сливици

  • 1 131
  • 9
  •   1
Отговори
Имам следния проблем-сливиците ми са в ужасно състояние,целите са в кратери и се пълнят с храна при което ми създават лош дъх и боледуване.На 30г съм и се притеснявам да ги махна.Какво ще посъветвате

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Да не се притесняваш  Grinning
Предполагам това ти е предложено от лекар. Моите са махнати на 18 годишна възраст. Не мога да кажа, че оттогава боледувам повече, напротив.
След като ти създават проблеми  / не само ангини, а е възможно и увреждане на сърцето и бъбреците/, няма какво да се чудиш.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да се обърнеш за съвет към подходящия специалист!

# 3
  • Мнения: 468
И аз бях така и ги махнах тази година, през февруари. Много трудно се възстанових, но се "родих" .

# 4
  • Мнения: 3 835
Абе, какво се чудиш, махай ги.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Как така няма да ги махнеш?  Знаеш ли какви увреждания мгат да доведат? Аз от 5-годишна съм без сливици. само дето трябва повечеко да се пазиш след това от настинки. Но това е по-малкото зло от пораженията в ставите, бъбреците, сърцето.

# 6
  • Мнения: 3 456
Абсолютно същия проблем имах като теб и докато се чудех си увредих сърцето- сега имам пролапс, заради когото пък шум на сърцето и постоянна тахикардия. Оперирах ги февруари- 10. 02 и оттогава да чукна на дърво, защото ме е страх да го изрека , но повече не съм имала проблеми, макар че зимата тепърва предстои, а аз тогава по принцип имах проблеми - не през цялото време. Надявам се тази зимата да е първата от няколко години насам, в която да нямам проблеми с гърлото, а миналата да е била последната, в която съм имала.
Моите ги махнаха с лазер, с пълна упойка. Много леко мина операцията, но пък после направих инфекция и пак пих АБ, после вече се оправих, но бавно. Обаче сега не съжалявам

# 7
  • Мнения: 6 461
Ако при прегледа това ти е казано от лекар да ги махнеш и че ще е единственото решение на проблема няма какво да се чудиш.
УСПЕХ

# 8
  • Мнения: 1 428
Моите сливици също ги махнаха преди няколко месеца поради същите причини.На мен ми оказваха влияние върху ставите.Направиха ми едно изследване на антистрептолизиновия титър и като видяха,че е два пъти над нормата и още на другия ден ми ги махнаха с пълна упойка.На теб правили ли са ти такова изследване?

# 9
  • Мнения: 288
Сливиците ми са като твоите- перфорирани.След инжекции с пеницилин се свиха и не ми създаваха проблеми доста време. Но миналата година отново направих гнойна ангина и оттогава все са зачервени.Чувала съм за някакво консервативно лечение чрез локално впръскване на антибиотик и след това имало затишие от 6 месеца до година.Дали е за предпочитане пред операцията, чували ли сте дали е ефективно, някой правил ли го е? Аз само съм чела за това и сега ми се иска да опитам.

Общи условия

Активация на акаунт