английска закуска

  • 3 062
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
За тези, които не знаят какво представлява:

Взимате възможно най-голямата чиния и почвате...

1. Пържени яйца
2. Бекон
3. Наденички
4. Топли домати /от консерва/
5. Боб / в червен сос от консерва/
6. Гъби
7. Препечени филии
8. Парченца Black Puding
9. Пържени картофи

И това на закуска! Пробвала съм, но определено ми идва много.
А вашето мнение!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами и аз съм го пробвала и не ми се опира - имам периоди на голям глад  Simple Smile
Но по принцип е много за закуска.

# 2
  • Мнения: 5 255
Когато работех - редовно закусвах в "Ларго" на ул.Батенберг.
Закуската беше : Шварц кафе; Фреш; Препечени филийки; дебърцини или наденички; царевица в масло; бъркани яйца...
След това нямах нужда от обяд.
Закуската беше обилна и достатъчна.
Сега в къщи, кога как дойде. Направо скачаме на обяда.

# 3
  • Мнения: 72
Закуската наистина трябва да бъде най-стабилното ядене за деня, за сметка на обяда и особено на вечерята, но и на мен това би ми било в повече...Аз предпочитам овесените ядки Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 394
Аз понякога си умирам за нашите банички, кифлички, кроасани...Ама няма Imp

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 844
За мен това е абсурд и като количество и като качество и като комбинация. И не само за закуска... Tired

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз ако погълна гореспоменатата закус4ица по добре да не ходя изобЩо на работа ами да се върна обратно в леглото и да ударя една сладка дрямка  Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Френската закуска не е ли по-добра - топли кроасанчета, кафе, портокалов сок?

# 8
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Kissa
Френската закуска не е ли по-добра - топли кроасанчета, кафе, портокалов сок?


Ох, прияде ми се Wink Честно казано английската закусне не ечак толкова зле, но чак всеки ден. Но вярвайте ми, всеки ден ядат едно и също /горепосоченото/Да им се чуди човек #Shocked

# 9
  • Мнения: 1 798
Цитат на: Kissa
Френската закуска не е ли по-добра - топли кроасанчета, кафе, портокалов сок?

И аз съм за френската Wink английската ще ми дойде множко.

# 10
  • Мнения: 2 452
Ние онази вечер вечеряхме с английска закуска (- кръвта, боба и доматите) и пак ни бе много. Иначе аз обичам английска закуска, но като повечето традиционно английски храни и тя е безкрайно не-здравословна, затова си я позволяваме много рядко; май 2-3 пъти годишно.
От моите познати в Англия никой не закусва с английска закуска. Хапват си Bran cereal и кафе.

# 11
  • Мнения: 3 927
с толкова много и тежки храни не знам как бих се чувствала целия ден?! абсурд да изям това кол-во за закуска!
съгласна съм, че закуската трябва да е най-стабилното ядене за деня, но не и по английски Wink

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
След като изкарах една седмица в Париж на закуска с кроасани и сладко, не мисля, че предпочитам френската пред английската закуска.
Човек щях да убия за нещо солено.
Но естествено, това е въпрос на вкус.

# 13
  • Мнения: 86
Цитат на: Adriana
Аз понякога си умирам за нашите банички, кифлички, кроасани...Ама няма Imp


Как да няма кроасани в UK??? Така ги гризкаме вси4ки за закуска в неделя-особено тези на Сейнсбърийс All butter, затоплени във фурната!!!! А и любимите ми даниш пастри са също вид бани4ки,но сладки.

# 14
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Adriana
За тези, които не знаят какво представлява:

Взимате възможно най-голямата чиния и почвате...

1. Пържени яйца
2. Бекон
3. Наденички
4. Топли домати /от консерва/
5. Боб / в червен сос от консерва/
6. Гъби
7. Препечени филии
8. Парченца Black Puding
9. Пържени картофи

И това на закуска! Пробвала съм, но определено ми идва много.
А вашето мнение!

На вас ви се виждат много тези неща, но мъжът ми беше на военно учение в Германия, но в английска база и всяка сутрин са им давали тази прословута английска закуска. Казва, че даже не са можели да се нахранят с нея! Защото наденичките били тънки и дълги долу-горе колкото кутре (пък и не са им давали да си вземат по много), беконът бил тънък като хартия, хляб почти нямало (а пудинг, картофи и гъби не са им давали). Не е като да си намажеш за закуска една-две дебели филии с масло и лютеница и да си нарежеш малко шпеков салам...  Laughing Абе като цяло не е доволен от английската храна.

Общи условия

Активация на акаунт