Комплект за изписване

  • 6 000
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 845
И аз подкрепям сладка хапка и другите мами.
В "комплекта" за изписване ще ти трябва-
-боди
-горна дрешка/гащеризонче или жилетчица с ританки/
-чорапки или търлъчки/бебешки пантофчета
-ръкавички/ако ще ползваш такива,задължително си ги избери да са стегнати около китките, да не подат от ръката, защото иначе ще ти бъдат само за украса/.За самото изписване изобщо не ти трябват
-шапка-по-добре си избери такава шапка, която ще може да си я ползваш например после за разходките.Повечето шапки в комплектите за изписване изглеждат прекрасно, кукленски, но се оказаха страшно непрактични. Да не говорим, че детето прилича на клоун с тях.
-Вместо горна пелена ние си взехме едно одеалце/испанско, дебеличко/ с цип и копчета, което става нещо като космонавт или портбебе.СТрашно ми е практично-за вкъщи, за количката, за най-връхна дреха.

# 16
  • Мнения: 544
Цитат на: 11bobi11
В нашия случай - зимно бебе мисля върху дрешките да е облечно с космонавтче и това е.


Аз направих точно така. Бях донесла едно много красиво космонавтче - с ръкави, но надолу като торба (като чувалчетата за спане), с 2 ципа отпред, доста дебело - термо материя, отвътре е трико, а отвън нещо като мн. фин плюш.

Имах и испанско одеало, но реших да е с космонавтчето. Изглежда и тържествено и мн. сладко.

В България обаче не съм виждала подобни, но пък и не съм тарсила специално де.. Така че, може да потърсиш, но гледай да е като торба надолу и да е лесно за обличане. И материята, разбира се - не шушляк.

# 17
  • Мнения: 2 529
Имах точно 5 комплектчета за изписване #Crazy  - всички купени от щастливите баби (аз дори не съм ги избирала Laughing ), които ползвах доста дълго време в различни комбинации, а пелените от тях още си ги ползвам. Laughing  Laughing  Laughing

# 18
  • Мнения: 514
Може ли някой да ми каже откъде мога да намеря испанско одеалце с цип или копчета?

# 19
Испанското одеялце си го взех от един магазин в Люлин - намира се в блока срещу супермаркет Витоша. А в самия супермаркет Витоша също има магазин - ЕТ Креми. И там също ги има.

# 20
  • Мнения: 3 042
Съни беше в комплект на Вис Виталис - плюш-ританки, блузка тип жилетка с копчета, камизолка, бермуди, шапка и ръкавици(струваше към 10 лв). Последните 2 неща ги ползвахме само тогава - хаха.
Отгоре в торба(май беше за 18лв) за бебе пак на Вис Виталис - плюш. После всичко сме си носили, по разходките и вкъщи.

# 21
  • Мнения: 768
Бебцчовците най-добре се чувстват в гащеризонче или някаква пеленка която се закопчава отпред и да са задьлжително от дишаща материя- памучно кадифе или обикновен памук и ватирано.
Не вземай нищо от шупляк изкуствени материи, че като е студено бебето мрьзне, а ако е топло се запарва и му е много некомфортно.
Нашата бебка беше от пьрвия месец е в гащеризонче което баба и и подари от памучно кадифе с памучна вата. Много и харесваше.
А пеленката и беше подарьк леля и от фирма "Яки". Пеленката е плетена с много красиви релефни картинки и е ватирана(отгоре е вьлнена, а вьтре с памучна вата). Адски практична. като стане по голямо детето почва да си играе с релефните картинки.
Тази фирма Яки има и много качествени комплекти за спане които бебка сьщо носи с удоволствие и за разлика от останалите не се кьсат и разшиват.
Намерих и адреса в интернет
Янка Лазарова - Яки    
Производство на бебешки дрехи.
адрес: 1574 София,  бул. Цар Освободител No.25 ет.6 ап. 18, тел.: +359 2 9434084, факс: +359 2 9443224

# 22
  • Мнения: 370
Аз след два месеца разглеждане на глупавите комплекти, накрая си направих мое си комплектче с боди, ританки и една камизолка. Накарах мама да ми направи олекотена завивка (тънка като памучно одеалце) за бебка, че нещо не ми харесаха тези по магазините, и с тях си я изписах.. Всичко си ползвах до последно, ританките чак вчера ги прибрах "за следващото", а одеалцето ми е най- любимата и вещ. В твоя случай- мартенско бебе- май наистина най- добре ще е торбата...

# 23
  • Мнения: 712
Аз също използвах такъв комплект. Не му знам марката, защото от суеверие не купих нищо преди да се роди бебо. Направих един дълъг списък с необходими неща и го оставих на майка ми. Не бях особено очарована от избора й, но поне беше семпло, както го поисках. Имаше гащеризонче, палтенце, шапка, пелена-одеялце, ръкавички и възглавничка, всичко от някаква плюшена материя. Половината неща бяха малки още от началото и изобщо не съм ги използвала.

# 24
  • Мнения: 1 722
Днес направих обиколка по магазините и много ми хареса едно памучно комплектче от 7 части: камизолка, ританки, гащи, потник, гащеризонче, шапка и ръкавички за 12 лв на асеновградска фирма, без никакви хлинтифлюшки и панделки, само с нещо избродирано отпред + одеялце-торба с копченца тик-так - българско за 15 лв. или испанско за 34 лв. Как мислите добър ли е избора?

# 25
Цитат на: Anita_79
Днес направих обиколка по магазините и много ми хареса едно памучно комплектче от 7 части: камизолка, ританки, гащи, потник, гащеризонче, шапка и ръкавички за 12 лв на асеновградска фирма, без никакви хлинтифлюшки и панделки, само с нещо избродирано отпред + одеялце-торба с копченца тик-так - българско за 15 лв. или испанско за 34 лв. Как мислите добър ли е избора?


Ами добър ми се струва. И аз имам такова испанско одеялце с цип и копчета. Ама се чудя, в този комплект, дето го описа, защо са ти и потник и камизолка - и двете ли се обличат, а също и гащеризонче и ританки - не се ли обува само гащеризончето. Confused:  Може да ви се стори тъп въпроса Sad , ама аз да попитам

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Купила съм един страхотен комплект на "АЛБИМИНИ", в който има страшно много (и надявам се) полезни дрешки, хавлийка за баня и пелена - всичко на прословутите жирафчета  WinkСтруваше 69 лв.
Естествено, няма да му облека всичките неща  Wink , ами ще си ги ползвам.
Имам и космонавтче и одеалце.
Според мен с космонавтчето ще си изглежда най - добре, като голямо човече.
Аз, лично, не харесвам повиването на бебето в пелена като безпомощно вързопче
Испанско одеалце има в "Бебе маркет" в кв. Иван Вазов, в "Малечко" на ул.Дойран, в Борово има порт - бебе, с ръкавчета и надолу с цип, като спално чувалче, ама външно  - около 50 лв. беше.

# 27
  • Мнения: 2 529
Цитат на: marry_72
Ама се чудя, в този комплект, дето го описа, защо са ти и потник и камизолка - и двете ли се обличат, а също и гащеризонче и ританки - не се ли обува само гащеризончето. Confused:  Може да ви се стори тъп въпроса Sad , ама аз да попитам


Не ти е тъп въпросът, ами си е съвсем логичен. Като мама с опит, събрала безброй дрешки и аксесоари (сега подарявам редовно на домовете за деца и на нуждаещи се мами) ще ти кажа какво аз намирам за най-практично при облеклото на новороденото и по-голямото дете:
Потник и гащи не съм ползвала досега. Камизолка и ританки слагах в началото и отгоре памучни жилетчици, защото почти всички гащеризончета му бяха големи в първите дни. Мисля, че най-удобно е боди с дълъг/къс ръкав (за зимните новородени - дълъг), чорапки, отгоре плътно гащеризонче. За навън вече както искате отгоре - космонавти, одеала, пелени, зимни чувалчета с ръкави и т.н., шапка, ръкавички, та ако искате и шалче, но никога през устата...
Комплекти от 2 части като панталонки с пуловерчета и якенца са за малко по-големите бебета според мен.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: iva 76
Може ли някой да ми каже откъде мога да намеря испанско одеалце с цип или копчета?


 На кръстовището на Стамболийски и Опълченска (на Стамболийски от лявата страна на улицата преди светофара като идваш от църквата Св. Неделя ) има един магазин за легла, матраци и одеала. Там ги има и са много хубави. Ние обаче взехме плюшено с памучна вата - българско, което ми свърши чудесна работа.

Общи условия

Активация на акаунт