Защо стигнахме до пневмония, нали ползваме хомеопатия...?

  • 12 157
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 425
Никой,никого,не е убидил конкретно.Всеки е писал мнение по въпроса,а според мен да дадеш на детето си нещо,което господ знае какво има вътре си е чист експеримент.Така мисля аз, никого не съм искала да убиждам Naughty Naughty NaughtyНито пък да споря точно за хомеопатията................ smile3528

# 31
  • Мнения: 1 063
Веднъж и аз заведох детето си на хомеопат,като цяло останах очарована от вниманието, което ни беше оказано, но така и не разбрах дали има или няма ефект,поради простата причина, че не мога да си позволя да купувам лекарства всяка седмица/бяха ни изписани около 5-6,които се пиеха три или четири пъти на ден,други веднъж в седмицата, но тези, които се пиеха ежедневно стигаха за около седмица/.Мисълта ми беше, че хомеопата тогава ми каза, че никой добър такъв няма да лекува пневмония, просто за нея са нужни АБ, а сега някои от постингите ме объркаха??? Последно може или не!

# 32
  • в баира
  • Мнения: 861
за Бога спрете с тази хомеопатия с нея може да се лекува единствено банални настинки,които със същия успех биха преминали и без нея,за всичко друго си има специалисти но не хомеопати.Това е мое мнение не задължавам никого
Това е и моето мнение. Напълно подкрепям! Peace

# 33
  • Мнения: 3 506
Berina, ако аз ти кажа, че експериментираш с детето си, сигурно и ти ще се обидиш. Не казвам, че си го направила нарочно (пък и не си само ти), но все пак трябва да внимаваме какво пишем и как го пишем. Понякога "отсреща" седи някой като мен, дето цяла седмица си зарязва децата ревящи на градина, и такива реплики не му понасят. Още повече, че има начини нещата да се кажат, без да се засягат инакомислещите.

Iva.M, има едни хомеопати, казват се класически, те дават само по едно лекарство. Другите, на които си попаднала, се опитват да правят някаква комбинация между идеите на традиционната медицина и лекарствата на хомеопатията, което е странно.

Права си, че е скъпа хомеопатията, 40-50 лв е прегледът при класически хомеопат + 2-3 лева лекарството. Чудя се обаче колко излиза следното стандартно лечение като цена: средно скъп антибиотик + 2 вида сироп за кашлица + антипиретик + витамини. Може и над 50 лв. да дойде май.

И още нещо. Вирусната пневмония НЕ се лекува с антибиотик. Затова и често се дават 1-2-3-n антибиотика при такава пневмония. Идеята е да убиват бактериите, които евентуално се завъждат покрай вирусите. Изводите си ги прави сама.

# 34
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
за Бога спрете с тази хомеопатия с нея може да се лекува единствено банални настинки,които със същия успех биха преминали и без нея,за всичко друго си има специалисти но не хомеопати.Това е мое мнение не задължавам никого
Това е и моето мнение. Напълно подкрепям! Peace
Абсолютно вярно. Подкрепям напълно. Peace

# 35
  • Мнения: 816
Никой,никого,не е убидил конкретно.Всеки е писал мнение по въпроса,а според мен да дадеш на детето си нещо,което господ знае какво има вътре си е чист експеримент.Така мисля аз, никого не съм искала да убиждам Naughty Naughty NaughtyНито пък да споря точно за хомеопатията................ smile3528

Миличка, а ти да не би да знаеш 100% какво има в капките за нос, за уши, в АБ, и в още милиони лек. ср.??? Shocked
Струва ми се, че е много наивно да се доверяваме на 100% на листовките и "съдържание", а да не би да ти говори нещо метилпреднизолон, ксилометазолин, ибопрофен и т.н. и т.н. ? - не, просто сме свикнали вече с тези наименования, но от там на татък точно каква е химията в тях - и понятие си нямаме, не е ли така?
Хомеопатичните лек. ср. се знае какво има в тях. Приготвят се от разтения, животински продукти,  и минерали.
И за какво изобщо се борим?
Моето мнение е следното:
човек без да боледува не може да живее - просто невъзможно. Болестите идват и си отиват. Един бронхит, преврънал се в пневмония не означава, че ще се мре. Нищо подобно.  Много пъти болестта слиза  на по-дълбоки нива ( в случая бронхи-дробове) точно поради причина -  подтискане с алопатични лек. като температуропонижаващи, АБ, кортикостероидни.
Ако продължаваме за всяка настинка ( макар че такова болест няма) да даваме лекарства, каквито и да било - то след десетина години организмът ни ще е почти изцяло преврънал се в една ходеща химия,  хранеща се с полуфабрикатните "майлки тайни" и не знам си още какво. Болестите ще са напълно хронифицирани и нелечими.
А ето и отговор на въпросът :
Защо стигнахме до пневмония, нали ползваме хомеопатия...? - на мен всичко това ми прилича на една неправилно поставена картина, в следствие на което се е стигнало до доказване на лекарството.
В случая нищо не си можела да нбаправиш. Даването на погрешното лек. и то във високи потенции води точно до това.
Не искам да ти казвам да си смените хомеопата, но е добре още един път а обсъдиш случая с него. И да видиш как той ще ти отговори.
Още един път искам да кажа, че човешкия живот е немислим без болестите. Постоянно се произвеждат купища нови лек. , ваксини и тем подобни, в следствие на което се променят микрострукторите на бацилите, вирусите и тем подобни и така порочния кръг. И ние си се тъпчим, и тъпчим и надяваме, а болестите стават все по-гадни и гадни.  И ако това не е експеримент на фармацевтичните компании - здраве му кажи.
Единствения начин да засилими имунитета си е да се борим с болестите, като не ги лекуваме с лек.ср. !
Желая ви по-добро здраве.

# 36
  • Мнения: 7 106
Невди, сега виждам темата ти, и стискам палци Мити да се оправи и възстанови бързо !!!
 Hug

# 37
  • Мнения: 3 506
Doroteia, както сама казваш, човек понякога боледува. Понякога даден вирус причинява бронхит, друг път - пневмония, а при някои - само хрема. Понякога към едно заболяване се наслагва второ. Не е задължително да е грешно лечение. Поне така си мисля аз, де  newsm78

# 38
  • Мнения: 4 392
Веднъж и аз заведох детето си на хомеопат,като цяло останах очарована от вниманието, което ни беше оказано, но така и не разбрах дали има или няма ефект,поради простата причина, че не мога да си позволя да купувам лекарства всяка седмица/бяха ни изписани около 5-6,които се пиеха три или четири пъти на ден,други веднъж в седмицата, но тези, които се пиеха ежедневно стигаха за около седмица/.Мисълта ми беше, че хомеопата тогава ми каза, че никой добър такъв няма да лекува пневмония, просто за нея са нужни АБ, а сега някои от постингите ме объркаха??? Последно може или не!

Това е боаронски тип лечение.
Аз лично в постингите си говоря само за класическа хомеопатия.
Днес бяхме при хомеопатичката ни за проследяване и излолзвах случая да я попитам дали се лекува вирусна пневмония с хомеопатия.
Отговорът: Да, лекува се!
За съжаление бяхме вече на вратата и не можах да я разпитам за подробности.
Глупаво е да се използва случая, за да се плюе по хомеопатията(класическата Wink) като наука.
Nevdi , доколкото разбирам, сте прекъснали хомеопатичното лечение и сте минали на традиционно.
В такъв случай какъв точно е въпросът?
Защото на този> Защо се разболяваме, като сме на хомеопатия вече многократно беше отговорено...
Винаги има един момент, в който си на кръстопът и не знаеш какво да правиш... Именно тогава трябва да се вземе правилното решение... Но какво ще е то, е друг въпрос.  Blush

# 39
  • Мнения: 4 392
дано да няма други усложнили се дечица,след експериментите на майките им............ newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

berina , моля те! Stop
За мен обратното, т.е. да натъпча детето с една шепа лекарства, включително и 2-3 вида АБ, е експеримент! Wink
И пак> Въпрос на личен избор е!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
............. според мен да дадеш на детето си нещо,което господ знае какво има вътре си е чист експеримент.................

А откъде си сигурна в съдържанието на традиционните лекарства и добре ли ти е известно действието на всичките им съставки?

И да, много е дразнещо и обидно отношението към предпочелите хомеопатията. Достатъчно здравомислещ и разумен човек съм, от халюцинации не страдам и не се поддавам на внушения - факт е, че и пневмония, и гнойна ангина излекувахме с хомеопатия - да обявя ли за безотговорни тези, които сменят по 3 антибиотика и не смеят да пробват с хомеопатия? Излишно е споделеният резултат от лечението да бъде придружен от емоиткони на стрелящи или погнусени от "безотговорните експериментаторки", на които вятър и мъгла им е в главата и се чудят каква дивотия да приложат на децата си.   Бъдете по-толерантни и приемете, че има и друга истина.

# 41
  • Мнения: 46 510
Бързо оздравяване, дано не се повтаря  Hug


............. според мен да дадеш на детето си нещо,което господ знае какво има вътре си е чист експеримент.................

А откъде си сигурна в съдържанието на традиционните лекарства и добре ли ти е известно действието на всичките им съставки? ...

Традиционните са минали през определен контрол и отговарят на някакви норми, за хомеопатичните не знам, не съм запозната, но едва ли ...

# 42
  • Мнения: 3 663
нев, сега разбирам, че митето се е влошил Sad
пращаме здравословни целувки с таня и бързо да оздравява!!!  Hug

# 43
  • Мнения: 4 392
Хомеопатичните лекарства не се забъркват от някакви шарлатани.
Понеже някои питаха какво има вътре:  Ще отговоря с цитат на една  майка от форума > Общо взето гола вода! hahaha
Проблемът не е в лекарствата, а в лекарите, мисля!
Докато в традиционната медицина е и в лекарствата, и в лекарите, май. newsm78
А, да , ето един линк>http://helios-homeopharm.hit.bg/#a

# 44
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Nevdi
Цитат
Е, мили мами, лекуващи децата и себе си с хомеопатия, кажете къде сбърках...

 - Първо един въпрос: Джи-пито и хомеопата едно и също лице ли са?
 - Ако е така,
 1-во едно нормално джи-пи не би пропуснало пневмония, пък била тя и вирусна.
 
  2-ро -  какво хомеопатично л-во ви е предписано? - Дали не е било предписано само по един - и то само физически симптом - Висока температура???
 - и ако да, то само е Потиснало Температурата, без да лекува причината...!

 Чакам отговора ви?

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 16:07 от Aleksander

Общи условия

Активация на акаунт