Как намирате време

  • 2 218
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 348
На 30 год. съм и имам 12 годишен син. Вече е в 6 клас и изобщо не е добър ученик. От 10 години живеем сами / разведох се още когато беше на 3 месеца/ и ми се налага да работя много, за да ни стигат поне за нещо парите. Нямам почти никакво време което да отделям само на него и понякога той се сърди. Вие как се оправяте?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз съм на 31 и имам 2,5 годишна дъщеря. Също работя много. За да мога да я вземам от градина си тръгвам от работа в 5, но понякога следващите 3 часа на свалям телефона от ухото си  Sick най-редовно я слагам да спи в 9 и продължавам да работя по нощите.

За това пък уйкендите са нейни. Излежаваме се, закусваме дълго, излизаме или мързелуваме.

Мисля, че се справям откъм внимание. А и имам няколко приятели+баща й+баба й и понякога дядо й, които с радост се занимават с нея - четат й, учат я на разни неща и я глезят.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 348
Да можеш да си планираш работата според ангажиментите на детето е прекрасно. Аз нямам много тази възможност, но криво - лява се справям. Обаче е редно да отделяме време и за себе си. Защото някой ден децата започват свой живот и тогава..... Моя син вече си има собствени планове и очаква да съобразявам своето свободно време с неговото.

# 3
  • Мнения: X
Ами честно казано мислех да пускам и аз такава тема. Още сме малки но с гледането, домакинство, работа щото се налага просто и купа допълнителни задачки, които се струпват непрекъснато /направо имам чувството, че робувам на дома си, вместо той на мен/........ разкъсала съм се на 100, майка ми почива на 14 дни 2 дни и не ми се ще да й отнема нейната почивка за да си лежа аз...... абе така ще е докато паднем, тва е положението.  Hug

И както викат старите хора - да има работа.  Wink

# 4
  • Мнения: 264
Какво да Ви кажа омръзна ми да се оплаквам, но като сте тръгнали и аз да не се мина.
Моята сладурана е на 6 години, до скоро работех такава работа, че ме виждаше на 2 дни по веднъж. Но нали трябва да се яде, та нямах избор. Накрая започнах да се опасявам, че ще започне да казва мамо на баба си. Не, че има нещо лошо ама си е моето дете. Сега напуснах работа и какво на пазара за работа, а там няма по-голяма заплата от 300 лв. Е как да съчетая и двете неща просто нямам решение Sad

# 5
Как се оправяме?Дадох я на ясла  на 1 и 4м. и прекъснах отпуска си по майчинсто, разведохме се когато бе на 1 г.Излизам в 5 за да я взема, събота и неделя сме си заедно.Има една жена която идва когато се наложи да изляза, но основно разчитам на майка ми и баба ми .Просто няма на кого друг. С другата рода отношенията са отдавна са замразени ,но не ми пука.Прежалих ги простаците.Ама за елементарни хора какво да съжаляваш?!Никак не ми е лесно, изпадам и аз като всеки човек понякога в отчаяние нямаме си баща да ни глези и гледа, да ни угажда и разхожда, но такъв е живота ,по-добре сама отколкото зле придружена.Заради баща и и проблемите покрай не го не можех да се отдам пълноценно на детето си ,но сега е вече друго, чувствам се различно и най -вече по-спокойна и уравновесена.Не се предавайте майчета за нищо на света!!!!!!! Naughty newsm10

# 6
  • Мнения: 351
Здравейте,
и аз дадох Ния на ясла малка, но тя взе ,че се адаптира бързо и нямах проблем. Лошото е ,че си тръгвам от работа в 17.30 и мога ДА Я ВЗЕМА ЧАК КЪМ 18.00ч. Лелите не винаги са в добро настроение, когато отивам да си я прибирам, но няма как. И аз като другите майки и отделям цялото си свободно време и мисля ,че компенсирам за през седмицата. Все си мисля, че като порасне и стане по-самостоятелна ще е по-лесно, но четейки другите постинги- явно винаги няма да ми достига време. Мисля, че те разбират, че ги обичаме и правим всичко по силите си,за да са щастливи.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 348
Време наистина никога няма да достига. Това човек да може да се прибере от работа в 18 часа си е приказка. Аз с задръстванията и транспорта преди 7 не мога да стигна. А като си стигна в къщи на детето тъкмо са му започнали сериалите за гледане. Майка ми не е много по помагането и я използвам за детегледачка в краен случай. А по въпроса с отсрещната рода - не знам изобщо живи ли са. Не съм чувала бившия си от 8 години.

# 8
  • Мнения: 473
Aз дадох моя син на 10м. на ясла и се върнах на работа.Сега е на градина ве4ер като се пребера от работа имам доста зада4ки готвене, 4истене,пране да го изкъпа и да го нахрана после ляга и аз с него заспивам.Ве4ерта ми минава като 5 минути,но за сметка на това събота и неделя спим до късно после излизаме ходиме на сладкарница на разходка.2 дена в които сме заедно и се забавляваме. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Ми трудно се справям....Вечер свършвам вършеенето към 1.30 и тогава поглеждам вестник или книга за половин час...Научила съм се да спя по 4-5 часа и така....За сега работя на държавна работа...която не е кой знае колко платена, но пък имам повече свободно време. По-скоро мога да си взимам работата за вкъщи и нощите са мои. Дребната от месец е на градина, кога ходи кога е болна. Майка ми помага основно. Така и в събота мога да излезна за някой час да се видя с пирятели. Опозицията не е от София и уговорката е веднъж месечно за един уикенд да ходи при тях и тогава също мога да глътна въздух. Та в този ред на мисли стана 16 ч. и понеже мога да си тръгна - отивам да си прибирам дребната от градина, че пътя до в къщи е един час с "адския" транспорт!
Опитвам се да си потърся и по-добре платена работа....ма май закъснях откъм годинки - никой не е приритал за жена около 40-те с малко дете...но ще се оправим!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 863
АМИ МНОГО МЕ Е СРАМ.. ама аз имам време за всичко за сега... още не работя, гледаме се малката в къщи, за 6-7 месеца разучих фотошопа и той ми е главното хоби сега... значи съм ултра свободна ще се окаже....тя е голямо злато, игаре си, стои си покрай мен, два пъти на ден се разхождаме, другото време аз си работя на компа
...иначе сам сама си я гледам на никой не я оставям, то не че тя иска да остане някъде другаде де Mr. Green
Не отделям много време на домакински задължения- само най-необходимото...и гледам да съм добре.. това ми е основната грижа- аз като съм добре и дечковци са супер- аз нервна и те така... затова РЕЛАКС Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 6 315
Ами намирам  newsm78. Работя и аз и вечер към 6:30 се прибирам. От там насетне се занимавам с детето докато заспи. Готвя предимно през уикенда, а през седмицата някакви бързи нещица и заедно ги творим. Чистя пак през уикенда основно, а през седмицата пускам прахосмукачка като малкото пак с мен - връчвам му една четка и заедно чистим. Гледам да му отделям цялото си свободно време за да не му липсва нищо.....

# 12
  • София
  • Мнения: 8 348
А това с готвенето е класика. Моя вагабонтин е научен от баба си да яде все различни неща, ама нея я няма да му готви всеки ден. И аз съм минала на разни закусвални и заведения, за да разнообразявам. Виж за това ме е срам, но лекичко. И в домакинстването ме няма, но за това хич не се срамувам. Изобщо не ме влече това домакинската работа.
С прискърбие ще си призная, че хич не съм привърженик на женските задължения и отговорности. Сигурно затова и си карам неомъжена - повторно - вече толкова години

# 13
  • София
  • Мнения: 4 493
Ами не намирам време за нищо - явно аз съм неорганизирана, но установих /когато детето ми беше в детската градина/, че имам нужда от един ден между петък и събота, а сега вече ми трябва и един между неделя и понеделник.
Явно е заради уроците /все пак сме 4 ти клас - сериозна работа/ сега ми трябва още повече време  newsm78
или просто денонощието на майките трябва да е 36 часа, и ако може да ни имунизират за да нямаме нужда от сън - е тогава вече може би ще ми стигне времето  Laughing

# 14
  • Мнения: X
Абе кръц оттук, кръц оттам - аз кръцкам откъм домакинска работа, пък мръсен ми бил пода - айдеее - естествен имунитет. Малко ли навънка ровят в боклуците.  Wink
Ама от почивката си не кръцкам, щото инак се умира.

Общи условия

Активация на акаунт