Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 окт. 2006, 18:41 ч.

Захранване - как и кога

• 447
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте и от мен.
Моя въпрос може би многократно е задаван но аз съм нова във форума и незнам каде да търса.
Ето го и него -
от пет дена започнах да давам на бебо пюре от моркови и картофи, до сега съм му давала единствено сокове от ябълки и моркови.
Моята лекарка каза да започнем вече и със зеленчукови пюрета.
Бихте ли ме посъветвали по-колко време да давам от едно пюре, кога да го смена с друго и какво да е другото. Също искам да попитам кога да започна да давам кашите на млечна основа. Ще се радвам акоп ми изпратите цялостен режим на захранване.

# 1
  • Белгия/София
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22645.0 - ето тук има много информация по този въпрос  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0 - тук също  Peace

# 2
  • Sofia
здравей и аз съм нова , но ще ти помогна с каквото мога.
1.Пюрето се започва по 1- 2 лъжички като ги увеличаваш с по една всеки ден така до 8-10 лъжица тогава вече може да му даваш количеството което си преценила.По принцип трябва да ти замести цялото обедно хранене.
2.Каши мисля че можеш ад даваш вече но първо продължи с пюрето
3.А за смяната на пюрето за мен няма нужда да се захранва наново като е нов вид пюре /имам предвид да е зеленчук/ но това си е мое мнение.

# 3
Здравей,
Можеш да започнеш с морков , картоф , тиква в реда , който сама си избереш.Аз започнах с ранните моркови на Хипп , след това с картоф и тиква , но не е задължителна моята последователност.Ако разполагаш със зеленчуци можеш и сама да приготвяш пюренцата , още повече , че първоначално ще са необходими само няколко лъжички.Важното е обаче да не добавяш нито сол , нито захар , нито каквото и да било друго освен АМ , за получаване на нужната гъстота.Първият ден даваш 2 лъжички / аз давах от тези за кафе които са / и после си изпивате млякото колкото ядете , вторият ден 4 , 6 , 8  , после даваш цялото количество за едно ядене и чакаш за реакция.По този начин за една седмица въвеждаш един зеленчук.На следващата седмица към този зеленчук прибавяш втори / отново първо 2 , после 4 .... лъжички за сметка на първия докато станат долу горе в развни съотношения /. Със всеки нов зеленчук се захранва отначало , като това зависи за всичко ново което въвеждаш. Според мен ако детето харесва вкуса на зеленчуковото пюре , когато достигне цяла порция  , не е необходимо към пюрето да се добавя АМ , поне аз така процедирах , но не мисля , че е вредно ако добавяш.
Що се отнася до кашите мисля , че е по - добре за начало да купуваш безмлечни и към тях да добавяш от вашето АМ , но задължително трябва да са без глутен.Можеш да купуваш и млечни , но гледай да са с адаптирано мляко - тези на Милупа са много хубави и ние много ги харесваме. Първоначално и с кашата се захранва по същия начин , но когато захраниш с един вид и ядете по цяла порция без да има реакция , то със следващият вид не е нужно да захранваш отначало.
Дано да съм ти била полезна с отговора си и да съм обяснила като хората , че стана малко дългичко амааа... Wink.Пожелавам ти успех в захранването. Grinning

# 4
Аз също съм нова, но ще ти споделя моя опит. След като бебчо навърши 4 месеца започнах да давам първо по 2 лъжички пюре и дохранвах с АМ. След това постепенно увеличавах количеството, докато замених обедното хранене изцяло за около 1 седмица. При въвеждането на нов зеленчук не съм захранвала. По същия начин и с млечните каши, но изчакай първо да свикне със зеленчуковите пюрета и чак тогава въведи каша. Peace

# 5
  • варна
аз също,ще започвам да захранвам и искам да попитам,понеже до сега нищо друго освен мляко не съм давала,мога ли да пропусна скчетата и да започна със зеленчуково пюре или задължително първо сок и после пюре.а кашите кога?

# 6
  • Plovdiv/Blackpool

аз също,ще започвам да захранвам и искам да попитам,понеже до сега нищо друго освен мляко не съм давала,мога ли да пропусна скчетата и да започна със зеленчуково пюре или задължително първо сок и после пюре.а кашите кога?
Да дори ще е по-добре да пропуснеш сокчетата.Можеш спокоино да започнеш с зеленчуково пюре.А след като въведеш няколко зеленчука може да започнеш и с кашите(безглутенови). Simple SmileДано да съм била полезна

# 7
Щом до сега не си давала сокчета , то по-добре не започвай.Няма никакъв смисъл от тях - след 6-ти меасец даваш пресни пасирани плодове.Можеш да започнеш да захранваш или със зеленчуково пюре или с каша.

# 8
  • варна

[/quote]
Да дори ще е по-добре да пропуснеш сокчетата.Можеш спокоино да започнеш с зеленчуково пюре.А след като въведеш няколко зеленчука може да започнеш и с кашите(безглутенови). Simple SmileДано да съм била полезна
[/quote]много благодаря,аз толкова се бях объркала вече.Ще послушам съветите ви и след 10 дни започваме да се захранваме,защото вече имаме всички признаци на ''глад'' за нещо по вкусно от млекце Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт