едно допитване до вас мили момичета

  • 2 115
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мили момичета,скоро се регистрирах, но отдавна чета този форум и много ми харесва, вие сте страхотни и ви поздравявам за всички теми, по които пишете.Аз лично ги приемам за много полезни и интересни.Аз самата имам две деца, на 30 години съм и  имам доста  опит и в семейния живот и в отглеждането на деца, винаги съм се справяла абсолютна сама със всичко, разбира се с огромната помощ на съпруга ми, но без баби и т.н.Много млада, дори бих казала малка, станах мама, но много щастлива мама и сега идва да ви кажа, че много ама много ми се иска да си имам още едно бебенце.Съпругът ми също иска, приема го за нормално и говорим за това, но повече като, че ли сме оставили бебе-правенето на съдбата, не правим нищо особено освен, че не се пазим, но нищо друго.Така е от няколко месеца.Моите и неговите родители не бяха очаровани когато забременях вторият път, а когато сме се шегували, че може да стигнем и до бебе номер три, особено майка ми изпада в див ужас и дори ме е упреквала, че съм неразумна,колко бил труден и несигурен живота и т.н., само да отбележа, че съпругът ми има добри доходи и предпочита да съм си в къщи и да се грижа за децата и домакинството отколкото да работя, въпреки, че си имам професия и се реализирам успешно с нея,работя почасово,за да съм свободна и съм много щастлива в ежедневието си.Знам, че всички около мен, включително и приятели ще реагират негативно на една евентуална моя бременност и така моето допитване до вас мили момичета е мислите ли, че желанието ни да имаме още едно дете, въпреки, че вече имаме  две,   е глупост и неразумна прищявка?И как приемате едно семейство с повече от де деца, които освен това са планирани и очаквани с необуздана радост?
Не разбирам защо всички се опитват да ме вкарат в някакво клише, толкова ли не разбират, че се чувствам нещастна само при мисълта, че няма да имам бебе?
Извинявайте, че стана толкова дълго,дано имате търпение да го прочетете и да ми отговорите .Поздрави Мими  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 120
Аз съм за това, което ти говори вътрешния глас. Другите са без значение.
Иимаш възможност да си гледаш децата, проблем няма.
Успех.

# 2
  • Мнения: 616
Децата са богатсво и радост а щом и ти съпругати мислите че може да си позволите да имате още едно детенце давай смело напред хората нямат значение ти не живееш за тях.Мога само да ти кажа че благородно ти завиждам защото аз също обожавам дацата но мисля че ще бъде голям късмет да си имам и второ даже(за което работим по въпроса). Peace

# 3
  • Мнения: 2 825
Хич не обръщай внимание на хорското мнение, няма те да ти гледат децата. Щом вие смятате, че можете да си го позволите и да се справите, не виждам къде е проблема  Confused

# 4
  • Мнения: 225
Здравей мила, като чета всичко това ми става мъчно за самата мен и очите ми се насълзиха. Cry
Знаеш ли колко ми пука какво ще кажат моите, неговите, на този или на онзи родители, приятели, познати и тем подобни невежа, които знаят само кръчми, дискотеки и заведения, в които да си пилеят парите, а в къщи като се приберат не могат да изпържат две яйца (говоря за собствените си приятели) за съжаление имам ги такива в повече.
А ти имаш тези средства и вместо да ги пилееш за щяло и нещяло ще си отглеждаш още едно съкровище, ЗА КОЕТО АЗ СЕ МОЛЯ ВСЕКИ ДЕН НА БОГА. Все още нямам деца, а съм на 26 години, Sad, знаеш ли, че ако разбера някой ден, дай боже да е много скоро, че съм бременна, незнам....., какво ще направя от радост, сигурно ще ми се пръсне сърчицето, защото това е най-страхотното и най-важно нещо в тоя скапан живот, който живеем. Да имаш дете, боже, да това е манна небесна, затова мила въобще да не ти пука от нищо и от никой, давай смело и дано скоро да се похвалиш с бременност, и да отгледаш още един достоен българин или българка на тая държава, защото ЕТО ТОВА Е ИСТИНСКОТО БОГАТСТВО. Прегръщам те силно и ти желая много здраве и щастие  bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Писнало ми е да плащам данък обществено мнение, а аз там съм много съвестен данъкоплатец  Rolling Eyes Embarassed Щом със съпруга ти искате и имате възможност да изгледате още едно детенце, не виждам нищо лошо в това. Аз имам едно дете от първия си брак и сега сме се засилили за още две - големи сме лакомии  Laughing и това, защото не можем да се разберем за пола;аз искам момиченце, той-момче/да им продължи фамилията  Wink/, та стигнахме до компромисен вариант - да действаме докато ги нашарим достатъчно  Crazy В такива разговори, мъжът ми винаги ми дава пример с един негов служител, на когото скоро се роди 5-то  #Crazy момиченце и вече се отказа да работи за мъжко  Naughty
Това беше в рамките на шегата, разбира се, но аз обожавам децата и се възхищавам на хора като вас със съпруга ти  Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 402
че как може да не се радват за подобно желание! та то си е за похвала! при положените 4е :
1. и двамата ЖЕЛАЕТЕ ИСТИНСКИ това същество съвсем осъзнато и отговорно
2. можете да му дадете всичко, от което има нужда
3. не си на 15 и да нямаш опит с бебоци  Party
4. се раждат ве4е толкова малко бебета в щастливи семейства, а явно вашето е такова   Hug
тогава...това е прекрасно желание и мисля 4е няма да ти го гледат тези, които сега ти мрънкат , за да имат правото да мрънкат  Embarassed
аз те подкрепям с цялото си сърце и ви се възхищавам   bouquet

# 7
  • Мнения: 497
Щом като ТИ и СЪПРУГА ти искате още едно бебенце какво ти пука за хората?!!!! Те не са ти гледали децата, както ти самата каза. Няма и да ги гледат те!!! Направете това, което искате двамата със съпруга си!  Другите мнения НЯМАТ стойност при вземането на такова решение!
Възхищавам се на двойки като вас  Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Много е хубаво това, че и двамата искате трето дете.
За околните опитай се да не обръщаш внимание на думите им, много е кофти когато най - близките не те разбират.
Успех ви желая   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравей,

И ние искаме 3 деца  Simple Smile Сега май сме направили второто /другата седмица ще ходя на лекар за потвърждение/, но 3-тото не е отпаднало от списъка  Wink Съпругът ми са 3 деца, така че енговите родители няма какво да кажат на въпреки. Моите незнам - дори не съм и ги питала, просто съм им казвала, че искаме 3 деца. Приятелите малко ни се чудят на акъла, но...  Simple Smileв интерес на истината има и други, които искат 3 /едните ни кумци например/, така че не сме сами в идеята, ако мога така да се изразя. Щом имате възможност и желание - няма пречки  Simple Smile
Дано скоро се похвалиш с двете чертички   bouquet

# 10
  • Мнения: 560
Миличка, естествено, че това е решение твое и на съпруга ти! Hug Heart Eyes
А тези баби /сори, твоите и неговите родители  Mr. Green/ как така не ти помагат в отглеждането, пък си позволяват мнение да дават даже  Shocked #Crazy?!
Я не слушай другите, ами направи това, което ти казва твоето сърце и сърцето на мъжа ти!
Желая ти успех и четвърто детенце дори, ако поискате след третото! Heart Eyes Hug

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 12:29 от Mia_28

# 11
  • Мнения: 287
Не съм вярвала,че мога да срещна такъв проблем! Simple SmileНе ти съчувствам ,а ти завиждам благородно и много се радвам ,че ,заедно с мъжа ти го искате с цялото си сърце и това няма да попречи на финансовото ви състояние!Стискам палци в най-скоро време да се похвалиш с прекрасната новина! preggo Praynig А пък,роднините -какво общо имат с вас ,щом не са ви помагали до сега и щом реагират така?Тяхното мнение не засяга вашето уникално семейство,в което има толкова любов и разбиране! Grinning
Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 171
Абсолютно съм против материалистичните възгледи.Зачеването и раждането на дете са чудо и повод за огромна радост.Особено след като имаш мъж за подкрепа и финансите не са проблем, не виждам защо има за теб значение чието и да е друго мнение.Понякога хората, които ни обичат уж в желанието си да ни помогнат, ни навреждат още повече-било с дела или погрешно мнение.Слушай само собствения си глас, той рядко греши.Желая ти щастие и още едно хубаво и здраво бебче Hug

# 13
  • Мнения: 14
Много благодаря за подкрепата ви момичета.С въпросите си исках да се уверя, че не съм сама и не само аз мечтая за голямо семейство.Особено ме развълнува didi2, прегръщам те силно мила и ти желая скоро да изпиташ неописуемата радост да бъдеш мама.
  Поздрави и успех на всички.

# 14
  • Мнения: 1 495
Ужасно и странно ми се струва това негативно отношение около теб !! Най-важното е, че желанието ви е споделено от теб и половинката ти, та нали вие ще го отглеждате, какво значение има мнението на другите. А как може бабите и дядовците да не се радват на още едно внуче, а да изпадат в ужас.
Аз самата съм от семейство с три деца, като при това баща ми беше дълги години безработен. Не им е било лесно на моите родители, но аз съм толкова щастлива, че си имам и брат и сестра. И мога да кажа, че най-голямата ми мечта е да имам четири деца дори !!!

Общи условия

Активация на акаунт