Има ли мами от Норвегия

  • 39 666
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 250
Добро утро! Лек и спорен ден на всички. Ако някой энае моля,да ми каже какво се носи при раждане?

# 46
  • Мнения: 250
Эдравейте пак.Кажете ми моля има ли някакви иэисквания эапътуване в самолет след ато ще бъда бременна в 8месец? Чао

# 47
  • Мнения: 875
здравейте и от мен!

дани, за пътуването със самолет, аз навремето питах в  usit и от там ми казаха, че различните компании имат различни изисквания. като цяло повечето не позволяват на бременни след 8мия месец да летят, но всеки случай е индивидуален. обърни се към някоя агенция и ще ти кажат.

иначе при мен нищо ново. влязох в 35та седмица и като се замислих колко малко време ми остава, ми се сви всичко  Confused  от друга страна нямам търпение!

хубави дни на всички ви!!!

# 48
  • Мнения: 250
Добро утро,на всички.Пожелавам ви лека и спорна седмица.

# 49
zdravejte mami ot norvegiq. Parvo se izvinqvam che pisha na latinica, no v tukashnata biblioteka nqma krodor.Zasega sam gost,zashtoto veche edin mesec nemoga da se registriram,neshto se zapava sisitemata,no nqmah tarpenie da se zapoznaem i zatova pisha s tozi status. Ta, az ziveq v Stavanger, ot okolo godina sam tuk, omazena sam za sarbin i v momenta si chakam dokumentite.Predi tova sam uchila polovin godina v Harstad,kadeto se i zapoznahme s sapruga mi.I taka v proces na chakane,ne rabotq,ucha ezika samostoqtelno,nqmam nikakvi priqteli i tolkova mi e skuchno, che ponqkoga ne se izdarza.Inache grada mi haresva, no kato nqma s kogo da pomitkash po centara, charat malko se gubi.Vse oshte ne sam mama, no rabotim stabilno po vaprosa veche 7 meseca, no bez uspeh.Nadqvam se sred vas da otkriq hora,s koito da si babrim i obmenqme info, kakto i skoro da uspeq da se spravq s tazi registraciq.  Hug

# 50
  • Мнения: 250
Эдравей,много се радвам че ще си пишем.Аэ съм омъжена от 10години и имам 1дете,чакам второ.Скоро ще ходя в Нр.

# 51
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Zdravejte,registrirah se nakraq Simple Smile.Momicheta,sazalqvamGno shte pisha na latinica,zashtoto polzvam mobilniq si tel. i kirilicata e misiq nevazmozna.nadqvam se da ne razsardq mnogo moderatorite.Ta kak ste dnes.Tuk pri nas duha silen vqtar i e mnogo mrachno,poslednite din vali chesto gradushka,no snqg ne se ochakva skoro.Horata sa veche v koledno nastroenie,kupuvat okrasi i podaraci,a az neshto nemoga da og usetq oshta.Saprugat mi kato sarbin praznuva Koleda na 6 Qnuari i malko trqbva da og ponatisna za vaodushevlenie.Tova shte e i parvata mi Koleda bez semejstvoto i samo kato se setq mi se nalivat ochite.
Kazete vie mili momicheta,pravite li veche podgotovki,a tezi koito po-dalgo ziveete tuk,vkljuchvate li i nqkoi norvezki tradicii i osobennosti v praznika ili og karate po balgarski?
Daniela,kade v Norvegiq shte hodish?
  bouquet

# 52
  • Мнения: 382
Привет момичета! Нямаше ме няколко дни и вие много сте се развихрили smile3521 Браво.  
Добре дошла сред нас
bob4enkata ,тук ще намериш приятели.
Успешен ден на всички

# 53
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Привет момичета! Нямаше ме няколко дни и вие много сте се развихрили smile3521 Браво.  
Добре дошла сред нас
bob4enkata ,тук ще намериш приятели.
Успешен ден на всички


nadqvam se da e taka Simple Smile.Tova mi lipsva naj-mnogo tuk...

# 54
  • Мнения: 72
Здравейте момичета,
bob4enkata добре дошла напълно те разбирам и аз се чувствах странно и малко самотна в началото тук, без приятели. Но след време ще се почувстваш добре, особенно сега по празниците Simple Smile). Всичко е толкова красиво украсено с коледни висулки и всеки се е забързал да купува коледни подараци . Миналата коледа празнувах тук , много ми хареса бяхме заедно сас семействоро на мъжа ми . Традициите им са почти същите като в БГ но тук се яде страшно много месо по коледа Simple Smile правят едни специални коледни ребра и един специален ..нещо като салам Simple Smile има и страшно много сладки неща на коледната трапеза . Всеки има коледна елха Simple Smile и наистина много окрасяват домовете си и няма начин да не усетиш едно такова коледно чувство . Тази година обаче ще празнуваме в Бг с моите родители, мъжът ми сам предложи - той толкова много харесва България.Много се радвам за което. Но разбира се ще празнуваме и тук с неговите родители уикенда преди да патуваме до БГ и скоро ще трябва да пазаруваме подараците .
Момичета вие къде ще празнувате, ще има ли такива които ше пътуват до Бг за празниците Simple Smile ???

# 55
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здравейте моми4ета,как я карате. Днес с мьжо си купухме елхи4ка,но изкуствена.имаме си див котарак в ка6ти и просто не ми се мисли за истинска. опитах това месо,оби4айното за коледа тук;ами какво да ви кажа,меко казано е узасно.Незнам каква подправка му слагат,но не се яде  Sick. Ина4е мисля да му вратна едно агне6ко бут4е за трапезата на 25ти. Как сте се подготвили вие?   bouquet

# 56
  • Мнения: 72
Хей момичета къде се загубихте, не пишете  Hug
bob4enka здравей за съжаление  разтоянието между Stavanger и Gjøvik е голямо ина4е бихме се срешнали и на живо . И аз тук няма с кой да си говоря на български, с мъжа ми първоначално си говорехме на английски сега започнахме и на норвежки, а понякога когато той има свободно време го уча на българси купили сме 2 добри учебника но са  английско-български и той от там учи български .
 Момичета срешнали ли сте някаде в интернет онлайн речник българо-норвежки. Аз доста търсих но не можах да намеря. Усях да си купя само един малак разговорник лятото от София а тук в Норвегия не сам срещала по книжарниците и използвам Английско-Норвежки.
Приятна вечер на всички и пишете  newsm51

# 57
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
zdravejte momichheta.Petq, otnosno rechnika,probvala li si da potarsish v mestnata biblioteka.Az tuk namerih balgaro-norvezki rechnik,da ze i knigi na balgarski.Ako nqma sas sigurnost mozesh da porachash,dostavqt im gi ot Oslo ili po-golemite gradove nablizo.Imache az ucha norvezki sama obache e kofti che nqma s kogo da og opraznqvam.Mazat mi e sarbin i ne govori dobre vapreki che e ot 5 godini tuk,a i az neiskam da og ucha greshno ot nego.
Nqkoj ima li si predstava dali sled 01.01.07 moga vednaga da otida do policiqta za razreshenie za rabota ili parvo trqbva da smenqm pasport.Mnogo me valnuva tozi vapros,a izobshto ne sam naqsno.
Pozdrav do vsichki vas   bouquet

# 58
  • Мнения: 382
Привет момичета.Нямаше ме цяла седмица,защото ме хвана мигрената и не можех да си вдигна главата от леглото.Аз преди да дойдем да живеем в Норвегия съм карала две коледи тук на гости.Тия кокаляци дето ги готвят за коледа са ужасни,нямят никакъв
 
 вкус.Пък и тия наденици............Да ме прощават  ама аз като им направих чушки е боб се изтрепаха да ядът.bob4enka ,мъжа ти има ли постоянна виза?Пък и знам,че има изпит по норвежки за да те допуснат на работа,каквато и да е. Приятни почивни дни на всички и много усмивки.

# 59
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
da,toj e s bosetilatelse ili kakto tam se pishe,koeto e postoqnna viza ik sled dve godini shte kandidatstva za grazdanstvo.Ne sam sigurna za izpita po norvezki zashtoto kogato bqh tuk prez 200t sas studentska viza,togava mi dadoha arbeidstilatelse bez problem.Samo deto Harstad e malak i tam nqmashe vakantni mesta.A i na mazat mi nikoj ne mi e iskal izpit.Stiga da govorish ezika vsichko e ok.

Общи условия

Активация на акаунт