Пълна упойка

  • 11 664
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
Синът ми също претърпя операция под пълна упойка, когато беше на 2г. и 4м.
Преди това обаче му направиха необходимите изследвания и тестове за алергии.
Всичко мина О.К., надявам се и при вас да е така! Успех!!! Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 8 348
всяко дете реагира различно на упойката. Моя син се събуди по време на операцията, а после няколко часа му беше много лошо. А успя и аритмия да направи по време на операцията.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравей,
Всеки човек реагира различно на упойките. Винаги има опасност от летален изход, даже и при местните. Но недей да си мисли за това, ощи повече в Пирогов има доста-по добри анестезиолози отколкото в Търново. Аз претърпях за една година 3 упойки две пълни и една местна. А оносно спиналната тя  доста по сложна и трябва детето да не мърда и рядко се хващат. Най-разпространеното е дава се райски газ и след това намират веничката бодът го и му вкарват лидокаина. А още преди да се събудят му маат абукадчето и той нищо няма да усеща.
Най-важното е ти да си спокойна! Ако ти си спокойна той също ще баде.

# 18
  • Oslo
  • Мнения: 659
Големият ми син също е претърпял 3 операции с пълна упойка и всичко беше наред. При последните 2 имахме възможност за избор, но аз предпочетох пак пълната. Мотивите ми бяха по-малкият стрес за детето в момента и това, че после няма да си спомня нищо. Не съжалявам.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди операцията на щерката аз разпитвах анестезиоложката в Пирогов за същото. Каза ми, че в 30-годишната си практика има само 3 случая с летален изход.
Toва е ужасно много.

Моето 5 месечно бебе беше оперирано миналата седмица с "комбинирана"упойка, може би ако лекаря ми беше казал че има 3 смъртни случая в практиката си щях да отложа за по-голяма възраст или да настоявам за местна (естеството на проблема го позволяваше обаче).
Пада се по 1 случай на 10 год... Оперират се по няколко деца на ден... Вероятността е 0,0... %. А ти не знаеше ли, че го има този риск? По-малка или по-голяма възраст няма значение, и при възрастни хора се случва.

Общи условия

Активация на акаунт