Давате ли чая HIPP?

  • 1 206
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Привет на всички!
Като стана дума днес за подсладенаа вода имам една голяма питънка към вас Маминки. Моето бебче още от началото е на чая HIPP за колики. Бече сме на 5 месеца и когато и дам чста преварена вода /досега не съм правила подсладена/ и се мръщи та дори не иска да я пие. За сметка на това много обича чайчетата и ги поглъща с удоволствие. Копувах и от тези дето са след 1-вата седмица бронхиален, успокояващ и само с лайка, като ги редувам. Чудя се дали от толкова билки няма да и стане нещо и как да я отказвам. Когато питах лекарката ни каза, че няма нищо страшно даже било препоръчително да се пие лайка вместо вода до 1 годинка, но всеки ден ли........ newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 7 803
увеличавай по-малко водата за сметка на чая, може и да се излъже така. не мисля че чак Трябва да се пие лайка

# 2
  • Мнения: 27 524
Не, против съм даването на всякакви течности, освен чиста вода и фрешове. А пък разтворими чайове  Naughty И то бронхиални  Shocked По-добре да я отучиш  Peace

# 3
  • Мнения: 5 103
Не, против съм даването на всякакви течности, освен чиста вода и фрешове. А пък разтворими чайове  Naughty И то бронхиални  Shocked По-добре да я отучиш  Peace
Слушайте Блонди и няма да згрешите Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Слушайте Блонди и няма да згрешите Peace

Леле, почувствах се като учителка-страшилище по математика  Joy

Мерси, Мимка, за милите думи. Всяка майка трябва да пита и да пресява инфото и да слуша най-вече собствения си инстинкт  Peace

# 5
  • Мнения: 22
Знам, че има нещо нередно в цялата тази история и мисля да я поизмъча тези дни само на чиста вода .... и така докато я поизмъча да не взема да я обезводня или.... Outta Joint
А за фрешове май ни е малко рано то аз дори със сокчета още не съм я захранила само чай/мръсна дума  Laughing/, мляко и сега от 2 седмици давам каша.Мерси за компетентните отговори сега ще пристъпя към действие. А това за лайката нещо да сте чували? newsm78

# 6
  • Мнения: 27 524
Виж, не е лошо да даваш чаййчета, щом искаш, но нека не са САМО чайчета. Лайката е хубава, давай я вечер, има успокояващо и приспивно действие. Отделен е въпросът колко полезни неща са останали в една гранулирана лайка, ама карай. Но нека пие и чиста вода. Бронхиален недей да даваш без нужда  Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 3 499
На малката съм давала, ама много рядко, само като я боли коремчето и е неспокойна по време на сън.

# 9
  • Мнения: 4 399
Аз пък съм чела че лайката при бебетата се води като лекарство и не е хубаво да се дава без нужда.

# 10
  • Мнения: 6 164
Лайката е билка, понякога билките са по-страшни и от хапчета, ако се злоупотребява!

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давала съм този против колики, от както направи 6 месеца давам плодовите на Хип и Бебевита с цел да не се обезводни понеже вода не близва. И до ден днешен си давам само тези чайове основно, разнообразявам със сокове, айрян, компот и т.н, но всекидневно изпива по 300мл. плодов чай от горе изброените марки  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 461
увеличавай по-малко водата за сметка на чая, може и да се излъже така. не мисля че чак Трябва да се пие лайка
Мисля че постоянното даване на чайчета не  е желателно. Wink

# 13
  • Мнения: 7 803
аз какво съм написала според теб  Shocked

# 14
  • Мнения: 171
Ако толкова оби4а лайка, пробвай да и дадеш 4ай лайка от пакет4е (не гранулиран) без захар и съм по4ти сигурна, 4е няма да го пие. И при нас имаше пристрастяване към 4ая Хип, оба4е по4нах постепенно да намалявам коли4еството, давала съм дори само по едно гранул4е в шишето и накрая го спрях напълно - няма страшно да се обезводни!! Сега в студеното давам понякога 4ай от шипка без захар и й харесва  Party

Общи условия

Активация на акаунт