Смучат ли си пръста вашите бебчета?

  • 1 613
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 592
Въпроса ми е ако си смучат пръста, как се справяте с това положение? Дъщеря ми е вече на 1 годинка и ни изникнаха 8-те предни зъба. Замислям се дали не е време да я отуча от този навик по ред причини, които смятам, че няма нужда да описвам. Разбрах за някакъв лак за нокти (за съжаление незапомних името му) който е специално за деца и се слага на пръсчето, след което детето се отказва. Всъщност ме интересува дали не е още рано???

# 1
  • Мнения: 63
Сега е момента не мога да ти кажа то4ния на4ин но колкото по голяма става толкова по трудно.Пробваи с ръкави4ки или с нещо гор4ижо и намажи пръст4ето

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Емо като бебе си смучеше пръстите,но аз го "наказва"с ръкавици.Сега е времето колкото по-късно толкова по-трудно ще успееш.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не!  Naughty

# 4
  • Мнения: 2 407
Мисля, че е добре да я отучиш,за да не си изкриви зъбките.

# 5
  • Мнения: 2 000
Митко никога не си е смукал пръстите, докато Пламен още на 2-ия месец си откри палеца и много често така заспива. За сега не виждам как ще го откажа. По-късно ще му мисля  ooooh!

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Дъщеря ми е на пет месеца и си смуче показалеца,но аз и купих специална ръкавица-играчка,от която не може да си я смуче Peace.На моята приятелка дъщеря и е на 2.6 и преди месец и купиха това където се маже на пръстите и то действа Peaceвече го нямат този проблем!

# 7
  • Мнения: 4 629
Синът ми си смуче пръста. Нищо не правим, за да го отказваме

# 8
  • Мнения: 992
ох и мойта щерка си смуче палчето, само така заспива, не знам как ще се отучваме, чувала съм че има такова кремче и било много ефикасно та мисля да го пробвам
сиска а от къде я купи тази ръкавичка играчка

# 9
  • Мнения: 27 524
Не  Naughty
Ужасен навик, който се стараех всячески да избегна. Опитай се да я отучиш някакси или да минете на биберон-залъгалка, но се съмнявам  Thinking

# 10
  • Мнения: 3 499
Моника си смуче показалеца и средния, двата едновременно винаги са й в устата, постоянно.Какво ще правя не знам.

# 11
  • Мнения: 942
Сега е момента не мога да ти кажа то4ния на4ин но колкото по голяма става толкова по трудно.Пробваи с ръкави4ки или с нещо гор4ижо и намажи пръст4ето
Peace

# 12
каката ни си смучеше средният и безименният пръсти на лявата ръка.това лято прекарахме повече време на село и от смяната на обстановката забрави за ужасният си навик.иначе сме пробвали какво ли не,но тя пак си ги лапаше като мине време Cry.сега е на 3г. и 8 м.мисля че всичко е до навик-явно им носи някакво успокоение или е незадоволен сукалчески рефлекс Thinking

# 13
  • Мнения: 203
Нашето дете си смучи , който пръст му падне от както се роди. Ние нищо не правим по въпроса. Аз като малка си смучех пръста , та чак до 6 г., нашите какво ли не правиха, но нищо не помогна, после сама се отказах. За това и сега съм го оставила да ги смуче.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Малка не е проявила интерес все още към пръста си, единственно когато е гладна си лапа (цялата) ръка  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 611
Янис никога не си е смукал пръста. Винаги съм казвала, че ако си лапне пръста, гризне някой нокът или седне да яде с мръсни ръце ще му вляzат едни малки буболечки (таман беше разбрал какво е буболечка) в устата и ще му иzгриzат еzика. Страхотен ефект имаше  Grinning И досега не си ги лапа...  Grinning
Пък какви гнусливи фиzиономии правя... не е истина  Laughing

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Имаме го същия проблем,при това не само се приспива с него,но дори и когато сме на разходка тя пак е с палчето в устата.И на мен ми стана интересно какви са тези ръкавички.

# 17
  • Мнения: 2 757
Заспива с палец в уста винаги. Често и нощем си го намирам така. Не знам какво да предприема, страх ме е да го лиша от палеца му, че се сърди много лошо.  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 702
И ние сме с осем зъба и палец в устата Laughing

# 19
  • Мнения: 2 897
Не Naughty
Колкото по-рано я отучиш,толкова по-добре-това е вреден навик с доста неприятни ортодонтски последствия

# 20
  • на майната си
  • Мнения: 424
Съвет от майка на 5.8г.
Действайте докато е време, защото мойта и досега го смучи. Като бебе пробвах хинин, за лаковете още незнаех, но не ми даде сърце да съм постоянна и ето резултата.
Сега вече и лакове не действат.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
отучи го от този навик колкото се може по рано
дори с биба е по лесно,скриваш и тлкова,а пръста винаги е под ръка
Ние не сме имали този проблем
Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 557
Не Naughty
Колкото по-рано я отучиш,толкова по-добре-това е вреден навик с доста неприятни ортодонтски последствия
Peace

# 23
  • Мнения: 432
АЗ поръчах едно кремче от аптеката,утре ще го доставят и започвам атаката.Ако има ефект щ пиша.

# 24
  • Мнения: 2 821
Моника си смуче показалеца и средния, двата едновременно винаги са й в устата, постоянно.Какво ще правя не знам.

Същото, само че средния и безименния си смуче нашата щерка Tired.....пробвах с лейкопласт и имаше ефект, но сега свикна с лепенките и ги налапва с тях...мисля за други варианти.Напр. да ги намажа с отвара от пелин, че горчи newsm78
Аз съм си смукала палец до доста късна възраст, но нямам ортодонтски дефект..сигурно е наследствено...

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Не само пръсчето, но и цялата ръчичка лапа...  Laughing Shocked Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 271
И ние сме с осем зъба и палец в устата Laughing
И ние така!Само с лака не съм пробвала.Всичко друго няма ефект.Поне при нас.лака се казва Daum exol

# 27
  • Мнения: 1 555
Не  Naughty
Ужасен навик, който се стараех всячески да избегна. Опитай се да я отучиш някакси или да минете на биберон-залъгалка, но се съмнявам  Thinking
Peace

# 28
  • Мнения: 231
Моята кукла само когато и се спи много си смуче палеца иначе не.Преди време и купих от това лекарство за отказване и мога да ви кажа със сигурност,че има вкус на люта чушка,много плака милата и повече не съм и сложила защото е много жестоко Naughty.Мисля,че след време сама ще се отучи

# 29
  • Мнения: 6 164
Не го смуче! Naughty

# 30
  • Мнения: 1 416
Маргарита никога не си е смукала пръстите. Бибероните въобще не се нравеха, така че - не й предлагах. Не съм имала проблеми от това естество...  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 392
Не. Смуче биберон- залъгалка. Laughing Това е по- добрият вариант, според мен. Надявам се, като и избият всички зъби, да го захвърли.

# 32
  • Мнения: 4 621
Да от самото начало не искаше залъгалка и си смучеше палеца. Сега вече само заспива с него Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 374
На този етап ние сме с 2-3 пръста и с опити да си вкараме цялата ръка, но мисля, че сме твърде малки, зада се опитвам да я отучвам още. На по - късен етап ще му мислим  Laughing

# 34
  • Мнения: 49
И ние сме така.Алекс обаче си смуче единствено палеца на лявата ръка  baby_neutral Опитвам се да му го махам, но когато му се спи просто няма начин - трябва да стоя постоянно до него, той реве и накрая аз се примирявам само мир да има.Ако има нещо безопасно и аз бих пробвала.

# 35
# 36
  • Мнения: 29
Нашият юнак от самото начало отказа да ползва биберона - залъгалка, като стана на 3 месеца го отбих и започна да си смуче палеца, незабавно прибегнах до употреба на ръкавички, той се нервеше, мокреше ръкавичките, но бяхме упорити, отне ни 2 седмици много постоянство и търпение, за да го отучим.
Според мен колкото по-рано се отучи детето от смукането на палеца, толкова по-добре. С израстването и проблема "израства" и отучването става много по-трудно. Братовчед ми си смучеше палеца до 3ти клас и никакви средства и методи не помагаха, докато сам не спря.

# 37
  • Мнения: 6 461
Не.
Моите деца никога не са си смучели пръстчетата. Peace

# 38
  • Мнения: 8 917
Никога не си е смучела пръстчетата Naughty

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 298
Ще дам мнение, по-различно от останалите, но се базира само на личния ми опит, просто така беше при мен.
Синът ми си смучеше палчето при заспиване. Това означава 2 пъти на ден по 30 секунди. Е, не ме притесняваше особено. Не го правеше по друг повод, не изглеждаше нещастно пристрастен. Продължи да посмуква по малко докъм 3 години и половина. После осъзна, че е смешно, защото аз го насочих към тази мисъл. И спря.
Няма дефекти на пръстчетата, нито на зъбите, или небцето. Беше спокоен при заспиване, смукането на палче не му навреди по никакъв начин.

Щерка ми си смуче долната устна, въпреки че още в родилния дом и подавах пръстчето в устата, за да се успокоява, защото беше гладна, а още нямах кърма. Започна да смуче устничката си, когато беше на около 3 месеца и продължава до днес. Това ме притеснява повече от палчето, защото може да и докара лицев дефект, не дай, Боже, ако прекалява, разбира се. Но засега не правя нищо, тя не би разбрала никакви логични стъпки от моя страна.

Не бих се притеснявала излишно, освен ако детето ми не прави това патологично - през целия ден, когато му е случно, или е притеснено, докато си играе и прочие... А иначе, ако действа само при заспиване, не придирям.

# 41
  • Мнения: 107
Смуче, като вакуум помпа е! Но това е само при заспиване! Цял ритуал има - взима си възглавницата кострнурка, хваща я за опашката, подпъхва си я под брадичката, а на другата ръка лапа палеца. Това само като трябва да заспива! Просто е пълен абсурд да заспи по друг начин. Даже един път търчах да купувам още една възглавничка, защото титуляра беше изпран!
И аз не знам как ще отвикне! Надявам се с времето да се отучи! С моя помощ разбира се!
Някой нещо да каже за този лак?!

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Наше бебе си смуче юмручето,дали ще си смуче после и пръстите ?!

# 43
  • Мнения: 1 101
Все още не  Wink

# 44
  • Мнения: 55
Моето дете е на 3 год., а все още като спи от време на време си смуче пръстта. Смучеше и го и през деня, но не съм прилагала драстични мерки за това като например да го мажа с нещо, за да се отучи. Просто като си лапнеше пръстчето го изваждах без много много да наблягам на това и да му се карам. Постепенно с времето се отучи да го прави.

# 45
  • Мнения: 269
Наше бебе си смуче юмручето

И при нас е така.

Общи условия

Активация на акаунт