Смучат ли си пръста вашите бебчета?

  • 1 611
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 611
Янис никога не си е смукал пръста. Винаги съм казвала, че ако си лапне пръста, гризне някой нокът или седне да яде с мръсни ръце ще му вляzат едни малки буболечки (таман беше разбрал какво е буболечка) в устата и ще му иzгриzат еzика. Страхотен ефект имаше  Grinning И досега не си ги лапа...  Grinning
Пък какви гнусливи фиzиономии правя... не е истина  Laughing

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Имаме го същия проблем,при това не само се приспива с него,но дори и когато сме на разходка тя пак е с палчето в устата.И на мен ми стана интересно какви са тези ръкавички.

# 17
  • Мнения: 2 757
Заспива с палец в уста винаги. Често и нощем си го намирам така. Не знам какво да предприема, страх ме е да го лиша от палеца му, че се сърди много лошо.  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 702
И ние сме с осем зъба и палец в устата Laughing

# 19
  • Мнения: 2 897
Не Naughty
Колкото по-рано я отучиш,толкова по-добре-това е вреден навик с доста неприятни ортодонтски последствия

# 20
  • на майната си
  • Мнения: 424
Съвет от майка на 5.8г.
Действайте докато е време, защото мойта и досега го смучи. Като бебе пробвах хинин, за лаковете още незнаех, но не ми даде сърце да съм постоянна и ето резултата.
Сега вече и лакове не действат.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
отучи го от този навик колкото се може по рано
дори с биба е по лесно,скриваш и тлкова,а пръста винаги е под ръка
Ние не сме имали този проблем
Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 557
Не Naughty
Колкото по-рано я отучиш,толкова по-добре-това е вреден навик с доста неприятни ортодонтски последствия
Peace

# 23
  • Мнения: 432
АЗ поръчах едно кремче от аптеката,утре ще го доставят и започвам атаката.Ако има ефект щ пиша.

# 24
  • Мнения: 2 821
Моника си смуче показалеца и средния, двата едновременно винаги са й в устата, постоянно.Какво ще правя не знам.

Същото, само че средния и безименния си смуче нашата щерка Tired.....пробвах с лейкопласт и имаше ефект, но сега свикна с лепенките и ги налапва с тях...мисля за други варианти.Напр. да ги намажа с отвара от пелин, че горчи newsm78
Аз съм си смукала палец до доста късна възраст, но нямам ортодонтски дефект..сигурно е наследствено...

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Не само пръсчето, но и цялата ръчичка лапа...  Laughing Shocked Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 271
И ние сме с осем зъба и палец в устата Laughing
И ние така!Само с лака не съм пробвала.Всичко друго няма ефект.Поне при нас.лака се казва Daum exol

# 27
  • Мнения: 1 555
Не  Naughty
Ужасен навик, който се стараех всячески да избегна. Опитай се да я отучиш някакси или да минете на биберон-залъгалка, но се съмнявам  Thinking
Peace

# 28
  • Мнения: 231
Моята кукла само когато и се спи много си смуче палеца иначе не.Преди време и купих от това лекарство за отказване и мога да ви кажа със сигурност,че има вкус на люта чушка,много плака милата и повече не съм и сложила защото е много жестоко Naughty.Мисля,че след време сама ще се отучи

# 29
  • Мнения: 6 164
Не го смуче! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт