Работно време на детските ясли?

  • 9 761
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте и Честита Нова Година!
Не съм сигурна дали въпросът ми е точно за този форум, но ако не е, моля модераторите да го преместят, където е по-удачно да бъде.
Та, питането ми е дали държавните детски ясли имат общоустановено работно време, или всяка го определя самостоятелно. Доколкото знам яслите са на подчинение на Министерство на здравеопазването, но за съжаление не мога да намеря на сайта им никаква информация по въпроса.
И ако е общо за всички, то от колко до колко часът е официално работното време на детските ясли.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Аз мисля че детските ясли са към съответната община (поне във Варна е така). А работното им време е от 7до 18-19часа. Обикновено след 18,30 няма деца, така че ги затварят по-рано.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 740
те си имат разпоредба и всички са с еднакво работно време (държавните) - както каза Didorani
При нас 19:00 като час варира, т.е. неофициалното им работно време е до 18:30. Ако родителите не могат да си вземат децата до 18:30 се подава молба до директорката, правят се дежурни групи и т.н. При нас даже и до 17;30 вече няма деца

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Цитат на: Didorani
. Обикновено след 18,30 няма деца, така че ги затварят по-рано.

По-скоро принуждават родителите да си ги прибират по-рано  Twisted Evil  Знам от познати дори за случаи, когато са се карали на родителя, че е дошъл да вземе детето си в 17,30! Е това ако не е наглост! Не си представям, коя частна фирма работи до 16-17 ч., за да може да си прибереш детето толкова рано след работа Thinking

# 4
Благодаря ви за отговорите, момичета.
Точно за това питам, всъщност. Търся правно основание, на което да ми обясняват, че работят до 18,30.  Обикновено Ники го взема от ясла татко му, като най-рано може да отиде 18,15.  
Днес обаче се наложи да отида аз и успях в 18,40 (с твърдото вътрешно убеждение, според спомени от четени/чути неща, че работното им време е до 19 часа.) Работата ми е такава, че би могло да се каже, че съм си тръгнала рано този ден, но това разбира се е една друга тема.
Това, което заварих беше меко казано абсурдно - охранителката извън оградата си говори с някого. Една леля стои на широко отворената външна врата облечена вече с палто и торба в ръка. Николай седи на вътрешното  стълбище.  И лелята ми обяснява да идвам да го взимам по-рано, защото те оставали по един човек и охраната само мен чакала, за да заключи и че оставали в извън работно време.  Казвам й, ама нали сте до 19 часа, тя Не, до 18,30 часа сме.  Обясних й, че много съжалявам, че съм я задържала (10 минути!!!) след работното й време, но не всичко зависи само от мен и че в зимни условия и пътуването не е толкова лесно и т.н.  
Ако наистина официалното им работно време е до 18,30 - ОК, винаги сме го взимали в първия възможен момент. Но ако са до 19 часа и само се правят на онеправдани, искам да намеря документ, на който да се позова.

# 5
Цитат на: AnMary_
те си имат разпоредба и всички са с еднакво работно време (държавните)


А откъде мога да намеря текста на тази разпоредба, можеш ли да ме посъветваш?

Поздрави от нас на Диана и тати Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Цитат на: Nataliee
Цитат на: AnMary_
те си имат разпоредба и всички са с еднакво работно време (държавните)


А откъде мога да намеря текста на тази разпоредба, можеш ли да ме посъветваш?

Поздрави от нас на Диана и тати Simple Smile

Пробвала ли си да питаш директно директорката до кога работят, и т.н., струва ми се, че в повечето случаи това са самоволия на лелките...

# 7
  • Мнения: 1 680
детските градини работят от 7.30 сутрин до 19.00 ч. вечер, като след 18.30ч.остава по една дежурна учителка.
Даже сутрин можеш да го заведеш в 7.00ч. пак трябва да имат дежурна учителка или лелка. Знам го от свекърва ми която е дет.учителка.

# 8
  • Мнения: 2 274
Мисля, че работят от 7 - до 19 часа.. Разбира се в 17.30 почти всички си тръгват -  и децата се оставят на охраната - масова практика в градини и ясли...Веднъж повдигнах въпроса - бях изядена с парцалите - винаги и мало дежурна учителка, не било вярно и т.н.   #Bad Talk

# 9
За пореден път мога само а се радвам на късмета да попадна на НОРМАЛНИ ХОРА,за които гледането на малките ни деца е ПРИЗВАНИЕ/знаем им заплатите!/Ние нямаме проблеми с прибирането-също се налага доста често мойта да остава до 18.30-19.00.Самичка е ,но я забавляват да не страда.Лошото е че в 19.00 трябва да пуснат алармата и затова трябва да са извън сградата.Сигурна съм ,обаче,че ако някой пут се случи мно-о-ого да закъснея-ще я забавляват и в двора на яслата!!!Дано не се случва все пак!Успех на всички,търсещи най-доброто за децата си!

# 10
  • Мнения: 3 211
В нашата ясла след 17ч.остават 2-3 деца, казаха ми, че по принцип до 18ч. трябва да я вземам, а лятото до 18:30ч., защото играят навън. Добре,че майка ми работи до 16:30 така, че може да я взема. Иначе не знам-аз работя до 18:15

# 11
а ние с мъжа ми подписахме декларация че ще спазваме правилника и ще взимаме малкия до 18:00 часа

това е яслатав кв. Ив.Вазов София

не ни устройва особено, но тъй като и детската градина на щерката рботи до 18:00 се примиряваме и аз просто работя по-малко

# 12
  • София
  • Мнения: 2 842
аз моя дечко си го взимам в 17:30ч и никога не е имало проблем  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 7 821
Здравей, открих това. Задай там въпроса и може и да получиш някакъв отговор. Моля сподели какво са ти отговорили, за да имаме и ние информация  Grinning .
Успех в борбата

# 14
  • София
  • Мнения: 39 740
Ellypr и аз вчера се рових за таз разпоредба и попаднах на този форум ...
явно ще трябва да питам учителката на Дияна Wink

Общи условия

Активация на акаунт