Въпрос към работещите бъдещи и настоящи майки?

  • 1 533
  • 10
  •   1
Отговори
  • Далече
  • Мнения: 438
Здравейте от няколко дни се чудя какво да направя и реших да ви попитам за вашия опит.Най - интересно ще ми е за щатите , но и друг опит също ще е полезен.Та въпросите са ми свързани с това точно кога  да кажа на работата ми, че съм бременна.Някак си си мисля да изчакам до третия месец, но шефката ми е много разбрана и си мисля няма ли да ми е по - лесно да и кажа
още другата седмица ( ще бъда в 8-мата  седмица), вместо да си измислям оправдание да отсъствам пак половин ден ,за да ходя на преглед.От друга страна пък като и кажа е добре да съм подготвена за нейните въпроси - от рода на до кога ще работя; ще  се върна ли след това; колко време след това и такива неща,а аз още не сам много наясно.Та вие колко време преди да родите спряхте да ходите на работа, че тук в Америка са особен случай- на мъжа ми шефката роди в събота и до четвъртък ходи на работа, днеска една колежка обясняваше как в предната и работа и се наложило да работа от къщи на следващия ден след като родила.На мен това ми се вижда малко прекалено.Все още ми е много далече , но ако всичко е наред и няма проблеми смятам поне 10 дни преди термина да спря да ходя на работа - та как беше при вас?Как се чувствахте и до кога работихте?Колко време след това се върнахте на работа или планирате да се върнете?

# 1
  • Мнения: 811
не си длъжна да казваШ,4е си бременна.по добре из4акай да ти проли4и,4е аз така си изпатих тука и оЩе с дела се разправям,4е най любезно ми казаха,4е не се нуждаят от мен,но видиШ ли не било Щото съм бременна  Wink

# 2
Ако си в U.S.A., провери закона за Family and Medical Leave Act. Зависи от колко е голяма компанията, за която работиш, и зависи колко време си там.  Ето линка:

http://www.dol.gov/esa/whd/fmla/


Gianna

# 3
  • Мнения: 650
Аз работя за една от наи-големите компании в САЩ и може да е много по различно ако си за малка компания. Моето лично мнение е да изчакаш колкото можеш за да си сигурна че с бременността всичко е наред или поне 12-13 седмица, когато риска е по малък. Аз лично чаках резултата от амнио и тогава казвах и никога не съм имала проблеми-хората се радват много и се отнасят със страхотно разбиране. Работих до дупка и си планирах индюс-ване, с изключение на последния път когато по лекарско предписание ме спряха седмица преди раждането. Поне аз предпочитах да си взема всичко което мога след като родя, а не да издухвам дни преди това. Но моята работа го позволява-не е физическа. Истината е че ако компанията е била точна досега ще се отнесат с невероятно разбиране, ако не са ще те разиграват.

# 4
  • Мнения: 2 825
Аз казах веднага, че съм бременна, бях в 7-ма г.с.
Не ми зададоха нито един подобен въпрос, всички много се радваха на новината.
Радвах се, че знаеха толкова от рано, не ми се налагаше да си измислям оправдания защо не се чувствам добре, защо утре ще закъснея за работа, а след аборта не ми се налагаше да отговарям на трудни за мен въпроси.
И все пак мисля, че много зависи от шефовете, ако смяташ, че е точна шефката ти и ще срещнеш разбиране от нейна страна, по-добре и кажи  Peace

# 5
  • Мнения: 3 367
казах в 4ти месец с дете 1 и в средата на 5ти с дете 2;ако работиш нещо вредно или много физическо-питай д-ра,но ако седиш зад бюро няма причина за бързане

казах че ще  работя докато родя ако мога,ще взема 6 седмици отпуск и ще предам каквото трябва на колеги преди да изчезна-така и стана;

ако имаш право на болнични,можеш да си взимаш и само 2 часа за преглед,никой не те пита за какво;а и прегледите са около 2 за първите 3 месеца,аз лично не бързах да бия барабани

поне при нас средата е много профешънъл,хич не им пука какво правиш и как си ако си вършиш работата и не толерират прекалено "вживяване" к на мен ми дойде много добре

аз бях в офиса до 7пм преди да се роди Ния и до 5пм преди Стефан(че трябваше да взема Ния от ясла);шофирах,пазарувах,носих Ния до последно на ръце и пр;няма правило,както се чувстваш=така,но аз умишлено седях далеч от съвет БГ тип дето да си почивам и да нищо-правя и 45 дни!!!!! преди да родя да заблея в 1 точка-не ми е в стила и ако не работех щях да съм умряла да мисля глупости..
професорът ни по АГ казваше че бремеността е най-нормалното състояние на жената Laughing и напълно му вярвам..
леко бременеене,
Анна

3 м бремена със стефан летях до софия с Ния-1.2год на 1 седалка:); 6м бремена с ния ходих на конферецния в канада че и доклад изнасях..

# 6
  • Далече
  • Мнения: 438
Благдаря ви, може би ще изчакам до 12-та седмица, на работата ми по - принцип до сега са били коректни, ама аз все все си мсля,  че  няма да мога да се върна след 3 месеца, може би ще си остана в къщи поне 6 месеца  и тях това няма да ги устройва и ще напусна .
Малко ми е гадно, защото си мисля, че с тях ще мога да се разбера да работя например  1 ден от седмицата от къщи или да намаля часовете  - например 30 часа седмично след като родя, ама просто колкото повече се замислям, толкова повече ми се вижда нереално да оставя бебето на друг да го гледа. От друга страна пък си миля, че няма да издържа да стоя повече от 6 месеца в къщи и след 6 месеца пак ще трябва да го оставя.Вие как постъпихте?Идеята да идват да го гледат майка ми или свекърва ми не ми допада много, детегледачка малко ме е страх като е много малко, за ясли 3 месечно бебе ми се вижда малко .

 --anette1104 --  Как точно записахте Ния на английски Nia или  Niah или по - друг начин. Това е едно от имената за момиченце,което съм харесала, ама  не сам сигурна как се пише ,за да го произнасят с я на края не с а Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 367
Alica ,
pisахме ния nia но се случва са я произнасят найа,затова можете да помислите да е с y вместо с ай;
оказа се че това е,или пон е е било, много популярно име в африкан-американ среди,само като инфо де
**
много индивидуално е с всеки,има жени к след раждането наистина не могат да се върнат на работа дори да са мислели друго..та аз бих мислено подготвила и 2та сценария,огледайте ясли,поговорете със ситери,вижте си бюджета, помисли си кариера и опции,чуй какво мисли татко му/и и като дойде бебе ще му мислите..

# 8
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Наистина, май повечето хора тук (Щатите) изчакват до 12 седмица да кажат в работата си, аз лично разгласих дори по-късно от това, но на пряката ми началничка казах от 8-9 седмица, защото тя планира при нас всички проекти за следващите няколко месеца до година и исках да съм си на чисто с нея - да не ме брои за разни неща. Бяха ме сложили на почивка за седмица в деветия месец за високо кръвно, и след това работих на половин ден. В петък бях на работа, в понеделника влезнах в болницата, родих вторник сутринта. Предпочитам този вариант, защото накрая с тези бесни хормони, ако си седиш в къщи и "гледаш в една точка", както казва Анна, можеш да полудееш.
Върнах се на работа когато синът ми беше на 2 месеца, двамата с мъжа ми работихме на половин седмица и го гледахме на смени до 5тия му месец, сега имаме баба (свекърва ми). Това е варианта, който проработи за нас най-добре, надявам се да намерите вашия!

# 9
  • Мнения: 907
В единствения случай когато казах след 3я месец го загубих далеч след това. Казвам когато проличи - в 6я. Тук нямат право да те уволнят бременна, но и никой не се беше засилил, де. Ако все пак се стигне до уволнение, важи от 2-3 месеца след раждането.

# 10
  • Мнения: 77
и според мен първо провери закона докъде можеш да разчиташ на закрила.А шефката може да е добра докато и работиш пълноценно след като кажеш не се знае.... EmbarassedАз също съм страдала от това така че бъди предпазлива. Peace
Лека бременост и мн.здраве. Успех

Общи условия

Активация на акаунт