеоказачеприема чак от февруари. Така стигнах след препоръки до д-рТодоров.
Записах си час, преглед изследвания в неговата лаборатория.Оказа се чеимамвисоки стойности на пролактин.
Достинекс - 8 таблетки-140 лв.
Препоръча ми цметна снимка - 180лв.
Направих я.
Наистина подходи много професионално, не ме болеше въобще... и т.н.
След като се оказа че тръбитеми са проходими, отидохме на разговорв кабинета на завеждащия отделението и тамна снимкатами бе показано едно едва забележимо петънце в матката. Диагнозата беше че имам " масивна синехия" - т е слепване частично!? и ми бе препоръчано  безкръвна операция- пак и забравих името Sad
ЦЕната - 800 Shocked  Shocked лева.
След като и аз реагирах така, той започна да се пазари и каза че можело и наполовина Shocked  Shocked
Та така, междувременно д-рГунев започна прием и се записах и при него.
Оказа сече нянан нищо подобно!!
Дано да е така!
Очаквайте продължение и успех на всички като мен! Sunglasses

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз ще раждам лятото при д-р Тодоров през май месец планово секцио, имам впечатления от него от два прегледа тип женска консултация, и трябва да ви кажа че съм изключително доволна от него, като се има пред вид, че преди да се спра на него за раждането, съм влизала в контакт с 3-ма АГ специалисти -  светила, и оставах разочарована, както от формалното им отношение, така и от таксите им! Вярно е, че да чукна на дърво, нямам никакви проблеми, нито съм имала, и може би някои от вас ще кажат, че когато имаш проблем, тогава можеш да съдиш по-добре за професионализма и отношението лекаря, но определено аз не мога да се оплача, а пък и братовчедка ми два пъти ражда при него, и още една позната също, и двете думи нямат, за да изразят положителното си отношение към него! Това е, но знам, че каквото и да пиша, за някои от вас той ще си остане лош, а за други добър, просто почувствах необходимост и аз да споделя мнението си!

# 21
az naprimer blizo godina patuvah ot varna do sofia.imah 2 neuspeshni stimulacii za in vitro.no moia poznata zabremenia ot vtoria pat i sega si gleda 2 blizna4eta.smiatam,4e e dobar lekar,prosto pri men naprejenieto beshe ogromno i za tova ne reagirah na hormonite.taka mislia.no pri vsi4ki polojenia e dobar lekar.sega shte si osinoviavam dete. Tada

# 22
Д-р Тодоров ме е лекувал 7г. от стерилитет .Абсолютно безуспешно.Правил ми е 3 операций ,като последния кюртаж беше по негова вина от предозиране на стимулацийте,и въпреки всичко си взе парите.Друга жена лежеше в "Т.Киркова " от хипер стимулация с риск за живота /пак негова пациентка/.Аз съвсем случайно разбрах за брат му ,който работи в клиника в Германия и е страшно добър специалист в IVF.Преди 2г. се свързах с него и от първият опит забременях.Сега имам близнаци на 1г. и5м.Забравих да кажа ,че преди това в България имах 3 опита Инвитро.Не бих се доверила на Иво,той е много сладкодумен ,но не и специалист.

# 23
znam za brat mu.no ,mila,ne spomena kolko pari ti vze brat mu.struva mi se,4e za mnogo hora e neposilno da patuvat do germania i vsi4ko ostanalo.moje li malko info plz

# 24
Наистина е скъпо ,но ако съберем няколко неуспешни опита тук ,мисля че си струва .IVF e около 1500 евро без лекарствата.Незнам ,но за мен в България все още не са го изучили този метод както трябва.Не може да стимулираш всички жени по един и същи начин и дозировка както правят в повечето случаи СВЕТИЛАТА на инвитро в България.И съм сигурна ,че много от вас са се сблъсквали с тяхното пренебрежително отношение,висене с часове пред частните им кабинети и никакво разяснение на това какво следва или какво може да се случи и т.н.Отделен е въпроса ,че всяко посищение за наблюдаване/а то е доста често по време на стимулацията/се заплаща,както и кръвните тестове.В Германия освен цената за Инвитро и лекарствата се плаща и общата анестезия 130 евро.,защото там всяка манипулация е с опойка.

# 25
  • Мнения: 272
Чак започвам да се замислям дали да ходим на ехограф при него след 5 седмици

# 26
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Ами не бих отишла на ваше място!
Започнете да ходите при някой, който ще следи цялата бременност - въобще не е нужно да е точно той.

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не е нужно да  е той, ама на мене ми се струва като бог той, след като се свързвах подред с трима гинеколози светила от Майчин дом и най-евтината тарифа за раждане в скапаната им болница беше 1200 лева!!! Е на кое от горе? А и се пазарят, и не си спазват уговорките и провеждат абсолютно формални прегледи!

# 28
Ужасно съм недоволна от д-р Иво Тодоров.
1. Безкрайно е алчен и поставя на първо място парите които можеш да му дадеш и после дали може и как да ти помогне.
2. На мен лично ми се случи за 2 секунди от много любезен да се промени неузнаваемо и направо изпадна в истерия обвинявайки ме в какви ли не глупости. Явно има някакъв психически проблем щом не може да се владее - не бих се доверила на такъв лекар!
3. Направи ми цветна снимка и постави диагноза "запушени тръби" и ми каза че трябва да ми направи "пластика на тръбите". В последствие направих възоснова на неговото заключение лапароскопия, но в "Шейново" и се оказа, че тръбите ми са абсолютно проходими и нямам никакви сраствания, т. е. можех да си спестя тази операция. Мисля че "диагнозата" му беше свързана с точка 1. по-горе.
4. Моя приятелка беше ходила на преглед при него и каза че и е било абсолютно неприятно от намеците които и е правил цитирам "все едно ме сваляше". В постингите по-горе срещнах подобно отношение към друго момиче, което вече е показателно.
    Направете си изводи сами, но мисля че за щастие има много по-добри варианти на добър специалист гинеколог .

# 29
  • Мнения: 285
Абсолютно си правазанамеците...илинемолни "уж"погалвания.....

Общи условия

Активация на акаунт