Цената на секцио ?

  • 1 156
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, предстои ми раждане.. искам да родя със секцио... бих искала да попитам тези които са раждали наскоро.. да ми напишат какви са таксите за секцио.. за да се ориентирам.. благодаря предварително

# 1
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
A от къде си?В Майчин Дом Варна миналата година платих 800 лева за секцио и престой 5 дена.Включени са лекарствата, храната за бебо,памперсите.Много съм доволна.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 537
При нас върви по 350-450 лв, зависи кой е лекаря! smile3521

# 3
от софия съм...съжалявам че не съм обърнала внимание на това, че не пише от къде съм... спомням си преди че го бях отбелязала в профила...

# 4
  • в стаята
  • Мнения: 469
A от къде си?В Майчин Дом Варна миналата година платих 800 лева за секцио и престой 5 дена.Включени са лекарствата, храната за бебо,памперсите.Много съм доволна.


Тази година Юни пак беше толкова

Леко раждане Peace

# 5
  • Мнения: 9 892
хохо, може и 1800 лв да бъде Simple Smile

# 6
  • Мнения: 263
Мдаа, 950лв. при нас. Май броя ни нямаше значение.

# 7
  • Мнения: 5 103
950 беше моето

# 8
  • Мнения: 191
500 лв в Тина Киркова заедно с избор на лекар и присъствие на татткото+ вип зала.Ако искаш да си във вип стая ще трябва да се изръсиш още поне 300 лв.А само избор на секцио без нищо друго,в смисъл зали,лекари.......е 200 лв,не се шашкай от фрапиращи суми като 1800 лв.Но едно ще ти кажа цял живот ще съжалявам,че родих сецио...мъките и болките ,които изживях след него са просто неописуеми.

# 9
800 лв при Дяволов и доц. Иванов. Но е супер важен и анестезиолога. Аз имах уговорка с един доцент /забравих му името/ - до ден днешен го благославям и смятам 500 -те лв, които мъж ми му даде за мн добре похарчени пари. Нищо не усещах 24 часа от следоперативната болка. Следващите два дни бяха гаднички, но си е операция. А, сетих се, името му е доц.Силви Георгиев. И да добавя за протокола, че сумата съпругът ми сам си я определи, след като видя грижите му към мен, доволната ми физиономия и бизметежен поглед в реанимация. Та анестезиолога е другата половина от успешното секцио. Повечето ги боли главата и дори кръста от някои със "сръчни ръце". #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 19
На нас ни струваше 300 лв. при д-р Свраков в окръжна болница

# 11
  • Мнения: 581
Не разбирам защо плащате, при положение че секцио по желание НЯМА! Мойта лекарка ми заяви, че от такива мами които дават пари се създава предпоставката за корупция. Всяка болница има тарифа за избор на лекар и упойка например, но за секцио няма цени. При това избора е по желание, а не задължителен. В България все се говори за увеличаване на раждаемостта, а се оказва че бременните трябва да плащат тройно за това че ще раждат: 1. здравната каса плаща, 2. за избор на лекар си плащаш 3. с допълнитерлна уговорка още между 500 - 1200 отгоре. Е на това му викам стимул за бременните! Голяма работа - голямо нещо. Наместо жените да си карат спокойно бремеността, мисълта им е заета от това колко ще им трябва за това да родят, пренебрегвайки много пъти личните си нужди. Трябва държавата така да направи, че бременната жена да се чувства спокойна и по време на самата бременност и по време на раждането,а не в стрес / изключвам жените, които са финансово осигурени/те са си спокойни предполагам. Дано този вид корупция и изнудване с времето се разпадне, защото е възмутително едно раждане да ти излиза тройно платено.
Дано някой ден в България жените носят и раждат децата си спокойно, като в повечето цивилизовани страни.

Амин!

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Секцио по желание се оказа,че "ИМА"!Корупция или не това е положението в нашата държава колкото и да не ми се иска да го поддържам,предпочитам да си платя и да съм спокойна за мен и бебето. Peace
 По темата 400лв.с ангажиран гинеколог и анастезиолог!

Общи условия

Активация на акаунт