Капали ли сте адреналинови капки или коларгол?

  • 10 381
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Днес бяхме при пед ,4е малкия от 2 дена нещо много хърка с нослето.
Изписа му 2 вида капки.Едните са коларгол(каза 4ерните капки), другите били белите капки-2 вида ампули(ама не мога да раз4ета в рецептата,ама ми се струва 4е едното е физиологи4ен разтвор) се смесват и от разтвора се капе.
Каза да сме капели от 2-та вида 3-4 пъти дневно по 1 капка докат се оправи.
Капали ли сте коларгол или от другите-адреналиновите, колко бързо има ефект?

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 19:24 от baba_mravka

# 1
  • Мнения: 408
Белите да не са адреналинови капки. От тях нямам впечатление, а коларголът при моите не действа. А една лекарка, на която имам доверие каза, че на толкова малки деца не ги препоръчва , защото подпушвали нослето.

# 2
  • Мнения: 422
Абе и на мен нещо ми се чу адреналин аптекарката едната като каза на другата.
А как така подпушват нослето, нали са за отпушване?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
 На големия съм слагала, ама без знанието на личната, щото тя не дава. Били отживелица. На аз слагах. Ефект нямаше.
 На малката слагах на 7 мес. И при нея нямаха ефект. Thinking

# 4
  • Мнения: 2 019
аз съм слагала от черните,имаше ефект

# 5
  • Мнения: 438
Коларгола (черните) се прави като смесиш двете ампули  (едната е някакъв сребърен окис или нещо от сорта  Sick, а другото май беше дестилирана вода, както и да е  - в аптеката знаят). И при нас Коларгола  имаше ефект (още към 4-я месец съм слагала). Чак към края на 2-я ден се забеляза, но определено пресуши носа  Peace
Другият ти вариант е да капеш физиологичен разтвор - промива носа и е съвсем безобидно дори за още по-малки от вас, но те съветвам да си вземеш от ампулите, а не флакона Стеримар (може да ти го препоръчат от аптеката - пръска се в носа, но за мен именно заради това не  е подходящ за бебета - налягането е прекалено голямо). Това е май, желая бързо и успешно отпушване!  bouquet

# 6
  • Мнения: 422
Стеримар-а само не ми свърши работа, тя явно сополките са някъде по-навътре, щото в нослето нище не се вижда, а се 4ува хъркане като диша.
Педиатърката каза да капя и от дваа вида капки, засега има ефект, намаля хъркането,но не е из4езнало съвсем.Днес е 3-ти ден откак слагам, надявам се да няма още много Simple Smile
4е много цапа туй 4ерното бе Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 585
Нищо от това, което правите тук не е нужно.
И с оглед възрастта на децата.
Само Олинт и консервативно Стеримар.
Една хрема от вирусен произход минава сама за 7-12 дена.
С тези маниакални "лечения" изгаряте носната лигавица, благоприятствате алергичният ринит и си усложнявате живота.

# 8
  • Мнения: 3 042
Днес бяхме при пед ,4е малкия от 2 дена нещо много хърка с нослето.

При хъркащо носле само от 2 дни /пък и при хрема/ ползвах само физ.разтвор.

Когато малкият беше на 2,5м след доста упорита хрема, която не се повлияваше от физ. р-р / инфекцията слезе и на долу и се появиха и хрипове в гърдичките/, педито изписа коларгол. Давах го наред с  АБ и незнам от него точно какъв е бил ефекта.

След това до 1г 4-5м хрема при него съм лекувала само с физ. р-р. И до сега първо ползвам физ. р-р и чак ако нещата се усложнят /хремата се засили и стане обилна/ прибягвам към капките.

Обикновенно се оправя и без капки.

# 9
  • Мнения: 6 461
Днес бяхме при пед ,4е малкия от 2 дена нещо много хърка с нослето.
Изписа му 2 вида капки.Едните са коларгол(каза 4ерните капки), другите били белите капки-2 вида ампули(ама не мога да раз4ета в рецептата,ама ми се струва 4е едното е физиологи4ен разтвор) се смесват и от разтвора се капе.
Каза да сме капели от 2-та вида 3-4 пъти дневно по 1 капка докат се оправи.
Капали ли сте коларгол или от другите-адреналиновите, колко бързо има ефект?
Моето дете Пламен от рождение хъркаше с нослето до преди известно време.Оказа се че има заден ринит т.е. секретите вместо да излизат на вън се стичат към гърлото .Освен това личната му пусна направление за секрет от носа и гърло оказа се че има бактерия -МУРАКСЕЛА- за която ни изписаха капки които ги приготвят в аптека мисля че едната от съставките беше урбазон и антибиотик Фромилид.
От тогава всъщност ми се оправи детето от това хъркане .
Коларгола като се накапва мисля че изкарва секретите на вън ,мисля че ще останеш доволна от него.Но за другите капки както казваш  не ги знам кви са.

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
От капките с адреналин съм страшно доволна, това са единствените капки, които въздействат моментално на хремата на синът ми. Той е задноносов ринит и всичко се стича надолу в гърлото, почне ли хрема - край, гърлото червено, прави ларингитични пристъпи, после надолу - кашлица... Само че те са правени капки, не е само натриев хлорид и адреналин, а са поне 6 съставки. Ако е малко детенцето вместо адреналин слагат ефедрин, били по-леки...
Коларгол само веднъж пробвахме и се оказа, че детето има някаква непоносимост към тях, веднага ги спрях...

# 11
  • София
  • Мнения: 786
Ползвала съм адреналиновите капки. Ефект има, но са доста гаднички. Преди време реших да си капна от тях, че нямах други под ръка и направо сълзи ми излезнаха.  Sick

# 12
  • Мнения: 422
Не знам дали аз очаквам много бързо всичко да се оправи,но ве4е 5 дни капах капките(и едните и дръгите),а имам чувството, че в сравнеие с началото намаляха,дори ве4е не прокшля, но си останахме на едно положение-не е из4езнало съвсем хъркането.
Има ли някакъв минимален период който да се каят за да има ефект?
А днес едно от моми4етата, с които се срещаме по градинките каза 4е знаела, 4 адреналиновите капки се капели само за 24 4аса 12 пъти през 2 4аса, не пове4е.Вярно ли е?
Аз капя ве4е 5 дена сутрин обед и ве4ер.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 333
 newsm10 за Коларгола.

# 14
  • София
  • Мнения: 13 203
Аз съм доволна и от коларгола и от едни капки, дето ни ги бъркат в аптеката... в тях има анредналин. Имай предвид, че коларгола не отпушва носа, а е за т.нар. задна хрема. Ако искаш да отпушваш носа - не с коларгол. Иначе със спринцовка впръсквам коларгола, за да облее гърлото и третата сливица.. Тези с адреналина имат вътре и някакъв антибиотик. Изписват ни ги, когато хремата не е бистра.

Общи условия

Активация на акаунт