Тест да съвместимост да родители

  • 8 110
  • 15
  •   1
Отговори
Може ли някой да ми каже къде във Варна е възможно да бъде направен тест за съвместимост между двама души за деца.
Чувала съм че се прави такъв но нямам идея къде да попитам.
Благодаря Ви предвалително.

# 1
  • Мнения: 498
Незнам къде се прави такова нещо , но мисля ,че трябва да сте от една група и единия  с отрицателен резус фактор . Тогава се води за несъвместимост и то не е и несъвместимост , а има опасност за теб и за бебето. Дано да съм права.

# 2
  • Мнения: 3 154
Може би става дума за това:

Цитат
Тест за съвместимост между двамата партньори.

Има два вида тестове - посткоитален и пенетрационен.

Най-правилно е изследването на посткоиталния тест да се съчетае по време и с изследването на цервикалния фактор при жената, т.е. изследването да стане в предовулаторната фаза, тъй като в друго време резултатите са почти винаги отрицателни. За тази цел трябва да се отиде (там където се ходи) в предовулаторната фаза (денят се определя въз основа на предварителните изследвания:), 4-6 часа след едно нормално полово сношение (предшествано от полово въздържание от 5-6 дни). И се изследва взетия от цервикалния канал секрет,за да се установи дали там има подвижни сперматозоиди.

Пенетрационния тест е т.нар. кръстосан тест. Поставя се върху предметно стъкло цервикална слуз от жената (взета в предовулаторна фаза), а непосредствено до нея се поставя сперма от чужд мъж с доказана оплодителна способност. Прави се изследване под микроскоп,като се следи дали сперматозоидите преминават границата между цервикалната слуз и спермата и дали навлизат в цервикалната слуз. При отрицателна проба сперматозоидите не навлизат в цервикалната слуз, а само се събират в по-голям брой на границата между слузта и спермата. При положителна проба се виждат значителен брой сперматозоиди,които са преминали границата и навлезли в цервикалната слуз, при това се вижда че движенията на сперматозоидите в слузта са по-бавни,отколкото в спермата.
На второ предметно стъкло се прави проба със спермата на съпруга и цервикалната слуз от жена с доказана способност за забременяване. Ако цервикалната слуз на пациентката не пропуска сперматозоидите на чуждия мъж с доказана оплодителна способност, причината за стерилитета лежи в в същата тази слуз и обратно,а ако сперматозоидите на съпруга не могат да влязат в цервикалната слуз на жена с доказана способност за забременяване, причината за неоплождането лежи в спермата на съпруга.


http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=35

За съжаление и аз си нямам идея къде се правят такива тестове. Попитай гинеколога си - няма начин да не знае Wink

# 3
  • Мнения: 2 489
Аз съм правила т.н посткоитален. Беше няколко часа след полов акт, изследват дали сперматозоидите оцеляват в тази среда.
Шийката на матката можело да произвежда антитела срещу спермата, така мисля, че беше.

# 4
  • Мнения: 2 489
Цитат на: magdalinka
Незнам къде се прави такова нещо , но мисля ,че трябва да сте от една група и единия  с отрицателен резус фактор . Тогава се води за несъвместимост и то не е и несъвместимост , а има опасност за теб и за бебето. Дано да съм права.


Става въпрос само, когато майката е отрицателен резус фактор, а бащата положителен. Това обаче не пречи на забременяването и не се води несъвместимост.
Има риск за бебето, но в съвременната медицина той е сведен до абсолютния минимум.

# 5
  • Мнения: 1 680
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: magdalinka
Незнам къде се прави такова нещо , но мисля ,че трябва да сте от една група и единия  с отрицателен резус фактор . Тогава се води за несъвместимост и то не е и несъвместимост , а има опасност за теб и за бебето. Дано да съм права.


Става въпрос само, когато майката е отрицателен резус фактор, а бащата положителен. Това обаче не пречи на забременяването и не се води несъвместимост.
Има риск за бебето, но в съвременната медицина той е сведен до абсолютния минимум.


Мъжа ми и аз сме А кръвна група той положителен резус , а аз отрицателен.  Наистина имахме проблеми със забременяването първия път, но се роди живо и здраво дете.
Съни е права.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мьж ми е А+ аз сьм А- забременях трудно 2рия пьт. Почти една година опити. И двете ми деца са А+, като баща си. Значи трудното ми зачеване може да е било от различните ни резус фактори?!

# 7
  • Мнения: 2 489
Цитат на: irena petkova
Мьж ми е А+ аз сьм А- забременях трудно 2рия пьт. Почти една година опити. И двете ми деца са А+, като баща си. Значи трудното ми зачеване може да е било от различните ни резус фактори?!


Просто съвпадение.

# 8
  • Мнения: 7 718
Отрицателният резус фактор на жената не е причина за трудното забременяване. Има опасност за плода и за самата майка, но когато се следи, правят се изследвания и се взимат мерки няма проблеми.

# 9
  • Мнения: 920
И аз съм на мнението че оприцателния резус няма общо със забременяването, а само с износването и най-вече с раждането (заради смесването на кръвта на бебето и майката). Проблема е че при първо дете с Rh+ при Rh- майка, когато при раждането не е инжектиран специален медикамент е възможно при следващи бременности (със същия Rh показател на бебето) да се получат антитела от майката към бебето.

Под тест за съвместимост мисля че се има предвид или пенетрационния и посткоиталтия тест (едни от двата), или в по-сложни ситуации (например множество спонтанни аборти) да се направи генетичен тест.

jasmina точно къде във Варна нямам идея, но например н някой инвитро център, или в АГ болницата ви във Варна със сигурност правят.

# 10
  • София
  • Мнения: 178
Цитат на: jasmina
Може ли някой да ми каже къде във Варна е възможно да бъде направен тест за съвместимост между двама души за деца.

Във Варна не знам, но провери на този тел в София - може би те ще те насочат 02/9206114 - имунологична лаборатория, бул Вардар 22А

# 11
  • Мнения: 920
Не и трябва имунологична лаборатория (поне не за тест за съвместимост)- в нея изследват за антитела и разни други имунологични работи.

# 12
  • Мнения: 2 489
Това изследване би трябвало да се прави абсолютно навсякъде, където се прави спермограма, защото практически това се отчита - движението и състоянието на сперматозоидите.
Когато се докаже, че има такава несъвместимост се прибягва до инсеминация.
Братовчедка ми забременя на първата инсеминация след 7 години неуспешни опити за забременяване. А това изследване така и не го направи.

# 13
благодаря на всички , но мисля че не съм се изразила правилно.
скоро разбрах за едно семейство, което има две деца но поради  несъвместимост на родителите и двете са с ужасни здравословни проблеми. едното почина скоро.
ние все още не сме пробвали да имаме дете, но бих искала да си направим такъв тип изследване преди да пробваме.
ако някои знае нещо по въпроса нека ми пише.
благодаря ви отново .

# 14
  • Мнения: 2 489
Значи става въпрос за генетични изследвания. Според мен е излишно да ги правите. Наплашила си се от тези твои познати, но процентът при който се случват е малък.

Общи условия

Активация на акаунт