Сухарът диетичен ли е?

  • 7 951
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
По лекарско предписание спрях почти 100% консумацията на бял пък и какъвто и да е хляб. Все таки обаче със супа примерно хапвам сухар, да не ми е съвсем течно храненето. Та въпроса ми е доколко е диетичен сухара? Вчера бях на преглед, но забравих да питам, а следващият път ще е чак след 2 месеца.

Купувам пшеничен или пълнозънест сухар от този гръцкия по супермаркетите - Елите или нещо такова беше..

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
според мен сухарът си е хляб с намалено водно съдържание. провери защо точно диетата ти изключва консумацията на хляб и ще си отговориш за сухарите.
можеш ли да сгъстяваш супите с овесени ядки, ориз, картофи?

против какво е лекарското предписание?

# 2
  • Мнения: 769
Диетата ми не е прекалено строга, свързана е с нивото на инсулина и подържане на оптимално тегло, което си е нормално, но не искам да подържам с лекарства - да не консумирам бял хляб (който предварително реших да огранича), свинско месо, 'концентрирани захари' (шоколади, торти, десерти разни, кока-кола).. Общо взето обичайните препоръки, които от години се опитвам да следвам, но целта ми е да ги спазвам по-старателно..

С картофи и ориз не ям нито хляб нито сухар, просто ми се прияжда от време на време.. та сухара си мислех да е алтернатива, не постоянно и с всяко хранене.. вече се примирих с липсата на препечени филийки за закуска.. а ни подариха нов тостер.. Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 35 933
Има разлива в това дали питаш калоричен или диетичен?
Да- диетичен е - използва се в диетите за Стомашно-чревни разстройства и т.н.
Във връзка с калоричността - калоричен е.

Може да си препичаш черен или ръжен хляб/ от време на време/

# 4
  • Мнения: 769
Има разлива в това дали питаш калоричен или диетичен?
Да- диетичен е - използва се в диетите за Стомашно-чревни разстройства и т.н.
Във връзка с калоричността - калоричен е.

Може да си препичаш черен или ръжен хляб/ от време на време/

Уф, тук ме хвана на тясно newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 1 353
Това е препечен хляб, а ти си знаеш дали хляба е диетичен.

# 6
  • Мнения: 27 524
Първо зависи дали е от бяло брашно или пълнозърнест. Купувай такъв или ръжен  Peace

Сухарът е много подходящ за хора със стомашни и чревни проблеми, както и за страдащи от колит, тъй като след обработката му се премахват дрождите на маята, които дразнят  Peace

Сухарът е много лесно смилаем и бързо напуска стомахът и преминава в чревната лигавица, усвоява се добре и остъргва налепите по нея. При всички положения е по-добре да се яде сухар, а не хляб. Колкото е по-мек, толкова по-трудно се усвоява (което не го прави вреден, разбира се  Peace).

Диетичен е и е подходящ за диети  Peace

Ориз и картофи не са подходящи за диетата ти  Peace

В специализираните диетичните магазини продават специални хлябове, сухарини и подобни, потърси и ще си разнообразиш менюто, а и с други неща. Има избор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт