Да обменим опит. за прането става дума...

  • 6 506
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 427
http://www.henkel.it/italiano/detersivi/

Лени,виж тук тези продукти на Хенкел,всичко тук се продава в КооП,предполагам просто не си обърнала внимание.
Диксан колр актив специално за цветни,Прлана за пералня черно,има и обикновенните з бяло....
Освен споменатите на Хенкел(списъка е доста дълъг,особено този на омекотителите) има и други марки на други производители които произвеждат специализирани перилни препарати.
Аз мисля че избора е доста голям.Е,Вярно че няма Ариел,освен този за ръчно пране,от който аз не бях никак доволна,но и на нашият пазар понякога не се предлага всичко това което би могла да намериш в Италия.

# 61
  • Мнения: 1 526
А като сме отворили " перална тема" я да ви питам- вие Калгон или Силит използвате ли срещу появяването на котлен камък?

# 62
  • Мнения: 2 427
Тали,според мен препаратите против варовик са нещо безкрайно излишно Confused.Никога не ги ползвам.Направи си сметка колко струват,колко пари даваш на месец,сложи грубо години в които пералнята ще работи БЕЗ тези препарати,умножи го по сумата за препарата годишно и в крайна сметка излиза че докато се задръсти яко от варовик с тези пари които си изхарчила за Калгон ще си купиш нова,ултра модерна пералня,а старата направо заминава на сметище.За какво да се поддържа с години,след като за поддържането плащаш като поп-за да имаш вечно работеща стара пералня newsm78?
Тук при нас в Торино водата е изключително твърда.Ако капка падне върху алпаката на мивката и не се подсуши остава петно от варовик,но старата ми пералня издържа 6 години на варовика и най-накрая се наложи да я подменя заради пробито уплътнение.Добре че не бях купувала Калгон Laughing!!!

# 63
  • Мнения: 3 478
И аз съм с Тайд, на прах или течен според зависи. Онзи ден обаче взех течен с Фабриз и много ме кефи. Цялата къща ми ухае от него, та се замислих дали да не сменя изцяло на течен newsm78.

# 64
  • Мнения: 1 526
И аз съм против Калгона, но скоро си купих нова пералня и техника дето я монтира така го прехвалваше... И тук водата е доста варовита.
А как са цените при вас? Тук Ариела е най- съп, после Персила и накрая Тайда.
Другия път и аз ще си взема нещо течно да ги опитам. Зарибихте ме  Laughing!

# 65
  • Мнения: 3 098
А като сме отворили " перална тема" я да ви питам- вие Калгон или Силит използвате ли срещу появяването на котлен камък?
Хи4 даже не ползвам такива Калгони.Не Щото не трябва,при нас водата е ужасно твърда и варовита,но някак не ми се дават 5.90? за 15 таблетки.
Купувам си 50 броя на Адритт и докогато ме изкара(пералнята де)
Тука съЩо така ремонт на каквото и да било,вкл.и перални излиза колкото една нова с гаранциите и вси4ко,не се притеснявам толкова.
За Флор искам да питам,това не е ли Ленора? newsm78Сега съм с него,Океанико,а преди бях на Мимосин(Коколино).
ХУЛИГАН4Е,не си спомням как се казваше праха в ПЛЮСА,НЕ В ЛИДЛ,но и без това той е един вид за бялото пране. Joy

# 66
  • Мнения: 11 314
Кате, Тайд тук е ДаШ  Wink
Ми то ако почнем да изреждаме кое в кой магазин под кое скрито име се продава, ще стане ехеее, охоооо.

# 67
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Кате, Тайд тук е ДаШ  Wink


Ами зна4и аз с това пера: ДаШ на прах

 а за омекотяване слагам Вернел



Никога не съм пробвала те4ен препарат,ама сега Харето като ми пусна мухата Ще взема да опитам  newsm78 Не съм се замисляла и за оставаЩия неразтворен прах в дозатора на пералнята. Embarassed

Тук Ариел и Персил няма а и аз никога не съм ги ползвала така,4е не мога да кажа ниЩо по въпроса. С Диксан съм прала,но си предпо4итам ДаШ_а. Peace

Калинке , МистерМъскъл и МистерПропър са две разли4ни неЩа. МИстерМъскъл се изпозлва за отпуШване на канали и против котлен камък ( май).

Ето ги :

  МистерПропъра тук се казва МастроЛиндо

  МистерМъскъла тук е Мистер МУсколо   Wink

Тали,и аз не ползвам ве4е препарати против варовик. Бях си купила Калфорт ( Калгон ) на прах,слагах го няколко пъти и после взех да забравям и така си и карам без. Wink

# 68
  • Мнения: 6 167
Повлияна от темата, днес купих първия си течен препарат Диксан  Peace

за варовика - тук водата е твърда, винаги слагам таблетка.
понеже цената им е висока... горе долу че и повче ( по бр пранета) от препарата..
си го пестя.
понеже пера 1 - 2 пъти седмично по 1-2-3  перални една след друга слагам таблетка само в последното пране за деня.


влади, не съм казала, че няма омекотители, а че ползвам коколино, защото ми е най-познат, като марка.

# 69
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ще взема и аз да купя малко те4ен препарат като Лени,4е ми стана много лЮбопитно след като про4етох мненията тук  Peace

# 70
  • Мнения: 6 167
Ще взема и аз да купя малко те4ен препарат като Лени,4е ми стана много лЮбопитно след като про4етох мненията тук  Peace

хехе, преди малко взехме, гледах като извънземно, имаше Диксан Даш и още 1-2-3 марки, които не ги познавам.
някои имат мерилка.. др. само голяма тапа; моето май се слага във вазетто-то на пералнята, не директно в прането.
взех от този диксан, който е тъмно лилав - мирише добре леко на лавандулка, но не на тия лавандули от бабините гардероби Sick
приятно е.

след инфото,че ДАш е ТАйд доверието ми силно се покачи Laughing

# 71
  • Italia
  • Мнения: 4 492
А този Тайд какъв е ( сори за аборигенския въпрос )  Rolling Eyes
Има ли зна4ение дали препарата се сипва  във вани4ката или вътре при самото пране?  newsm78

# 72
  • Мнения: 6 167
А този Тайд какъв е ( сори за аборигенския въпрос )  Rolling Eyes
Има ли зна4ение дали препарата се сипва  във вани4ката или вътре при самото пране?  newsm78

тайд е доста известна марка, миленка
като ариел, персил... от таз 'класа'
мисля, че е американска Laughing

иначе мисля, че на течния ако нямаш дозатор, който да може да се сложи директно в прането ( видях такъв), сипваш директно в мястото, където сипваш праха за пране
абе отзад пише на етикета

# 73
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Макдирок,
Нашият Мистър Мускул прави всичко.  Wink
Всъщност предимно е за почистване на бани, тоалетни и кухни. Дори не съм го виждала на реклама за отпушване на канали / а си я спомням рекламата от БГ/, но тук няма такава.
Ето и някои от продуктите: мие, лъска и т.н.



Това е Тайд, но тук го ням. В бЪлгария само с него перях по едно време.

# 74
  • Мнения: 6 167
http://www.henkel.it/italiano/detersivi/

Лени,виж тук тези продукти на Хенкел,всичко тук се продава в КооП,предполагам просто не си обърнала внимание.
Диксан колр актив специално за цветни,Прлана за пералня черно,има и обикновенните з бяло....
Освен споменатите на Хенкел(списъка е доста дълъг,особено този на омекотителите) има и други марки на други производители които произвеждат специализирани перилни препарати.
Аз мисля че избора е доста голям.Е,Вярно че няма Ариел,освен този за ръчно пране,от който аз не бях никак доволна,но и на нашият пазар понякога не се предлага всичко това което би могла да намериш в Италия.

мммного благодаря! супер!!! така ще се ориентирам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт