Рецепти за дребни сладки с/без яйца

  • 12 366
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 820
Мили дами за събота ми трябват няколко лесни и вкусни рецепти за дребни сладки. Ако може помогнете ми и с рецепти без яйца. Повода е празнуване на Дивали (индийската нова година). Традицията е да се подаряват сладки. За съжаление единствената рецепта която знам е за курабийки. Rolling Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Локумки и една тема, за такива без чйца, а с яйца потърси в Готварската тема или на търсачката.... има много.

# 2
  • София
  • Мнения: 587
Didka_M, поразгледай тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18914.0;all
 а и в някоя от коледните теми имаше доста различни видове меденки,сладки и  т.н.........

# 3
  • Мнения: 820
Много ви благодаря, след обяд запретвам ръкави. Дано не се изложа много Joy
Имам няколко въпроса. Може ли вместо мас в рецептите за масленки да се сложи масло и може ли да се използва безалкохолна бира вместо обикновената (тези неща не се продават тук Sad)

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 12:40 от Didka_M

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Привет! Аз като върл фен на дребните сладки смятам, че мога да дам адекватен съвет Mr. Green
Най-вкусни и "пръхки" стават с мас, опитай да намериш. А бирата можеш да заместиш с газирано безалкохолно. Ако не намериш мас, направи меденки, те се правят с олио. Успех!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
...адекватен съвет Mr. Green
Най-вкусни и "пръхки" стават с мас, опитай да намериш. А бирата можеш да заместиш с газирано безалкохолно. Ако не намериш мас, направи меденки, те се правят с олио. Успех!

Абсолютно!   Hands Thumbsup

# 6
  • Мнения: 820
Пълен провал Embarassed
Опитах да направя ето тази рецепта:

Кокосови топчета без яйца

100 г масло със стайна температура
200 г брашно
100 г захар
50 г кокосови стърготини
4 с.л. мляко
Маслото се смесва с брашното. Добавят се останалите съставки и се замесва меко тесто. Правят се топчета, слагат се в тавичка, застлана с хартия за печене. Пекат се в предварително загряна фурна при температура 180 градуса, 20-25 мин.



Обаче топчетата се спльокаха 5-6 минути след поставяне във фурната. Всичко се сля и заприлича на блат за торта.

Моля за съвет защо се получи така newsm78

# 7
  • Мнения: 57
Ето я моята рецепта за меденки. Стават страхотни и са мноооого лесни за приготвяне. Желая ти успех в посрещането на празника.
Продукти:
2 яйца
150мл. олио
150г. захар (аз слагам по малко че ми стават много сладки)
300г мед
1 ч.л. сода бикарбонат
брашно
За глазурата:100г. шоколад
Яйцата се разбиват със захарта до побеляване. Прибават се олиото, медът, содата смесена с брашното. Замесва се меко тесто, което се разточва на кора дебела около 1см. Изрязват се с водна чаша кръгчета и се нареждат в намазнена тава. Изпичат се в фурната на около 200 градуса.
Шоколада го разтопявам на котлона с малко вода и топя изпечените меденки. Оставям ги да изтинат и да засъхне шоколада и ги поднасям.
Да ви е сладко Hug

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Пълен провал Embarassed
Опитах да направя ето тази рецепта:

Кокосови топчета без яйца

100 г масло със стайна температура
200 г брашно
100 г захар
50 г кокосови стърготини
4 с.л. мляко
Маслото се смесва с брашното. Добавят се останалите съставки и се замесва меко тесто. Правят се топчета, слагат се в тавичка, застлана с хартия за печене. Пекат се в предварително загряна фурна при температура 180 градуса, 20-25 мин.



Обаче топчетата се спльокаха 5-6 минути след поставяне във фурната. Всичко се сля и заприлича на блат за торта.

Моля за съвет защо се получи така newsm78

Жалко, най-мразя като се старая много и в резултат едно голямо нищо... Мисля, че брашното ти е било малко, щом са се разтекли курабийките. Ако не е късно пробвай тези (рецептата е на Скарлет):

Маслени топчета с конфитюр

Продукти:
120гр.масло
65гр.захар
1яйце
1 ванилия
140гр.брашно
щипка сол
100гр печени лешници или други ядки
1/2 чаша конфитюр от малини или друг по избор

С миксер се разбива маслото със захарта,да се получи пухкава смес.Добавя се жълтъка и ванилията.В брашното се прибавя щипката сол,а след това,брашното се добавя към маслената смес.Всичко се рабърква добре,да се оформи хубаво и гладко тесто,което се слага в хладилника.
В купа се разбива белтъка на сняг,а в друга се слагат натрошените на едро ядки.
Взимаме от тестото малко парче,оформяме като топка.Първо потапяме в белтъка,а после в ядките.Поставяме в намазнена тава.С палеца натискаме вече наредените в тавата топки,така,че на всяка да се получи вдлъбнатина.
Печем за 9-11 мин. при 180 грдуса.
След като извадим сладките,ги оставяме малко да се охладят,а после с лъжичка поставяме конфитюр на всяка сладка,във вдлъбнатината,която направихме с палец,преди печенето.

Аз ги правих с мас де, но са невероятно вкусни и лесни Peace

# 9
  • Мнения: 820
Благодаря ти anomalia  още днес ще ги пробвам, не е късно. Hug
Ако не те затруднява само да  ми кажеш колко е горе долу 140 гр брашно? Една чаена чаша?

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 14:06 от Didka_M

# 10
  • Мнения: 820
Сладките станаха много хубави, само трябваше да ги пека доста повече от 10 мин, за около 30 мин станаха готови. Харесаха на всички. Grinning

Много благодаря за рецептата  bouquet

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Страхотно, радвам се, че са се получили Simple Smile Извинявай, че не отговорих на питането ти, нещо връзката ми беше ужасна през уикенда и чак сега видях въпроса ти.

Общи условия

Активация на акаунт