Отговори
  • Мнения: 1 052
Искам всеки месец да отделям известна сума настрани. Имам нужда от съвет от работещите в сферата-какви са вариантите, и ако не е много нахално, кои са плюсовете и минусите на различните начини.

# 1
  • Мнения: 647
Ще хвърлям по едно око на темата и аз.
Малко офф , но в последно време мои познати коментират възможностите на структорния депозит който за сефте в България го пусна наскоро ОББ.Дано се включи някоя мама-финансист да ни разясни малко ако може.

# 2
  • Мнения: 5 577
Не съм работеща в сферата, но да ти кажа.  Blush

Миналата седмица си направих точно такъв спестовен влог в ОББ. По същата схема - казах им, че всеки месец искам да внасям някаква сума, дори 20 лв. да е. Това, което спестя вместо да се изхарчи за глупости по-добре да се спести.

Та, внесох 600 лв. на 2% лихва. Като станат 1000 лв. (това е минимума) се прехвърлят на срочен депозит, и лихвата е по-голяма спрямо срока. Най-високата е 5.25%.

Парите се внасят без такса, теглят се срещу някакви стотинки. По всяко време, всяко число на месеца, от всеки клон на ОББ и от всеки град. Моите са на книжка, може и на карта, но от картата е лесно да се изтеглят и изхарчат. Затова избрах най-гадния вариант за теглене на пари, редене по опашки, попълване на документи ...  ooooh!

Това е. Хубаво е. Сега даже едни 50 лв. съм прибрала и забравила, ако оживеят до края на месеца и тях ще сложа там.

Успех на всички спестяващи!  Peace

# 3
  • Мнения: 65
Абонирам се  Party

# 4
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Аз имам многофакторен депозит в Биохим. Над 2500 лв. е 3.5 % лихвата , но можеш да внасяш по всяко време и да теглиш до 2 пъти в месеца без да ти се намаля лихвения процент/ако се тегли повече ,се олихвява като безсрочен влог/. Теглене и внос до 5000.00 лв. е без никакви такси и мога да работя с него от всеки клон на Биохим , а от 2007 и от Хеброс и Булбанк.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 571
Не съм работеща в сферата, но да ти кажа.  Blush

А има ли ограничение - колко начално да се внесат?

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ето на това попаднах в Гювеч-а: Ще депозирам. Какъв депозит да избера?

# 7
  • Мнения: 5 577
Не съм работеща в сферата, но да ти кажа.  Blush

А има ли ограничение - колко начално да се внесат?

Не, при откриването може и да не внасяш нищо.  Laughing

# 8
  • в къщи
  • Мнения: 467
Моите пари са в Прокредит Банк.Лихвата за 1г. е 6%,а на мъжа ми(за повече пари)-6,5% лихва. PeaceОт моите може да се тегли,от неговите незнам,забравих newsm78

Общи условия

Активация на акаунт