Бънджи гащи

  • 1 961
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравейте настоящи и бъдещи мамчета, искам да попитам тези от Вас, които имат опит какво мислят за бебешките бънджи гащи - педито ни каза `да` и за тях и за проходилката, а ортопеда `не` и за двете? И сега сме в дилема! Споделете опита си!

# 1
  • Мнения: 3 611
Според мен няма нужда нито от едното, нито от другото  Grinning Проходилката не помага кой zнае колко на детето да проходи, пък и си трябва място zа нея.
Бънджи_ гащите пък не е сигурно дали детето ще ги хареса (Янис например скачаше 5 мин. най _много и му омръzваше и почваше да се сърди, щото не му се стоеше вътре).

# 2
  • Мнения: 2 849
Не мисля ,че има проблем ,ако не се прекалява .Виктор стои в проходилка два пъти на ден по около 15 минути и в бънджи около 30 минути на ден .Много му харесва .

# 3
  • Мнения: 1 448
Според мен ортопедът е абсолютно прав  Naughty Аз съм и против двете  Stop

# 4
  • в центъра
  • Мнения: 445
Според мен ортопедът е абсолютно прав  Naughty Аз съм и против двете  Stop

 Peace И аз така мисля - детето трябва да се остави да се развива самостоятелно, един вид: когато му дойде времето ...
Ние имаме и бънджи-гащи и проходилка, но не съм използвала нищо!

# 5
  • Мнения: 7 803
Според мен ортопедът е абсолютно прав  Naughty Аз съм и против двете  Stop
Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бънджито го пропуснахме,но проходилка си имаме ей така за разнообразие.

# 7
  • Мнения: 3 478
Не мога да кажа, че съм за или против. Имаме и двете, почти никога не се ползват. Държа ги за разнообразие в критични моменти.

# 8
  • Мнения: 1 555
Имахме и бънджи и проходилка, но определено на вас ви е раничко и за двете ! С бънджито е веселба за детето и околните, но при него е най-ефективното когато детето съзнава какво прави, т.е. съзнателно скача, а това става следкато проходи  Peace , а пък за проходилката синът ми определено не я използва много защото започна да пълзи, иначе го сложих в проходилка в края на 7 месец !

# 9
  • София
  • Мнения: 5 605
Имахме и бънджи и проходилка, но определено на вас ви е раничко и за двете ! С бънджито е веселба за детето и околните, но при него е най-ефективното когато детето съзнава какво прави, т.е. съзнателно скача, а това става следкато проходи  Peace , а пък за проходилката синът ми определено не я използва много защото започна да пълзи, иначе го сложих в проходилка в края на 7 месец !
а на мен в магазините продавачките ми казват, че бънджито е за 4-5 месечни бебета. Истествено, нали трябва да си продават стоката!
май ще ги оставим за по-нататък и само за кризисни моменти

# 10
  • Мнения: 742
Ползвали сме и двете. С бънджито започнахме да подскачаме около 8м. беше голям кеф за 30мин. и доста време го ползвах ме. Проходилка също ползвах доста време, но в момента в които започна да стъпва на пръсти и я прибрах. Беше ми по лесно отглеждането на детето тей като по цял ден бяхме само.

# 11
  • Мнения: 6 164
Имаме проходилка. Бънджито ми е тъпо. С проходилката детето поне изпъва краката и стъпва, поемайки тежестта. Виждала съм дете, което на почти годинка от бънджи само пружинира и като ходи кляка на всяка крачка.

# 12
  • Мнения: 8 917
Проходилка използвахме, бънджи гащи - не.

# 13
  • Мнения: 2 897
Аз съм твърдо против проходилките и съответно нямаме Naughty
Бънджи имаме(подарък е),но бързо му омръзна,стои си прибрано в кутията Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 3 825
И нашата педиатърка каза "не" на проходилката.Бънджи му взехме,но след един месец ентусиазма му се изпари и сега си играе с гащите Mr. Green.

# 15
  • Мнения: 601
   И за двете за по малко време

# 16
  • Мнения: 2 271
Бънджи гащине ползвахме!Отказах се,след като лапето на позната(ползваха бънджи) само подскачаше и не правеше крачки.Проходи едва на 1г и 3м.

# 17
  • варна
  • Мнения: 193
по-добре се опитай да му помогнеш да се научи да пълзи. много е полезно за детето, но го направи преди да си го сложила в проходилка. след това може да ти е трудно. проходилката и бънджито не са полезни, но много деца са пораснали с тях и нямат проблеми. ние най-много обичахме да пълзим, но и проходилката и бънджито са хубави и си ги обичаше. не са му попречили да проходи. на годинка точно си ходеше съвсем сам, без ничия помощ.

# 18
Бънджито може да го ползваш по-скоро като забавление и игра на детето. Но непременно трябва да е с буйки. Като се поумори ще спинка по-добре.  rotfImao

# 19
  • Мнения: 231
моята кукла има голям мерак да ходи и съответно имаме проходилка,но я слагам там само като няма накъде, иначе аз я държа и така стъпва(няма желание да пълзи),а за бънджито не го хареса

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако го слагаш за малко и в едното и в другото - няма проблем  Peace

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Виждала съм дете, което на почти годинка от бънджи само пружинира и като ходи кляка на всяка крачка.

Подобна походка не е от бънджито  Stop Имам двама познати, набори са ми- за бънжи едва ли са чували, но и двамата си пружинират като вървят  Peace
И проходилка, и бънджи е ползвала дъщеря ми. Не й е навредило- всичко с мярка. Нито затрудниха прохождането й, нито попречиха на правилната й походка  Naughty

# 23
  • Мнения: 191
ние пък си ползваме и двете с голям кеф,но не прекомерно...........

# 24
  • София
  • Мнения: 626
Бънджи гащине ползвахме!Отказах се,след като лапето на позната(ползваха бънджи) само подскачаше и не правеше крачки.Проходи едва на 1г и 3м.
Това не е от бънджито. Моя син предпочиташе него. На моменти то ми беше единствения начин да свърша нещо на спокойствие. В проходилката не искаше да седи изобщо, а да я бута от вън. Купих му играчка за прохождане. На 9 и половина ходеше Hug
Просто си е до дете.

# 25
  • Мнения: 6 164
Виждала съм дете, което на почти годинка от бънджи само пружинира и като ходи кляка на всяка крачка.

Подобна походка не е от бънджито  Stop Имам двама познати, набори са ми- за бънжи едва ли са чували, но и двамата си пружинират като вървят  Peace
И проходилка, и бънджи е ползвала дъщеря ми. Не й е навредило- всичко с мярка. Нито затрудниха прохождането й, нито попречиха на правилната й походка  Naughty

Значи да купуваме и бънджи, че от вчера само скача и ми окапаха ръцете. Crazy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 119
Ние мислим да му вземем ,но ще видим .Иначе му взехме проходилка ,с разните м у там песнички ,светлини итн. слагам го там за по малко и се радва.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Значи да купуваме и бънджи, че от вчера само скача и ми окапаха ръцете. Crazy

Не е гаранция, че ще му хареса  Stop Моята скача десетина пъти по десетина минутки и повече не го погледна  Whistling Не бих купила отново бънджи ( добре, че свеки й го подари за нова година  Mr. Green)

# 28
  • Мнения: 108
ЧЕСТНО ДА ТИ КАЖА НАЙ ДОБРЕ Е ПО МАЛКО И В ДВЕТЕ.ХЕМ И ТИ ДА ОТДЪХНЕШ ЗА МАЛКО.МОЯТ СЛАДУР ОБИЧА И ОЩЕ ДА СКАЧА ВЕЧЕ САМ, НО В БЪНДЖИТО МУ ОМРЪЗВАПЕ БЪРЗО, А В ПРОХОДИЛКАТА КАТО СТАНА НА 10МЕС, СТАНА ОПАСЕН, ЗАПОТО Я ВДИГАШЕ!

# 29
  • Мнения: 27 524
За проходилката,
против бънджи-гащите.

# 30
  • Мнения: 5 103
Бънджи гащи имаме ама не седи в тях newsm78

# 31
  • Мнения: 999
ние ползвахме бънджи, на дъщеря ми страшно и харесваше, но не съм я държала повече от 20мин. kyllmg

# 32
  • София
  • Мнения: 1 067
Ортопедът при когото ходехме е против и двете и ще се съобразя с това...

# 33
  • Мнения: 1 294
Ортопеда ни е ЗА двете, но умерено за се използват.

# 34
  • Мнения: 205
  Здравей,tzvety26,ние почти не ползвахме проходилка / тя не помага за по- ранното прохождане, а пък и някакси ограничава малкото бебче в движенията му, но за бънджито съм ЗА- голямо веселие падаше при нас, малкият ми направо обожаваше да скача, голяма занимавка. . .относно възрастта, зависи от индивидуалното развитие на детето. . .то си показва кога е готово. . .за първи път го сложихме на бънджито към 6-я месец, но само за някакви 4-5 минутки и постепенно увеличавахме, докато той разбра с месеците какво се прави на него и му стана забавно. . .не мисля, че ни е пречило от медицинска гледна точка. . .

# 35
  • Мнения: 209
Ортопедът при,който ходихме е против и 2-те.При нас проходилката само забави прохождането,защото детето си седеше в нея и само се изстрелваше,като самоелт от време на време.Бънджи гащите я радваха няколко минути,после започна да си удря главата в касата на вратата на която бяха закачени и не искаше да сяда в тях. Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравейте момичета. just_a_mamma много се радвам, че си ми отговорила по темичката и на другите благодаря. Но ние бънджи така и не купихме. А проходилка ползваме от няколко седмици, но ако щете ми вярвайте малката вече почти проходи. Изправя се, прави по няколко крачки като се държи за масата, столове или в леглото. Все още не се е пуснала, но като гледам и това скоро ще стане.  #Crazy Аз мисля, че проходилката много помогна, най-вече за да се почувства самостоятелно човече. И нашия ортопед е против двете, но аз говорих с още 20 ортопеди сигурно и никой друг не ми каза, че е против умереното използване на проходилката!

# 37
  • Мнения: 2 309
След 7м започнах да слагам сина си в бънджи-гащи...
Още от първия миг,детето започна да подскача и много се кефише Peace
След месец тренировки и стоене за не повече от час-два събрано на ден,започна да иска да прекарва голяма част от деня в тях Crazy
С бънджито ходихме - на гости,на почивка,дори до чужбина го мъкнахме...Peace
Доволна съм и съм ЗА!!!Сина ми проходи на 1г и 1м самостоятелно.
Преди това,държането с ръчичка или подпирането по масите,не го броя...
Проходилка не съм ползвала.

# 38
  • Мнения: 256
в бънджи гащи го слагам от 6тия месец по малко и той много зе забавлява там Peace

# 39
  • Мнения: 287
ама тези ортопеди само гледат да те сплашат! То по тази логика и кенгуруто е вредно.
 Аз смятам да сложа бебка в бънджито щом започне да посядва и сама да се обръща- това е показател, че гръбчето е готово

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм... Напоследък наблюдавах доста бебета о/о 5 - 7 месечни. И знаете ли какво? Всички правеха едно и също: подскачаха. С други думи, някой трябва да ги вземе и да ги държи неуморно, докато те се забавляват да си тренират мускулите на краченцата. Ами, ако искаш да те използва теб за бънджи - не му вземаш. Ако пък искаш малко спокойствие - пъхаш го вътре и то си се забавлява чудесно...

# 41

Общи условия

Активация на акаунт