кога, какво да давам

  • 915
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 186
Здравейте отново на всички от мен Stuck Out Tongue
От една седмица вече от кухнята ни дават и манджа-готвено.... отделно ни дават и супа и десерт....и сега идва питанката newsm78 newsm78 newsm78....кажете ми кога какво да давам защото се обърках с толкова ядене #Crazy
Например сега за обяд ядем половин супа със сухарче и половин пюре(като пюрето го редувам през ден-месно и зеленчуково) и въпросът е кога да давам манджата като на обед ядем пюрето и супата....много искам детеце да яде от всичко и затова ви питам как да съчетая и трите за деня-кога,кое да дам newsm78
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 7 019
Когато започнахме с кухнята давах: за обяд манджичката със сухарче, след обед-кремчето, вечер супата със сухарче. В събота и неделя хапваше пюрета, а вечер кисело мляко с бисквити и банан или ябълка.

# 2
  • Мнения: 1 186
Когато започнахме с кухнята давах: за обяд манджичката със сухарче, след обед-кремчето, вечер супата със сухарче. В събота и неделя хапваше пюрета, а вечер кисело мляко с бисквити и банан или ябълка.
На мен педито ми каза че задалжително трябвало детето да ядяло на обед супа с пюре....доста странно ми стана това разсъждение и затова сега така съм объркана #Crazy
От една седмица започнах да давам 1 ден супа и пюре....1 ден само супа....така става ли newsm78

# 3
  • Мнения: 2 103
Когато започнахме с кухнята давах: за обяд манджичката със сухарче, след обед-кремчето, вечер супата със сухарче. В събота и неделя хапваше пюрета, а вечер кисело мляко с бисквити и банан или ябълка.
и аз давах по същия начин
Може  всякак-важното детето да е нахранено и доволно!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 019
Oт момента, в който по препоръка на педито захраних на 40-ят ден и последвалите проблеми от това захранване, повече не съм се допитвала до нея относно захранването на малкият.

# 5
  • Мнения: 7 803
и за какво е това пюре, като има готвено  Crazy аз бих спряла пюрето в дните, в които има манджа

# 6
  • Мнения: 3 042
Давай манджата на обяд, десерта след обяд. Супата може да даваш вечер, но след това детето да си изпие и АМ. Ако не иска така вечер давай само мляко.

# 7
  • Мнения: 1 186
Благодаря ви много за отговорите  bouquet
Само да ви питам..... Embarassed...сега трябва ли малко по малко да започвам да давам манджите или направо порцията колкото трябва да си изяде newsm78

# 8
  • Мнения: 202
Аз давам 50 мл супа и второто от кухнята на обяд,десерта следобяд,останалото от супата или хвърлям засега или давам към 20.00 часа,а в 21.00 пием АМ и заспиваме.

# 9
  • Мнения: 36
Аз давам манджата на обяд,десерта за следобедна закуска, а супата със сухарче и малко обезсолено сирене ако е постна за вечеря-давам по колкото изяде,не както когато съм захранвала по 1-2 лъжички.Принципно можеш да даваш всякак стига детето да е сито и доволно Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 404
Аз давам манджата на обяд, супата вечер с 1 сухар, ако е много рядка. Десерта обикновено е някакъв оцветен крем и не го давам. Следобедната закуска е моя грижа. Пие и по 2 пъти мляко на денонощие.

# 11
  • Мнения: 3 042
Само да ви питам..... Embarassed...сега трябва ли малко по малко да започвам да давам манджите или направо порцията колкото трябва да си изяде newsm78

Аз и от кухнята съм захранвала постепенно, както и с всички останали нови храни преди това.

# 12
  • Мнения: 2 498
Аз мисля, че не би трябвало да захранваш с манджата....направо си замествай храненето....

А и вие вече сте на възраст, на която мисля, че трябва  вече да имате и вечеря, а преди лягане млякото....манджата на обяд, а супата т.к. е по-лека храна за вечеря....

# 13
50-60 мл супа преди пюрето (манджата) на обяд. Супата е за подобряване на храносмилането, а не за наяждане. Поне аз така правя

# 14
  • Мнения: 1 259
Супата я давам за закуска на следващия ден,ястието на обяд,десерта следобяд и вечер АМ. Събота и неделя или аз готвя,или  купувам пюрета.Между храненията давам  сок или плодово пюре.

Общи условия

Активация на акаунт